Renault Megane opinie, oceny użytkowników, Renault Megane spalanie 2012r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Megane

2012r.

Średnia ocena: 9.00/10

Renault Megane spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA MEGANE

Paweł2012-10-14

Silnik stosunkowo słaby. Auto tak naprawdę jedzie jak od jedynki przeciągne na każdym biegu. Moc odczuwalna od 3 tys obrotów - poniżej mułowato. Skrzynia 6 biegowa - krótkie przełożenia aczkolwiek szóstka "elastyczna" od 60 do 190.
Ilość miejsca jak dla mnie wystarczająca. Schowek w miejscu pasażera - kolejne nieporozumienie - mały, wąski jednym słowem daremny.Jakość materiałów wydaje się być stosunkowo OK. Nie widać zużycia po 10 tyś.Przełączniki i zegary OK, dobrze widoczne i dostępne.

zbyszek2017-03-23

ja oceniam pozytywnie jeśli jest to auto które było nabyte świadomie i z przemyśleniem
jeśli jest brany ten właśnie silnik jest to jednostka dobrze dobrana do jazdy na krótkich odcinkach oraz w ruchu mieszanym ale też nie ma problemu podczas jazd autostradowych,gdyby ktoś myślał że zastąpi mu jednostkę 150-konną to nie,ja byłem z tego silnika zadowolony.zero problemów ma...
w tym segmencie jest O.K
samochód wyposażony w czujniki parkowania w czasie gwałtownego hamowania włąnczają się światła awaryjne uznaje to za bardzo dobre rozwiązanie

Średnie oceny RENAULT MEGANE

Osoby zainteresowane autem Renault Megane brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Renault Megane

Renault Megane

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Megane

użytkownik: Paweł

Renault Megane 1600 110KM 2012r. kombi

Ogólnie zadowolony z samochodu,ale pewne rzeczy należy poprawić. Lubię ten model z uwagi na zawieszenie. Gdyby wyciszono porządnie kabinę byłbym zadowolony. Niestety to dyskwalifikuje ten samochód jako porządny. Przy następnym zakupie ten parametr dobrze sprawdzę - jeśli Renault tego nie poprawi kolejnego modelu Megane nie zakupimy.

widoczność ok z przodu -z tyłu słaba - mała szyba. Kwestia przyzwyczajenia. Jak wyczujesz samochód nie ma problemu.

Zawieszenie bardzo dobre , autko wygodne zarówno z tyłu i przodu. Wyciszenie to jakieś nieporozumienie. Do 100 jest ok powyżej 120 to makabra - coś co nie powinno mieć miejsca w samochodzie tego segmentu. Nie wiem jak inne silniki ale 1.6 w tym Megane chodzi głośniej powyżej 120 niż zaporożec.

Autko prowadzi się bardzo dobrze.Nie jest sztywne przez to wygodne ,ale na tyle ,że można śmiało i bez obaw prowadzić je szybciej. Zawieszenie pracuje jak dla mnie znakomicie. Ładnie wybiera nierówności ,"nie trzepie" pasażerami w kabinie. Układ kierowniczy precyzyjny - dobry skręt.

Niezawodne to one nie są .Brak na razie poważnych usterek ,ale autko nie daje pewności kierowcy niezawodności.

Nie mam zastrzeżeń - wentylacja nie rewelacyjna ale też nie słaba.

Tu jest źle. Mamy dwa identyczne Meganki zakupione na firmę. W jednej wymieniono już przewód pod fotelem kierowcy - świecił błąd poduszki. W drugiej przestało działać radio - konieczne było wgranie nowego softu do komputera. Ogólnie samochód sprawia wrażenie - że może odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie.

Renault Megane: cabrio, coupe, coupe cabrio, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Renault Megane: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Megane: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 5.8

Renault Megane: 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1992, 1989