Renault Scenic opinie, oceny użytkowników, Renault Scenic spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Renault Scenic

turbo diesel

Åšrednia ocena: 7.93/10

Renault Scenic spalanie (l/100km)

Oceny RENAULTA SCENIC

2010-12-30

Autko nadal bardzo mi się podoba wiuzualnie tymbardziej, iż mam bardzo bogatą wersję z ksenonami włącznie. Jest wygodne, pakowne i ergonomiczne, jednak z uwagi na niekończącą się awaryjność i bardzo wysokie koszty naprawy pójdzie do tzw. żyda.
I tu zaczyna sie problem przez duże P! Silnik to jedna wielka masakra! Przy 140tys. silnik do wymiany! Poprostu padÅ‚! Wszystkie przeglÄ…dy robione nawet przed terminem. Koszty naprawy bardzo wysokie! WczeÅ›niej miaÅ‚am opla vectra, który majÄ…c 12 lat byÅ‚ sprzedany, a silniczek do koÅ„ca chodziÅ...
Wnętrze słabo wyciszone, siostra ma megankę w bezynie trzy lata starszą od mojego scenika i tam jak wejdę to nie słysze ,że samochód jest włączony.Chyba już nigdy nie zdecyduję się na tzw. disla-warczy jak pies ,a do tego jak się zepsuje to daje po kieszeni konkretnie.
Jakość materiałów i wykończenia masakra! W moim starym oplu nic się nie ścierało i nie tłukło tak jak tu, a był przecież ponad dwa razy starszy. Z konsoli schodzi jakaś powłoka, którą jest pokryta, ta sama powłoka jest w miejscu gdzie przesówa się szyby .Schowki spoko, ale nie za ...
Tu nie mogę specjalnie narzekać.

Ja jestem bardzo zadowolony, jest to mój drugi scenic. Tanie koszty utrzymania (przeglądy co 30000), części można znaleźć dużo taniej poza ASO. Koszt przeglądu można negocjować. Polecam ten samochód dla osób z rodziną. Ten i poprzedni scenic nie psuł się. Miejsca z tyłu więcej niż...
Samochód posiada nową 6 biegową skrzynię biegów. Inną niż poprzednia 6 biegowa. Ta jest lepiej zestopniowana, dzięki czemu silnik lepiej się zbiera i samochód lepiej przyspiesza mimo 105 kM. Elastyczność jest bdb, wyprzedanie nie jest stresujące. Oczywiście zawsze można lepiej, ale dl...
Ocenić muszę tylko dobrze ponieważ jeździłem różnymi samochodami, w tym niemieckimi i niestety silniki DCI są dużo cichsze od TDI, dzięki czemu w kabinie jest cicho, nawet przy większych prędkościach. Niejedna osoba (mająca TDI) zastanawiała się czy to jest diesel.
Miejsca jest ful. Znajomy ma 190 cm i jechał z tyłu. Był pod wrażeniem, bo zawsze narzekał na ciasnotę, a tu mu było wygodnie. Bagażnik mógłby być troszkę większy. Możliwość aranżacji wnętrza bdb. Karoseria 12 lat gwarancji na perforację.
Prowadzi się bardzo dobrze. Sprawdza się na naszych drogach, bo miękko pokonuje nasze dziury i nierówności. Jest dobrze dopasowane do auta (jako auto rodzinne, nie wyścigowe). Dla mnie bdb, takie lubię.

2008-02-24

auto ogolnie bardzo dobre dla spokojnego kierowcy z rodzina, praktycznie bezawaryjne lac i jezdzic,
silnik naprawde dobry i dynamiczny jak na wysokie i dosc ciezkie auto radzi sobie znakomicie, powyzej 2,5 tys obrotow ciagnie bardzo dobrze, ja dokonuje zmian przy ok,2 tys moze z dlatego ze nie lubie podkrecac turbiny ;)
fotel kierowcy z dodatkowa regulacja, pasazer niestety tylko standart w regulacji i sredni komfort, z tylu ciekawie bo fotele podwyzszone ale jazda tylko z wysunietymi zaglowkami, inaczej mozna sobie polamac kregoslup tak niewygodnie
schowkow w aucie jest bardzo duzo i w najbardziej niespodziewanych miejscach co prawda praktycznosc po pewnym czasie okazuje sie naprawde niezbytzadowalajaca, wymiary niedostosowane np do butelek z napojami 1,5l , osobiscie najbardziej przydatny schowek to szuflada pod fotelem kierowcy
auto bardzo mocno reaguje na boczne powiewy wiatru, trzeba sie dobrze chwycic kierownicy i kontrowac co jest uciazliwe przy dluzszej jezdzie

2009-07-11

Bardzo wygodnie się prowadzi, szczególnie na długich trasach. Wadą jest bardzo słaba obsługa serwisowa w naszym kraju (szczególnie Opole). Bardzo duża pojemność bagażowa i ogólnie duża przestronność wnętrza.
Jak na tak duży samochód przyspieszenie jest na 10 punktów, ale obiektywnie, w stosunku do innych samochów (osobowych)8.
Fotel przednie bardzo wygodne, drugi rząd siedzeń wygodne, trzeci rząd siedzeń twarde i słabo wygone. Wyciszenie oceniam na 9, ale tylko dlatego, że moja wersja ma szyberdach i słabe uszczelki (świszczy powietrze). Polecam zakup Granda bez szklanego dachu.
JAkość materiałów: siedzenia skorzane, ale się bardzo szybko podarły (z normalnego użykowania), skóra zbrzydła, zmieniła kolor, pomimo stosowania zalecanych środków pielęgnacji. KAROSERia: w wielu częściach plastikowa (głownie w tylnej części). Lakier matowieje, pomimo woskowania...
Hamulce tylne na początku strasznie wyły przy cofaniu.

2008-09-05

wygodny, dużo miejsca szczególnie na wyjazdy na narty i na inny wyjazdy gdzie zabiera się dużo różnych rzeczy. napewno nie nadaje się do pokonywanie zakrętów z dużymi prędkościami. ale nie po to go posiadam.
fabrycznie miał 102 KM i 199nm a po zmianie w V-Tech oprogramowania 122 KM i 273nm. zmiana w przyspieszeniu i elastyczności ogromna. zdecydowanie się opłacało
nie męczy przy długich podróżach. z tyłu trochę przeszkadza skos drzwi przy głowie
miękki bo komfortowy. raczej do spokojnej jazdy

Åšrednie oceny RENAULT SCENIC

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Renault Scenic braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Zafira.

Renault Scenic

Renault Scenic

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Renaulcie Scenic

Renault Scenic alize 1900 dci 122KM 2003r. van

nie mam problemów z widocznością w różnych kirunkach

schowków dużo i czasami trudno się do nich dostać bo są umieszczone pod tylnymi siedzeniami i wycieraczkami ale zdecydowanie się przydają. z tyłu 3 odzielne siedzenia. wyciągam środkowe i mam idealne miejsce na narty. nie przeszkadzają podczas jazdy. dzięki zaczepom w bagażniku narty zapinam pasem i nie ma problemu z ich przemieszczaniem się po samochodzie. no i jeszcze zostaje miejce na buty i bagaże. idealne rozwiązanie na weekendowy wyjazd na narty bez konieczniości zakładania boxu

miękki bo komfortowy. raczej do spokojnej jazdy

problem mam z poduszkami po silnikem ale z tego co wiem to nie ja sam. od 2003 nic się nie działo. ale kidyś musiało się zacząć. naprawy te to koszt około 1500 pln z robocizną. jak na 5 lat użytkowanie to chyba niźle

Renault Scenic: bus, hatchback, inne, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Renault Scenic: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Renault Scenic: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Renault Scenic: 2013, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996