Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

2003r.

Średnia ocena: 8.15/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

8.50/8.00
6.53/7.50
7.61/8.20

Oceny RENAULTA MEGANE

2010-03-05

Rewelacji przy motorze 115KM być nie może,bo to nie jest auto racingowe, ale pojeździć się tym już da.Zależy jeszcze kto czego oczekuje od samochodu.Dużej elastyczności silnika też nie będzie,bo jest to motor wolnossący o poj.1,6l benzynowy osiągający 115KM przy ok 5,5tys obr/min i aby...
Jak na tą klasę samochodu bardzo dobra.Bezpieczeństwo bierne auta podczas kolizji wg testów NCAP 5 gwiazdek.
Ergonomia bardzo dobra,z przodu ilość miejsca wystarczająca z tyłu przy tego typu aucie bez rewelacji ale nie można w żadnym kompakcie oczekiwać ilości miejsca takiej jak w limuzynie czy dużego bagażnika jak w kombi,bo takie w założeniu jest to auto.Ogólnie funkcjonalne.
Hamulce,które były zamontowane fabrycznie tj.tarcze hamulcowe przód i tył oraz klocki uległy u mnie zużyciu po ok 45tys km(styl jazdy dynamiczny)Obecnie mam założone tarcze ATE Power Disc z klockami tej samej firmy i taki zestaw spisuje się o niebo lepiej,zaciski standartowe jednotłoczkowe...

2009-07-12

Zalety: - wygoda i komfort jazdy - względna dynamika (chociarz lepiej kupić z silnikiem 2.0 lub 1.9 dci) - wygląd :D Wady: - koszty serwisowania - koszty części
Silnik w miare elastyczny chociarz nie jest to rakieta. Jak na masę i silnik przyspieszenie dobre. Elastyczność pracy do 170 km/h.
Zawieszenie bardzo wygodne. Można w 4 osoby spokojnie przejecjhać na wakacje :) Fotele wygodne z regulacja wysokości, i lędzwiów. Wyciszenie wnętrza bardzo dobre z jednym minusem: skrzypiące plastiki przy nierównościach. (wada pianki uszczelniającej)
Mnogość schowków. Ilość miejsca wystarczająca do wygodnej jazdy. Materiały wykończeniowe dobre. Widoczność i dostepnośc przełączników i zegarów super. Karoseria bez zarzutu.
Na nawierzchni trzyma dobrze. W mojej wersji (comfort pack) przy szybszym wejściu w zakręt wyrzyca tył ale to normalne bez zawieszenia sporta. Zawieszenie miekkie i wygodne na nierównościach. Układ kierowniczy dość precyzyjny. Wspomaganie ukł.kier. bardzo dobre. (funkcja blokady układu :D)

2008-02-10

kupilem samochod z uwagi na małe spalanie, w warszawie wiecej sie stoi niz porusza wiec jest generalnie bardzo dobrze, na trasie mogloby byc znacznie lepiej,bo osiagi nie imponuja jednak biorac pod uwage stan drogi warszawa-katowice gdzie jestem kilka razy w miesiacu rozpedzic sie nei ma gdzie
jak na tak maly silnik i bardzo niskie spalanie, samochod naprawde imponuje osiagami, sprawdzalem sie z alfa 147 z motorem 1,6 i alfa musiala uznac wyzszosc diesla
przy 5 osobach auto sie nie nadaje do jazdy, zupelnie traci dynakime
z tylu brak miejsca przy wysokim kierowcy, bagaznik dosc spoty jak na klase srednia nizsza
auto jest dosc szerokie co z jednej strony jest komfortowe, jednak przy jezdzie po Warszawie i parkowaniu niejednokrotnie mimo dobrego promienia skretu brakuje dla niego miejsca, tymbardziejze drzwi w wersji 3d sa dosc duze i potrzeba naprawde sporo miejsca ,zey sie wydostac i nie utrudnuac innym

Karolina2009-12-15

Dla mnie samochód rewelacyjny. W moim samochodzie znajduje się full wyposażenie oprócz skóry.Wszystko ABS,ESP,ASR,Tempomat i inne bajery działają bez zarzutu(małe problemy chwilowe z tempomatem opisałem wyżej)Jest to mój 11 samochód w tym 5 kupiony jako nowy. Te nowe to same Renaulty(raz...
Silnik rewelacyjny. Jeżdżę b.dużo w wysokie góry i tam spisuje się rewelacyjnie. Brakuję czasami trochę mocy jak trzeba b.szybko wyprzedzać /potrzeba wtedy zmiany biegu na niższy/, ale ogólnie super
Niezły komfort jazdy/ogólnie?/
Nie mam specjalnych zastrzeżeń ani do wygody(właściwie to jeżdżę sam albo z żoną)ani do wykończenia.
Samochód kupiłem w salonie w BRD jako nowy i jestem jego jedynym właścicielem.Układ jezdny doskonały.Auto prowadzi się bez problemów wręcz precyzyjnie

Średnie oceny RENAULT MEGANE

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Renault Megane

Renault Megane

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

użytkownik: Karolina

Renault Megane 1400 16V 97KM 2003r. hatchback

Mam auto od 4 lat, eksploatuje je dość intensywnie bo ok 30tys km rocznie. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to REWELACJA. Cichy silnik, dobrze sunie po równej nawierzchni, zawieszenie wytrzymuje naprawdę duże nierówności terenu. Po przejechaniu 180 tys. km musze wymienić tylko gumy na stabilizatorach. Niestety poważną wadą jest elektronika; która od dłuższego czasu nie tylko doprowadziła mnie do rozpaczy ale i rujnuje finansowo... Niewielu jest specjalistów od tych samochodów ja nie trafiłam na takiego - poza serwisem oraz hurtownią części do aut francuskich w Sulejówku. Samochód serwisuję w ASO, a tam każda pierdoła kosztuje 200zl i więcej. Ostatnio wymieniłam czujnik położenia wału bo auto gasło w czasie jazdy łącznie z akumulatorem, który podobno robił zwarcie (nie wiem jak to możliwe) do tego wiązka i 850 zl...:/ Ale prawda jest taka, że gdyby nie (młody) współużytkownik pojazdy nie miałabym z nim żadnych problemów.:( Mimo wszystko moje Megane II darze ogromnym sentymentem, komfortowa jazda ale niestety należy wykupić pakiet asistance;) może się czasem przydać:)

sprzegło - zamienniki - 1500zl* płytka przy komputerze - światła + odpalanie - 800zł* czujnik położenia wału, akumulator, wiązka - 850zł* silniczek lamp - 316zł* sonda lambda (zamiennik) - 240zł cewka zapłonowa (zamiennik)- 140zł *ceny ASO - zawierają robocizne

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989