Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie 2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

2007r.

Średnia ocena: 9.18/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

Oceny TOYOTY AVENSIS

Tomek2009-07-07

Ogólnie auto jest OK do spokojnej jazdy rodzinnej i częstych jazd w trasy bez skłonności do "sportowego szarżowania".
cóż 1.8 to trochę mało - ale przy spokojnej jeździe wystarcza.
fotele by mogły być wygodniejsze - z tyłu ciut mało miejsca - zwłaszcza przy 3 osobach - wyciszenie OK do ok 100 km/h potem jednak jest w aucie dość głośno.
Hamulce zaczęły piszczeć po ok 10 000 - serwis nie umiał rozwiązać problemu, który wg serwisu nie były zużyte okładki. Parkowanie - wiadomo - to duży lifback - gdyby nie czujnik parkowania byłoby ciężko :-)

2011-05-30

Samochód może nie idealny, ale w tej klasie chyba niewiele jest lepszych. To moja druga Avensis. Poprzednią (benzyna) sprzedałem po przebiegu 450 tys. - chodziła bez zarzutu, nie miała nigdy poważnej naprawy.
Gdy go kupiłem wydawało się rewelacyjnie. Teraz czasami trochę brakuje na 5 i 6 biegu. Ale od 2 do 4 bez zarzutu.
Cicho, ciepło i przyjemnie. Poprzednim samochodem po przejechaniu 300 km obowiązkowa przerwa. Tym, zmęczenie zaczynam odczuwać przy ok 500.
Jak na tę klasę samochodu - bez zarzutu. Aby się do czegoś przyczepić, to słabo widoczne i niedostępne intuicyjnie przyciski po lewej stronie kierownicy (ustawianie świateł, halogeny, składanie lusterek, grzanie dysz spryskiwaczy).
Gdyby nie czujnik parkowania byłyby problemy z parkowaniem do tyłu. Wspomaganie dobrane optymalnie. Jeżdżę na jednych z najlepszych dostępnych oponach (wg mnie)- w każdych warunkach jedzie jak po szynach.

2009-06-30

Plusy: -silnik -komfort -dużo przestrzeń -bogate wyposażenie -świetne zawieszenie itp. minusy: dla mnie nie ma żadnych:))
Na każdym biegu "ciągnie" rewelacyjnie.Wystarczy,że wciśniesz trochę więcej gazu i leżysz w siedzeniu.Pięknie się zbiera jest bardzo elastyczny i dynamiczny bez problemu.Tym silnikiem jechać 230 to nic trudnego(max. ok.240km/h:)
Przy wyższych prędkościach nawet 280km/h nie słychać hałasu.Bardzo wygodne auto:)) W 5 pasażerów jeździ się komfortowo;]
Bardzo dużo miejsca jak i z przodu tak i z tyłu:P Jak na kombi przystało obszerny bagażnik:)
Avensis świetnie trzyma się drogi.Układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny bardzo dobrze pokonuje się ostre zakręty.Dobre hamulce wystarczy tylko delikatnie wcisnąć pedał hamulca.W wersji kombi jest dobra widoczność na przód i tył.:D

2009-06-30

Patryk2014-08-26

Auto jak najbardziej godne polecenia, starałem się wymienić tylko wady a opinie o zaletach pozostawiam innym.
Skrzynia biegów to podstawowa i największa wada avensis. Psujący się 5 bieg, oraz awarie 1 i wstecznego to nic nie zwykłego w skrzyni 6 biegowej
Nie wiem czy to tylko u mnie, ale wyciszenie tego w auta w wersji kombi to tragedia. Zamierzam sam zamontować panele wyciszające bo auto jest strasznie głośne w porównaniu z konkurencją.
ogólnie nie ma się do czego przyczepić, brakuję mi może przycisku "mute" w kierownicy a tak to jest ok
Najgorsze jest parkowanie tyłem, tutaj w wersji kombi mi bardzo przydały by się czujniki parkowania których niestety nie było

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

użytkownik: Tomek

Toyota Avensis Luna 1800 0KM 2007r. liftback

cóż 1.8 to trochę mało - ale przy spokojnej jeździe wystarcza.

Wysoko się siedzi i mimo dużych gabarytów przodu jezdnię widzi się prawie przed przednimi kołami - na boki widok trochę zasłaniają grube, boczne słupki - ale tak jest we wszystkich prawie współczesnych autach. Szyba przednia jest trochę krótka do góry, co powoduje, że jak się podjedzie blisko pod światła to trudno je dojrzeć. Do tyłu kiepsko - wiadomo to liftback, ale duże, sferyczne lusterka boczne mają super widoczność.

Z przodu jest 100% OK - z tyłu - przy fotelach przednich odsuniętych do tyłu trochę mało miejsca - ergonomia bez zarzutu, bagażnik duży i łatwy do załadowania, możliwości aranżacji za bardzo nie ma, oprócz położenia tylnych siedzeń i likwidacji półki. Karoseria - w sumie OK - ale spasowania nie tak idealne jak w dawniejszych Toyotach.

0 awarii - więc nie mam pojęcia jakie są koszty napraw - przegląd w ASO kosztuje tyle samo co i w innych markach.

działa jak należy

zero awarii - nawet mi jeszcze żarówki nie wysiadły po 2 latach jazdy.

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997