Toyota Avensis opinie, oceny użytkowników, Toyota Avensis spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Toyota Avensis

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.64/10

Toyota Avensis spalanie (l/100km)

9.71/10.34
7.92/8.53
8.96/9.50

Oceny TOYOTY AVENSIS

2011-03-28

ten samochód nie ma żadnych większych wad, komuś się może nie podobać wygląd - klasyczny bez żadnych fajerwerków, a jak ktoś chce się wyróżniać to niech kupi sobie alfę, i dokładał do niej - tak jak mój znajomy przynajmniej 10 razy więcej niż ja do toyoty
od silnika 1,6l nie można wymagać za wiele i często by się przydała większa moc ale cudów nie ma...
zawieszenie jest idealnie zestrojone na nasze gówniane drogi, tak że resorowanie jest dużo lepsze niż w innych autach tej klasy, fotele wygodne nie męczące, wyciszenie jest imponujące - każdy kto wsiadał pierwszy raz do tego samochodu zwracał uwagę na ciszę w środku
auto jest bardzo przestronne i pojemne, zarówno z przodu i z tyłu dla osób mających wzrost ok 2m nie stanowi żadnego problemu zmieszczenie się, bagażnik 500l mówi za siebie, jakość materiałów bardzo dobra, karoseria po tylu latach nie rdzewieje
auto się prowadzi bardzo dobrze ale do sportowej jazdy jest za miękka- to nie wyścigówka;), widoczność do tyłu nie jest dobra, ale tak ma większość dzisiejszych auti da się przyzwyczaić - idealną widoczność za to miałem w FSO1500 :)

2011-02-12

AUTO komfortowe i trwałe jeżeli chodzi o gaz di silników VVTi to gaz nie wpłynął na razie negatywnie- auto przejechało na gazie 90000 km jestem drugim właścicielem.instalacja gazowa musi być serwisowana . Dla mnie podstawowy problem to tylne zawieszenie łączniki oraz gumy drążka reak...
Co do przyśpieszenia to nie jestem rajdowcem mnie w zupełności wystarcza.
w zasadzie bez uwag
materiały po 200000 km hmmy-są powycierane najgorzej kierownica mieszek/główka lewarka
Trzeba przyzwyczaić się ,że reaguje na podmuchy boczne.hamulce zawsze mogły by być lepsze :)

2009-07-10

Bardzo dobry komfort jazdy, jesli chodzi o zawieszenie, czy wyciszenie. Fotele troche nie wygodne z maja regulacja kzywizn kregoslupa. Czuje sie, jak bym jechal skulony.
Wnetrze jest przestronne i przestrzeni dosc dla wszystkich. Jesli chodzi o schowki, to raczej ubogo.
Auto prowadzi sie bardzo dobrze, choc uklad kierowniczy przy manewrach jest dos oporny.Hamulce uwazam za bardzo dobre.

2008-05-11

Ocena nie bdb, bo auto jak dla mnie jest bezpłciowe. Jest idealne jeśli ktoś szuka środka transportu w tej klasie, napewno tańsze w eksploatacji i niezawodniejsze od swoich głównych konkurentów (passat, mondeo)
Silnik trochę wołowaty na niskich obrotach, ale jak już wejdzie ponad 4 tys to idzie bardzo ładnie. Jak na osiągi i masę auta bardzo niskie zużycie paliwa.
Fotele przednie niestety mi niepodpasowały, ale to raczej kwestia indywidualna, chyba nie ma auta tej klasy, które by sensownie pomieściło 5 osób, ale 4 super, tylna kanapa jest znacznie wygodniejsza od przednich foteli. Auto jest bardzo dobrze wygłuszone
Wysoki komfort jazdy, taka sobie precyzja prowadzenia, ale ogólnie bardzo sympatyczne auto na trasy

Adam2008-05-11

Średnie oceny TOYOTA AVENSIS

4.4/10
3.4/10

Osoby zainteresowane autem Toyota Avensis brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Toyocie Avensis

Toyota Avensis 1800 16V 129KM 2003r. kombi

Silnik...po zakupie okazalo sie, ze te wlasnie modele maja pewna wade techniczna, czyli po przebiegu 60-120tys.km zaczynaja brac olej i to w iloscisch dosc sporych 1L/1000km. Przy czym ten pobor z czasem sie zwieksza. Toyota jest sklonna ta wade usunac naet jesli auto jest juz po gwarancji. Musza byc spelnione pewne warunki. Rocznik 2003, czyli nie starszy niz 7lat, serwisowany, ale nie koniecznie w ASO, gdyz przepisy UE okreslaja, ze auto moze byc serwisowane gdziekolwiek. Przebieg nie moze byc wiekszy niz 120tys.km Usuniecie usterki polega na wymianie bloku silnika wraz z podzespolami. W moim przypatku, nie orginalan, czyli nie zakladana w Toyocie instalacja gazowa dyskfalifikuje taka naprawe.

W ASO powiedziano mi, ze byla robiona kolumna kierownicy i teraz, kiedy jezdze, znowu zaczyna cos pukac:-(

Wentylacja wydaje sie ok, choc pojawia sie dziwny zapach, kiedy wylacze klimatyzacje. Ogrzewania nie mialem mozliwosci sprawdzic.

Toyota Avensis: hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Toyota Avensis: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Toyota Avensis: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4

Toyota Avensis: 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997