Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

2005r.

Åšrednia ocena: 8.18/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

9.40/10.20
7.23/9.60
8.07/9.90

Oceny RENAULTA SCENIC

2011-02-01

Doskonały samochód rodzinny, wygodny, przestronny, przyjazny dla kierowcy i pasażera. Bagażnik duży, przy schowanym w podłodze trzecim rzędzie siedzeń wręcz przepastny. Robi wrażenie wyższej klasy jeśli wziąć pod uwagę niskie ceny używanych cztero-, pięcioletnich modeli.
Pojemność 2.0 i moc 136 koni w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się tym autem jednak jeśli jedzie 5 osób dorosłych i 2 dzieci lub większy bagaż to trzeba pamiętać o sporej masie całkowitej pojazdu i odpowiednio planować zwalnianie i przyspieszanie.
Jedyny zauważalny minus to hałas we wnętrzu podczas jazdy po autostradzie, na zwykłych drogach auto płynie miękko i prawie niezauważalnie tłumi nierówności nie zmniejszając przy tym wyczucia drogi. Ostatni trzeci rząd foteli w wersji Grand Scenic tylko dla dzieci lub dla niedużych doros...
Masa schowków o sporej pojemności: przedni przed fotelem pasażera, półeczka obok (rewelacyjnego skądinąd) wyświetlacza centralnego, duży w konsoli centralnej, po jednym pod przednimi fotelami i skrajnymi w drugim rzędzie, duże na drzwiach, małe zamykane na drzwiach, dwa spore w przestrze...
Zawieszenie o miÄ™kkiej charakterystyce poÅ‚Ä…czone z nadwoziem minivan co skutkuje przechyÅ‚ami bocznymi przy pokonywaniu zakrÄ™tów z dużą prÄ™dkoÅ›ciÄ…. Auto rekompensuje to komfortem na nierównoÅ›ciach i dość dobrym trzymaniem siÄ™ nawierzchni. UkÅ‚ad kierowniczy precyzyjny przy niskich prÄ...

2011-02-14

Pojazd winien miec silnik o wyższych parametrach, także bardziej pewna elektronikę. Ogólnie : auto zadawala użytkowanika, jeżeli nie występują żadne usterki. Jest wystarczająco wygodny dla 4. osobowej rodziny.
stosunkowo mała elastycznośc silnika, silnik, po nagrzaniu się pracujebez klekotania, silnik współgra ze skrzynią biegów, silni jest, w sumie, dynamiczny na poszczególnych biegach.
zawieszenie twarde, na niewielkich nierównościach nie dobija, wyciszenie wnętrza zadawalające, fotele przednie i tylne zapewniaja zadawalajacą wygadę.
łaczna ilośc miejsc: dla 7. osób,łacznie 13. miejsc-schowków umieszczonych w kabinie i w bagazniku, wnętrze jest obszerne i zapewnia swobodę, jakośc materiałów wykończeniowych jest średnia - plastik - oprawa kierownicy wyciera się notorycznie - należy pokryc innym materiałem - obiecie...
nalezycie trzyma się nawierzchni, umiarkowana twardośc zawieszenia, minimalnie podatny na przechyły i wyniesienia na zakrętach, twardy na dobijaniu na nierównosciach, uklad kierowniczy precyzyjny, minimalnie słaba moc wspomagania ukladu kierowniczego.

2010-12-30

Autko nadal bardzo mi się podoba wiuzualnie tymbardziej, iż mam bardzo bogatą wersję z ksenonami włącznie. Jest wygodne, pakowne i ergonomiczne, jednak z uwagi na niekończącą się awaryjność i bardzo wysokie koszty naprawy pójdzie do tzw. żyda.
I tu zaczyna sie problem przez duże P! Silnik to jedna wielka masakra! Przy 140tys. silnik do wymiany! Poprostu padÅ‚! Wszystkie przeglÄ…dy robione nawet przed terminem. Koszty naprawy bardzo wysokie! WczeÅ›niej miaÅ‚am opla vectra, który majÄ…c 12 lat byÅ‚ sprzedany, a silniczek do koÅ„ca chodziÅ...
Wnętrze słabo wyciszone, siostra ma megankę w bezynie trzy lata starszą od mojego scenika i tam jak wejdę to nie słysze ,że samochód jest włączony.Chyba już nigdy nie zdecyduję się na tzw. disla-warczy jak pies ,a do tego jak się zepsuje to daje po kieszeni konkretnie.
Tu nie mogę specjalnie narzekać.

2009-07-11

Bardzo wygodnie się prowadzi, szczególnie na długich trasach. Wadą jest bardzo słaba obsługa serwisowa w naszym kraju (szczególnie Opole). Bardzo duża pojemność bagażowa i ogólnie duża przestronność wnętrza.
Jak na tak duży samochód przyspieszenie jest na 10 punktów, ale obiektywnie, w stosunku do innych samochów (osobowych)8.
Fotel przednie bardzo wygodne, drugi rząd siedzeń wygodne, trzeci rząd siedzeń twarde i słabo wygone. Wyciszenie oceniam na 9, ale tylko dlatego, że moja wersja ma szyberdach i słabe uszczelki (świszczy powietrze). Polecam zakup Granda bez szklanego dachu.
JAkość materiałów: siedzenia skorzane, ale się bardzo szybko podarły (z normalnego użykowania), skóra zbrzydła, zmieniła kolor, pomimo stosowania zalecanych środków pielęgnacji. KAROSERia: w wielu częściach plastikowa (głownie w tylnej części). Lakier matowieje, pomimo woskowania...
Hamulce tylne na początku strasznie wyły przy cofaniu.

2010-02-20

Według mnie ten samochód nie psiada zoważnych wad jedynie co to makabryczne jest wymiana żarówki ksenonowej i wymiana filtra powietrza.
Silnik elastyczny i wystarczaąco mocny,oszczędny skrzynia chodzi lekko a usytuowanie lewarka fantastyczne.
Resorowanie bardzo dobre fotele super wygodne nie męczą nawet na długich trasach wyciszenie bardzo dobre.
Ilość miejsca zarówno z pszodu jak i z tyłu dużo super możliwość aranżacji siedzeń liczba scowków jest tak duża i przemyślana że konkurencja jeszcze długo nie dorówna nie ma żadnych oznak korozji a jakość materiałów jak w salonie kólewskim.
Miekki jak to francuz ale nie kołysze,wystarczająco sprężysty kierownica pracuje bardzo lekko i nieprawdą jest że za miękko hamulce żyleta aESP wyjątkowo pszydatne.

Åšrednie oceny RENAULT SCENIC

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic 1900 dci 120KM 2005r. mini-van

I tu zaczyna sie problem przez duże P! Silnik to jedna wielka masakra! Przy 140tys. silnik do wymiany! Poprostu padł! Wszystkie przeglądy robione nawet przed terminem. Koszty naprawy bardzo wysokie! Wcześniej miałam opla vectra, który mając 12 lat był sprzedany, a silniczek do końca chodził jak żyleta.

Mam czujniki parkowania przód i tył więc tu daję radę.Przy normalnej jeżdzie spoko.

Jakość materiałów i wykończenia masakra! W moim starym oplu nic się nie ścierało i nie tłukło tak jak tu, a był przecież ponad dwa razy starszy. Z konsoli schodzi jakaś powłoka, którą jest pokryta, ta sama powłoka jest w miejscu gdzie przesówa się szyby .Schowki spoko, ale nie za cenę wykończenia i AWARYJNOŚCI tego auta.

Tu nie mogę specjalnie narzekać.

Dramat!!! Właśnie będę się go pozbywać.Nigdy nie wiadomo kiedy się zepsuje, ale cały czas trzeba być przygotowanym na spory wydatek. Tu żadna naprawa nie nalezy do tanich. Mnie ten grat tylko przez ostatnie pół roku kosztował w naprawach ok. 10tys.zł.Już nigdy nie kupię żadnego francuza! A ludzie pisali ,że to taki super silnik- dzis po zasiegnieciu opini wiem że bardzo awaryjny. Nie wspomnę o reszcie.

Tutaj też bez szału . Już jesteśmy po naprawie dwóch przewodów od klimy. W aucie ,które ma raptem 5 lat!Koszt naprawy w serwisie reno bagatelko 1600zł.bez nabicia gazem.Ogrzewanie też było naprawiane, bo poprostu przestało działać. Nie wspomnę ,że po włączeniu nawiewu na cztery wiatraczki mam wrażenie,że jestem w traktorze, a nie 5-letnim aucie!Masakra, znowu wydatki-wcale nie małe!

Często szwankuje. A to jakiś czujnik za 600zł, a to jakaś kostka za 450zł. a to tzw free hands sie zepsuje. Naprawy bardzo drogie,często brak zamienników.

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996