Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

2002r.

Średnia ocena: 8.14/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

9.00/7.50
7.08/6.35
7.96/6.55

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-02-13

Nieduży rodzinny samochód. Oszczędny, o ile elektryka i silnik OK.
Silnik, jak się trafi na bezawaryjny, jest rewelacyjny, ale wiadomo to nie jest auto do wyścigów, ale do wyprzedzenia tira na trasie wystarczy.
Wysoki, więc buja ostro na zakrętach i trzeba bardzo uważać na gwałtowne ruchy kierownicą, można łatwo stracić panowanie nad autem i... skutki mogą być bardzo nieprzyjemne i kosztowne.

2009-07-25

Nie dam 10 , bo nie ma idealnych samochodów. Ale ocena musi być wysoka, gdyż do tej pory się na nim niezawiodłem. Poza tym wygodne, ekonomiczne i funkcjonalne. Oceniam je nie tylko na podstawie mojego auta, ale także opinii mojego taty, który posiada o rok starszy egzemplarz.
Elastyczność i skrzynia biegów to wielki plus tego auta.
Komfort i wygoda, aż chce się jeździć. Ale przy większych prędkościach jest zbyt głośny.
schowków i miejsca jest sporo. Jeśli ktoś chce wyjechać na urlop wioząc z tyłu 3 osoby to tylko scenicem. Wygodnie i dużo miejsca na nogi. Bagażnik w miarę pakowny.
B.dobre wspomaganie i hamulce. Minusem jest wynoszenie na zakrętach i bujanie na otwartym terenie, ale wiadomo ma swoje gabaryty.

2008-03-03

oceniam auto jako mało awaryjne lecz części są strasznie drogie do renault
Mimo że posiada 105 km to osiągi przyspieszenia są bardzo marne .Silnik oszczędny lecz mało bynamiczny
Auto nadaje się na długie jazdt lecz napewno nie w pełnym komplecie osób
Moja wersja posiada tapicerke skórzaną więc do jakości wykończenia nie ma co się czepiać, lecz bagażnik na mini vana to kaplica 4 dorosłe osoby wyjeżdzając na wakacje nie ma jak się zabrać
Na tą klase auta ok.

ogólnie super . brakuje dobrego nawiewu na tylne siedzenia .
dużo przestrzeni zwłaszcza że jestem otyły i napewno potrzebuję dużo miejsca . bardzo wygodny
super auto. zawsze jeżdziłem na skrzyni manualnej. dałem się przekonać do automatu i nie żałuję .jestem bardzo zadowolony z auta. kupiłem go z przebiegiem 30.000km. teraz ma 170.000km i tylko wymieniłem olej w skrzyni automatycznej . sprawuje się na 5. żadnych kłopotówz silnikiem i res...

2008-08-14

Jeżdzę pół roku, na razie żadnych wad nie zauważyłem. A zaletą może być stosunek jakość/cena. No i bardzo dobry komfort jazdy.
Silnik dCi jest naprawdę bardzo elastyczny, trzeba tylko tankować dobre paliwo.
Komfort super, jest tylko głośny przy szybkiej jeździe powyżej 120km/h.
Miejsca jest dużo, dla wysokich osób również wystarczająco. Duża ilość schowków. Rodzinne auto.
Komfort jazdy tym autem jest niesamowity, jak na taką cenę.

Średnie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic Expression 1900 dCi 105KM 2002r. mini-van

Nieduży rodzinny samochód. Oszczędny, o ile elektryka i silnik OK.

Lusterka są dobre. Nie kupujcie wkładów do lusterek bez przedziałki (tzw. redukcji martwego pola). Lusterka podgrzewane, elektrycznie regulowane. Widoczność, jak w van - super.

Trochę zbyt głośny, VW Passat o 3 lata starszy chodził dużo ciszej pomimo większego przebiegu. Scenic jest miękki, jazda w miarę komfortowa, jeżeli ktoś lubi dynamiczną jazdę - to nie jest auto dla niego. Fotele mają zbyt krótkie siedziska, no i z tyłu fotel środkowy dla piątej osoby jest wąski i mało komfortowy. Dla czterech osób na trasę jest OK przy spokojnej jeździe (100-120km/h).

Rdzy nigdzie nie zauważyłem. Mnóstwo schowków, ale np. na dokumenty A4 już nie ma schowka żeby nie składając włożyć kartki. Plastiki w środku średnie, Passat B5 ma lepsze. Po 2 latach coś tam już powoli zaczynało być słychać w środku z plastików, ale nie było to jakoś mocno dokuczliwe - sporadyczne odgłosy. Przesuwanie foteli z tyłu, łatwość ich składania, stoliki z tyłu, klimatyzowany schowek itp. - to fajna sprawa w tym aucie. Przełączniki, sterowanie radiem przy kierownicy, zegary, wszystko czytelne i tu nie ma do czego się doczepić.

Ważne jest aby mechanik był dobry. Wymiana czujnika ciśnienia powietrza w oponie - koszt z ustawieniem czujników w ASO Renault (Piła) 270zł. Dość drogi filtr paliwa przy wymianie oleju (100zł sam filtr). Wymiana oleju ok. 250zł. Wymiana rozrządu - 1000zł.

Truchę długo się nagrzewa zimą - dla osób z małymi pociechami i bez garażu warto zastanowić sie nad czymś w rodzaju webasto - niezależnym ogrzewaniem. Miałem wersję z klimatronikiem i ogólnie byłem zadowolony.

Często przepalały się żarówki świateł mijania. Poza tym z elektryką żadnych problemów. Wiadomo jak to w dieslu, ważne aby dobry akumulator był.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996