Volkswagen Bora opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Bora spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Bora

1999r.

Średnia ocena: 8.54/10

Volkswagen Bora spalanie (l/100km)

9.16/10.22
6.41/7.52
7.60/8.80

Oceny VOLKSWAGENA BORA

JURAS/JURI2014-01-05

Auto zarówno dla początkującego/młodego jak i starszego kierowcy idealne. Bardzo ekonomiczne, bardzo żywotne i niezawodne(jeśli kupisz zadbany egzemplarz). Jeżdże już 3 lata i jestem zachwycony.Niemiecka jakość to jest to!! POLECAM TEN MODEL.
Trafiłem na "zdrowy" egzemplarz (silnik). Bardzo żywotny, dynamiczny, ładnie się wkręca na obroty, przyspieszenie dobre jak na 110KM(czuć moc)
Zawieszenie dobrze tłumi dziury. Moja BORA posiada kubełkowe fotele z przodu co bardzo podnosi komfort jazdy z przodu, z tyłu mało miejsca dla wysokich.Wyciszenie na przyzwoitym poziomie.
Jakość wykończenia na dobrym poziomie, jeśli się dba o auto nie widać zużycia-niszczenia. Auto bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie (0% rdzy)Ergonomia dobra, wszystko intuicyjnie i na swoim miejscu. Dużo miejsca z przodu, ale z tyłu nie za bardzo.Bagażnik bardzo pojemny
Dobrze sie prowadzi, trzyma sie drogi jak przyklejony, zawieszenie dobrze tłumi dziurawe drogi. Bardzo trwałe i niezawodne (po 2 latach jazdy w Polsce zawieszenie na przeglądzie na poziomie 75%)

2010-04-27

nie było źle, ale idealnie też nie. ogólnie byłem zadowolony
polecam zmianę oprogramowania, w standardzie miałem 90 KM, a po zmianie 118 KM.
bardzo niskie zawieszenie, przy komplecie pasażerów potrafił zachaczyć podwoziem o nierówności, zawieszenie twarde niezbyt komfortowe, ale w miarę trwałe na naszych drogach
generalnie wszystko pod ręką :)

2010-07-17

Moim zdanie super samochód , mój w super opcji wyposażenia .Może trochę mało miejsca z tyłu, i trochę zbyt twarde zawieszenie jak na nasze drogi ale to kwestia gustu.
Czasami brakuje trochę mocy przy wyprzedzaniu ale ogólnie dla spokojnej jazdy wystarczający
Ogólnie może trochę za sztywne zawieszenie , głośniej w środku zaczyna się robić powyżej 130- 140 km/h
Ogólnie z przodu miejsca wystarczająca dla mnie /180 cm wzrostu/ z tyłu trochę gorzej , zabezpieczenie przed korozją super, bagażnik wystarczający/ pomimo zamontowanego gazu w kole i zakup koła dojazdowego/
Bardzo dobrze trzyma się drogi, hamulce wystarczające

Pelz2008-03-13

Auto bardzo komfortowe, daje także sporą przyjemność z jazdy po zakrętach. Bardzo niskie spalanie, trwały silnik i zawieszenie. Dobra kultura pracy silnika. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne, całe nadwozie ocynkowane.
Silnik zapewnia w mairę dynamiczną jazdę, nie trzeba często sięgać do lewarka zmiany biegów. Ale największą zaletą jest niskie spalanie (4,5;5,5;6,5)l/100km
Auto zapewnia duży komfort jazdy. Z kompletem pasażerów i bagażami nie dobija. Polecam kubełkowe fotele- bardzo wygodne. Wyciszenie auta bardzo dobre, pomimo że silnik pracuje głośno, to we wnętrzu jest cicho nawet przy wysokich obrotach.
Bardzo dobre właściwości jezdne. Zawieszenie dość trwałe nawet na Polskich drogach. Tanie w eksploatacji (tył- belka skrętna, przód kolumna McPerson)

2011-01-22

Samochód bardzo fajny i dla mnie bardzo trafiony. Nie miałem z nim większych problemów ani w zimie ani w lecie.
Silnik i skrzynia bez zarzutów.
Szamochód bardzo sztywny i na pusto trochę podskakuje, ale da się wytrzymać.
Auto ładnie wykończone, nic nie skrzypi, welur na tapicerki w dobrym gatunku. Trochę mało miejsca z tyłu na nogi pasażera, ale fotele dobrze wyprofilowane.
Auto po przejechaniu 27000 km po Polskich dorgach, nadal wykazywało sztywność zawieszenia, nic nie pukało nic nie stukało.

Średnie oceny VOLKSWAGEN BORA

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Bora brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 301.

Volkswagen Bora

Volkswagen Bora

Peugeot 301

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Bora

użytkownik: JURAS/JURI

Volkswagen Bora 1900 TDI 110KM 1999r. sedan (limuzyna)

Trafiłem na świetny, niezawodny i mało awaryjny egzemplarz. Poza wymienionymi naprawami tylko eksploatacyjne rzeczy wymieniałem.

Klima działa szybko i wydajnie jeśli o nią dbasz(co 2lata pełny przegląd klimy i działa na 100%). Wentylacja też sobie radzi jak sie silnik nagrzeje;P i wymienia filtr p/pyłkowy/kabinowy co roku-razem z wymianą oleju

Nie miałem jeszcze poważnych problemów z elektryką w mojej Borze

Volkswagen Bora: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Volkswagen Bora: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Bora: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0, 2.3

Volkswagen Bora: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999