Seat Altea opinie, oceny użytkowników, Seat Altea spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Seat Altea

Średnia ocena: 8.98/10

Seat Altea spalanie (l/100km)

Oceny SEATA ALTEA

Andrzej2009-02-25

Bardzo elastyczny silnik, rewelacyjna automatyczna skrzynia biegów DSG Szybsza od manualnej). Silnik mógłby być cichszy.
Sztywne zawieszenie, więc komfortu nie za wiele. Fotele wygodne i regulowane na różne sposoby. Słabe wyciszenie opływającego powietrza.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu (mam 184cm wzrostu). Ergonomiczna obsługa, dobre materiały. Jak na minivana małe możliwości aranżacji wnętrza, np. brak możliwości złożenia oparcia siedzenia pasażera.
Doskonałe właściwości jezdne, twarde zawieszenie, małe przechyły na zakrętach, precyzyjny układ kierowniczy.

2011-06-25

Jakby było lepeiej wyciszone to auto jest niemal idealne
1.9 trochę za słaby jak jedzie więcej niż 2 osoby. Jeździłem przez chwilę z boxem, który podkręcał do 145KM i jazda była o wiele lepsza ale wolę mieć zdrowy silnik
Jechałam ,,na raz' 1200km i nie odczuwałem żadnego zmęczenia. Fotele nie powodowały dyskomfortu. Przy większym obciążeniu silnik troche się męczy i jest głośno...no właśnie głośno-wyciszenie porażka. W drzwiach nie dali nawet głupiej gąbki
Narazie wymieniałem tuleje w przednim zawieszeniu bo auto strasznie ,,myszkowało' po jezdni. Przy wjeździe na nierównośc samochód ma dziwną tendecję do lekkiego uskoku na bok...pozatym ok

MARIUSZ2009-07-07

auto jak najbardziej godne polecenia , mogłoby mieć troszkę mniejsze spalanie w mieście ,ale w ogólnym wizerunku po jakimś czasie nie zwraca się na to uwagi :))
silnik niewielki ale wielkie serce w tym aucie :))nie trzeba obawiać się wpadki przy wyprzedzaniu nawet z tym silnikiem , pod warunkiem że wyprzedzany "inteligent" nie doda gazu (a takich już trafiłem )
nigdy wcześniej nie miałem Seata ale jestem bardzo miło zaskoczony .Jak na auto bardziej rodzinne niż sportowe można mieć naprawdę dużą frajdę z jazdy tym autem . Hasło niemiecka precyzja , hiszpański temperament nawet z silnikem 1600 benz.jak najbardziej trafiona

2009-08-09

TURBINY DO DUUUPYYYYYYYY I TO MA BYĆ AUDI-WOLKSWAGEN ????? NO CHYBA ZE DO SEATÓW PAKUJĄ NAJWIĘKSZY SYYYF.
Co do silnika to po 25000 tyś wymieniono turbine na nową ale to nie koniec atrakcji bo po 86000 tyś znów jest turbina do wymiany.Samochód kupiłem w polskim salonie.
0gólnie moze być. Miejsca z przodu jest spooooro a z tyłu też.
Auto prowadzi się bardzo dobrze.Układ kierowniczy bez zarzutu.Hamulce mogłyby być lepsze.Parkowanie, niestety widoczność do tyłu kiepska ale ujdzie.

2008-02-06

Jeśli będę zmieniał kiedyś samochód to też wybiorę ten model
Kto jeździł turbodieslem ten wie jak wspaniały jest to silnik.
Bez różnicy czy jadę sam czy z kompletem pasażerów. Wygoda, przestronność i przyjemność z jazdy.
Jak tylko wsiadłem do samochodu stwierziłem: coca-cola - to jest to.
Szerokie opony zapewniają rewelacyjne trzymanie się nawierzchni, wielowahaczowe zawieszenie zapewnia komfort jazdy na polskich drogach. małe problemy wystepują przy parkowaniu, widoczność do tyłu nie jest rewelacyjna.

Średnie oceny SEAT ALTEA

Osoby zainteresowane autem Seat Altea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Leon.

Seat Altea

Seat Altea

Seat Leon

Seat Leon

Seat Altea: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), van

Seat Altea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Seat Altea: 1.6, 1.9, 2.0

Seat Altea: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004