Rover seria 600 opinie, oceny użytkowników, Rover seria 600 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Rover seria 600

Średnia ocena: 8.13/10

Rover seria 600 spalanie (l/100km)

10.14/11.99
7.89/9.24
8.42/10.54

Oceny ROVERA SERIA 600

2008-02-09

Silnik mało elastyczny, obecnie mam mondeo w dieselu i jest dużo lepszy pod tym względem, skrzynia rewelacyjna, osiągi od zera troszkę śpioch, na trójce super! Silnik wrażliwy na jakość paliwa. Na v-power czy ultimate pracuje równiutko, nie lać orlenu. Jak na diesela dość głośny
Jeśli chodzi o jazdę na nierównościach to jest ok. Fotele mają zbyt mało płaszczyzn reg., z tyłu stanowczo za mało miejsca, dla 3 osób bardzo ciasno, w środku cicho i przyjemnie zwłaszcza dzięki jasnej skórzanej tapicerce.
Słabe zawieszenie, na pewno nie była to wina zbyt brawurowej jazdy, gdyż woziłem tym autem żonę i dzieci. W przeciągu 3 lat dwukrotnie wymieniałem przeguby. Wcześniej miałem corollę i nie było z tym problemu. Słaby promień skrętu.

2008-11-16

auto z klasą, piekna linia, lakier, wygoda i nie wielkie koszta eksploatacji oraz zakupu czynią auto wyjątkowym (przynajmniej dla mnie), niestety potrzebuje większego auta i prawdopodobnie będę musiał się porzegnać z roverkiem
jak ktoś nie wie jak się jeździ tym autem, to czasami może zgrzytnąć wsteczny, kwestia wiedzy :P, autko mimo tylko 105 koników doskonale spisuję się na trasie, bezproblemowo można wyprzedzać...
ja mam jasną welurową tapicerkę, a fotele pierwsza klasa, czasami jako kierowca zazdroszczę tym co siedzą na tylniej kanapie bo naprawde wygodna, co do przednich nie mam zastrzeżeń, po wielo godzinnej jaździe nie ma bólu pleców ;]
przestrzeń jak w limuzynie, zależy też od wielkości osoby siedzącej sprzodu, jednakże nikt nie narzekał jadąc z tyłu (wystarczająco miejsca), jakość wykonanie i użytych materiałów dużo wyższa niż w hondach accord (rover jest na tym samych podwoziu, silnik ten sam i skrzynia biegów...
auto dosyć niskie dlatego pewnie się trzyma drogi

2008-11-16

auto dosyć niskie dlatego pewnie się trzyma drogi

Artur2015-01-06

Bardzo dobre solidne, niezawodne auto, tylko raz popsuł się w trasie/ przewód hydrauliczny sprzęgła - naprawa 100 zł). Duża wygoda podróżowania. Szczególnie dobrze zachowuje się na autostradzie - u naszych zachodnich sąsiadów jechałem nim 210 km/h. Bardzo dobrze pali w zimie, pomimo, ...
Silnik bardzo elastyczny jak na wolnossący. Dźwięk przy mocnym przyśpieszaniu bardzo przyjemny, czuć rodowód z F1. Przy wysokich obrotach idzie jak burza.
Zastrzeżenia można mieć tylko do wyciszenia, wyraźnie słychać szum kół. 20 lat temu to była ekstraklasa, teraz pierwsza liga. Przy prędkościach powyżej 160 km/h trochę za głośno.
Dużo miejsca z przodu. Z tyłu bardzo wygodna kanapa lecz trochę za mało miejsca na nogi. Bagażnik pojemny, ale w pełnym wykorzystaniu trochę przeszkadzają uchwyty/zawiasy klapy bagażnika.
Precyzyjny układ kierowniczy, szczególnie dobrze sprawdza się przy dużych prędkościach na autostradzie. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Trochę zbyt duży promień skrętu co utrudnia parkowanie.

Bardzo dobre auto - japońska precyzja i wykonanie, ale angielski nieco konserwatywny styl i komfort.
Podobnie jak wyżej, silnik w Rover 620 Si jest tożsamy z silnikiem Hondy Accord 2.0. Jest to bardzo dobra jednostka napędowa - praktycznie bezawaryjna, oczywiście pod warunkiem należytej eksploatacji - we właściwym czasie wymiana oleju itd.
Rover podobnie jak inne angielskie limuzyny charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu. Podsumowując - bez zastrzeżeń.
Nadwozie jest po prostu ładne z charakterystycznym grillem Rovera. Przestrzeń dla wszystkich wystarczająca. Dobra jakość materiałów i wykończenia (plastiki nie skrzypią, tapicerka w doskonałym stanie mimo przejechania 200 tys. km.)
Układ jezdny jest bardzo podobny do układu jezdnego Hondy Accord, który to model jest znany z doskonałego zawieszenia i całego układu jezdnego ( w czasie produkcji tego modelu Rover był własnością Hondy). Jedynym zastrzeżeniem jest baaardzo duży promień skrętu, tak więc parkowanie prz...

Średnie oceny ROVER SERIA 600

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Rover seria 600 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chrysler Intrepid.

Rover seria 600

Rover seria 600

Chrysler Intrepid

Chrysler Intrepid

Najciekawsza opinia użytkownika o Roverze seria 600

Rover seria 600 2000 SDi 105KM 1995r. sedan (limuzyna)

Nie mogę powiedzieć, że jest super autem gdyż miał wiele wad i czasem się psuł. Wiadomo auto, które ma ponad 10 lat musi się psuć. Ogólnie godne polecenia, nie pali dużo, jeździ się przyjemnie, nie stanął mi nigdy w trasie, wygląda pięknie. W szczegółach potrafi być denerwujący, ale polecam

Na początku miałem problem z manewrowaniem tyłem gdyż przez tylną szybę nie widać klapy, a w lusterkach błotników. Ale można się szybko nauczyć. Widoczność przód i boki dobra, wielkie lustra dają dobrą widoczność wstecz

Miejsca z przodu ok, z tyłu mało, brakuje uchwytu na napoje, materiały niskiej jakości - trzeszczą, plastyki pękakają przy próbie rozebrania, blacha super, zero rdzy (no i ta linia nadwozia...), bagażnik jak na sedana olbrzymi i można jeszcze złożyć fotele (np. jadąc z zamkniętą klapą przywiozłem nim 2m choinkę)Zegary czytelne, radio koliduje z drążkiem zmiany biegów.

Klima i ogrzewanie super

Rover seria 600: sedan (limuzyna)

Rover seria 600: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Rover seria 600: 1.8, 1.9, 2.0, 2.3