Skoda Superb opinie, oceny użytkowników, Skoda Superb spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Skoda Superb

sedan

Średnia ocena: 8.57/10

Skoda Superb spalanie (l/100km)

12.08/14.30
8.55/10.10
10.33/12.00

Oceny SKODY SUPERB

Piotr2010-10-05

Prawdziwa przyjemność z jazdy. Choć jeździłem już różnymi, potocznie uznawanymi za lepsze, markami samochodów to nowa skoda superb po roku ekslpoatacji udowadnia, że czeska marka staje się pierwszoligowym brandem.
Samochód największy w swej klasie. Z tyłu koszykarze też się zmieszczą . Bagażnik również największy / większy nawet niż w większości dużych samochodów kombii. wielkość zewnętrznej bryły samochodu zdecydowanie pokrywa się z ilością miejsca w środku.

2015-12-08

polecam, naprawde polecam, opinia o niezawodnosci skody superb jest jak najbardziej prawdziwa
cicho, nic nie trzeszczy, nie puka, auto dobrze wykonane
materialy na fotelach slanbe, juz po 100.000 moze byc widac lekkie wytarcia. Trzeba uwazac na rdze wchodzaca na krawedziach zderzaka zblotnikami, brakuje dystansu, wiec zderzak pracuje i powoli, powoli wyciera lakier na krawedziach.
auto po prostu idealne, opinia o superbie ze jest swietny, duzy, wygodny i nie zawodny, to najszczersza prawda. Powiem tak, serwisowanie nie drogie, auto bardzo oszczedne, zadne dotad auto tak malo mi nie palilo. Srednia, glownie pomiescie, nie przekraczala nigdy 6l/100 nawet zima. Brawa dla skody, ...

2010-02-20

tania i cicha limuzyna.Audi A6 za 2000 funtow mniej
dobrze przyspiesza choc na tak wielkie auto przydalo by sie 170km
komfort bardzo dobry.podgrzewane siedzenia z kompletem pasarzerow prowadzi sie wysmienicie.w jedna osobe troche troche czuc bujanie na boki
brak mozliwosci skaldania tylnych siedzen,schowek na narty z rekawem czasem sie przydaje.ergonomia dobra. przestrzen w aucie ogromna.osoby powyrzej 2 metrow wzrostu bez problemu zajmia wygodna pozycje jak i z przodu jak i z tylu. elektryczne sterowanie siedzen we wszystkich plaszczyznach.kolumna ki...
jada samemu sa troche duze przechyly boczne.

2018-01-27

Słabe strony to karoseria poza tym ciężko do czegoś się przyczepić.
Osiągi rewelacja. Ci do dźwieku pracy silnika to nawet Nie wiem czy radio działa bo szum silnika napawa przyjemnością.
Na tylnych fotelach nie jeżdżę to nie wiem jakie są. Przednie jak na 15 letni samochód jest ok.
No niestety rdzy nie da się uniknąć. Miejsca jest bardzo dużo siedząc z tyłu spokojnie można kiwać nogami przy odsuniętych przednich fotelach. Bagażnik jak na Stefana jest ok.
Nie jest to najlepszym atutem tego samochodu. Parkowanie przypomina cofanie tirem na osiedlu domków jednorodzinnych.

2008-05-25

AUTKO JEST IDEALNE NIC DODAC NIC UJAC DORÓWNUJE NAWET MERCEDESOWI, NAPRAWDE POLECAM . SAM KUPIE KOLEJNE NOWA SUPERB
SILNIK 1,9 TDI 136 JEST IDEALNYM ROZWIAZANIEM DLA TEGO MODELU , NIEZLE PRZYSPIESZENIE , CIHA PRACA, SWIETNA SKRZYNIA
IDEALNIE SPRAWDZA SIE W POLSKICH WARUNKACH
AUTKO JEST NAPRAWDE OLBRZYMIE W SRODKU I KOMFORTOWE , OLBRZYMIA PRZESTRZEN BAGAZNIKA I PO ZLOZENIU SIEDZEN , SUPER DLA CALEJ RODZINY
AUTKO PROWEADZI SIE LEPIEJ NAWET NIZ PASSAT , WYSOKI KOMFORT SZCZEGÓLNIE NA DLUGIE TRASY

Średnie oceny SKODA SUPERB

Osoby zainteresowane autem Skoda Superb brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Skoda Superb

Skoda Superb

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Skodzie Superb

użytkownik: Piotr

Skoda Superb 2000 2.0 170KM 2009r. sedan (limuzyna)

Wg mnie silnik 2.0 diesel zastosowany w noym superbie to najlepsza jednostka napędowa o tej pojemności pośrdów samochodów tej klasy tzn : forda mondeo, toyoty avensis, mazdy 6 itp którymi też jeździłem. Najlepszy tzn: o największej mocy i elastyczności na niskich i średnich obrotach ale też utrzymujacy zapas mocy dla obrotów wysokich, najekonomiczniejszy! i najcichszy. Ten silnik w połączeniu z perfekcyjną skrzynią DSG nie traci mocy i spokojnie wyprzedzacie pozostałe samochody z silnikami o podobnej mocy zarówno ze startu jak i przy prędkościach rzędu 100 -140 km nie macie problemu z nabraniem mocy i wyprzedzeniem, nawet na 6 tym biegu.

Samochód b. duży więc widoczność wstecz nie jest najlepsza w wersji sedan. z przodu grube słupki również tworzą mały martwy punkt.

fotele tradycyjnie twarde i dobrze trzymające. Już w wersji ambiente podparcie lędźwiowe na 2 przednich fotelach w standardzie czego nie oferuje nikt z konkurencji. Zawieszenie tradycyjnie twarde ale b. dobrze wyciszone. Jest to samochód który jest stworzony na dobrej jakości nawierzchnie i wtedy zachowuje się rewelacyjnie. Wyciszenie najlepsze w tej kategorii cenowej saochodów. W mojej ocenie lepsze niż w mazdzie 6. Konkuruje z wyciszeniem superba tylko nowy citroen c5. Jeszcze przy prędkości 150 km / h możecie słuchać muzyki klasycznej przy niewielkiej utracie niskich tonów co jest wyczynem dla każdego samochodu nawet wysokiej klasy.

Trzymanie się drogi na zakrętach wg mnie najlepsze w tej klasie/cenie samochodów, brak przechyłów na zakrętach, brak pod i nad sterowności. Jedyny problem pojawia się zimą na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni - trzeba pamiętać że nowa skoda superb to duże auto o dużym rozstawie osi i jego prowadzenie staje się trudniejsze niż większości samochodów mniejszych z klasy średniej - na pewno ten mały mankament poprawiłby zakup skody z napędem na 4 koła. Hamulce perfekcyjne i bardzo ciche. Samochód jest nisko zawieszony - jak to limuzyna, więc trzeba uważać na różne poprzeczne przeszkody żeby nie uszkodzić/złamać poprowadzonych, pod silnikiem i wzdłuż samochodu osłon podwozia - co mnie niestety przy wjeździe na wysoki krawężnik spotkało.

W ciągu pierszego roku eksploatacji przepalona jedna żarówka doświetlenia wnętrza i parokrotnie nie wyłączający się wentylator chłodzący silnik po wyłączeniu stacyjki. Wymagało ponownego uruchomienia silnika i jego wyłączenia wtedy problem ustepował - więc raczej problem elektroniki.

Regulacja płynna i praca cicha. Jedynie dodatkowa opcja podgrzewania szyby przedniej budzi moje wątpliwości . Działa wyjątkowo mało efektywnie.

Jak dotąd bez zarzutu, choć duża ilość żarówek w samochodzie , również wszechstronnie doświetlających wnętrze tworzy problem ze znalezieniem właściwej w przypadku przepalenia.

Skoda Superb: hatchback, kombi, sedan (limuzyna), terenowy

Skoda Superb: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Skoda Superb: 1.8, 1.9, 2.0, 2.5, 2.8, 3.6

Skoda Superb: 2015, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002