Volkswagen Bora opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Bora spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Bora

sedan

Åšrednia ocena: 8.60/10

Volkswagen Bora spalanie (l/100km)

8.46/9.94
6.52/7.57
7.41/8.71

Oceny VOLKSWAGENA BORA

JURAS/JURI2014-01-05

Auto zarówno dla początkującego/młodego jak i starszego kierowcy idealne. Bardzo ekonomiczne, bardzo żywotne i niezawodne(jeśli kupisz zadbany egzemplarz). Jeżdże już 3 lata i jestem zachwycony.Niemiecka jakość to jest to!! POLECAM TEN MODEL.
Trafiłem na "zdrowy" egzemplarz (silnik). Bardzo żywotny, dynamiczny, ładnie się wkręca na obroty, przyspieszenie dobre jak na 110KM(czuć moc)
Zawieszenie dobrze tłumi dziury. Moja BORA posiada kubełkowe fotele z przodu co bardzo podnosi komfort jazdy z przodu, z tyłu mało miejsca dla wysokich.Wyciszenie na przyzwoitym poziomie.
Jakość wykończenia na dobrym poziomie, jeśli się dba o auto nie widać zużycia-niszczenia. Auto bardzo dobrze zabezpieczone antykorozyjnie (0% rdzy)Ergonomia dobra, wszystko intuicyjnie i na swoim miejscu. Dużo miejsca z przodu, ale z tyłu nie za bardzo.Bagażnik bardzo pojemny
Dobrze sie prowadzi, trzyma sie drogi jak przyklejony, zawieszenie dobrze tłumi dziurawe drogi. Bardzo trwałe i niezawodne (po 2 latach jazdy w Polsce zawieszenie na przeglądzie na poziomie 75%)

Tomek2017-01-02

Nie spodziewałem się że będzie to najlepsze auto jakie miałem. Wygoda, ekonomia, funkcjonalnosć, no i dynamika 320Nm! dla porównania a3 110km ma 240Nm, dosłownie wbija w fotel! Polecam kupić pełną opcję bo to auto na lata.
Silnik i skrzynia nigdy nie spotkałem się z lepszą jednostką, tdi nie jest przereklamowane!!! Skrzynia 6-precyzyjna nawet bardziej jak w a3. Najwyższa ocena.
Dobrze wyciszony. 4 osoby na pokładzie super 5 brakuje trochę miejsca . Miałem kilka samochodów. W tym zawieszenie to legenda. Idealne na polskie drogi, to nie passat czy a4!!!
To auto ma tak mało wad ze aż trudno wymienić wszystkie zalety jest ich zbyt wiele. Auto zrobione naprawdę z głową. Z tyłu trochę za mało miejsca ale wynika to z wielkości auta ergonomia genialna. Porównując do opel vectra b. Często w dużych autach jest mniej miejsca np w bagaznik.
Prowadzi się z uśmiechem i przyjemnością. Parkowanie park tronik wiec 10 jest najwłaściwiej oceną. Hamulce mógłby być trochę ostrzejsze z tąd 8.

2014-07-31

Silnik bardzo oszczÄ™dny, idealny w dalekie trasy, 6 biegowa skrzynia powodujÄ™, że nawet przy prÄ™dkoÅ›ci 160-180 km obrotomierz nie przekracza zbytnio 3 tys obrotów. NaprawdÄ™ spory bagażnik. W moim 14 letnim samochodzie zerowa ilość korozji, ani Å›ladu lakier w b. dobrym stanie. Do wad naleÅ...
6 biegowa skrzynia potrafi być irytująca przy jezdzie w miescie, krótkie przełożenia. Ale za to w trasie jazda 140-170 km nie robi wrazenie na obrotomierzu.
Z tyłu mało miejsca, za twarde zawieszenie na polskie drogi. Strasznie trzeszcza plastiki.
Auto prowadzi się bardzo łatwo i trzyma się drogi. Niedogodnością jest jedynie sztywne zawieszenie, które potrafi potrzepać na polskich koleinach ;-) Zawieszenie stalowe, tanie w eksploatacji. Hamulce z przodu i z tyłu tarczowe, można na nie liczyć ;-)

2010-07-17

Moim zdanie super samochód , mój w super opcji wyposażenia .Może trochę mało miejsca z tyłu, i trochę zbyt twarde zawieszenie jak na nasze drogi ale to kwestia gustu.
Czasami brakuje trochę mocy przy wyprzedzaniu ale ogólnie dla spokojnej jazdy wystarczający
Ogólnie może trochę za sztywne zawieszenie , głośniej w środku zaczyna się robić powyżej 130- 140 km/h
Ogólnie z przodu miejsca wystarczająca dla mnie /180 cm wzrostu/ z tyłu trochę gorzej , zabezpieczenie przed korozją super, bagażnik wystarczający/ pomimo zamontowanego gazu w kole i zakup koła dojazdowego/
Bardzo dobrze trzyma siÄ™ drogi, hamulce wystarczajÄ…ce

2010-04-27

nie było źle, ale idealnie też nie. ogólnie byłem zadowolony
polecam zmianę oprogramowania, w standardzie miałem 90 KM, a po zmianie 118 KM.
bardzo niskie zawieszenie, przy komplecie pasażerów potrafił zachaczyć podwoziem o nierówności, zawieszenie twarde niezbyt komfortowe, ale w miarę trwałe na naszych drogach
generalnie wszystko pod ręką :)

Åšrednie oceny VOLKSWAGEN BORA

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Bora braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Passat.

Volkswagen Bora

Volkswagen Bora

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Bora

użytkownik: JURAS/JURI

Volkswagen Bora 1900 TDI 110KM 1999r. sedan (limuzyna)

Trafiłem na świetny, niezawodny i mało awaryjny egzemplarz. Poza wymienionymi naprawami tylko eksploatacyjne rzeczy wymieniałem.

Klima działa szybko i wydajnie jeśli o nią dbasz(co 2lata pełny przegląd klimy i działa na 100%). Wentylacja też sobie radzi jak sie silnik nagrzeje;P i wymienia filtr p/pyłkowy/kabinowy co roku-razem z wymianą oleju

Nie miałem jeszcze poważnych problemów z elektryką w mojej Borze

Volkswagen Bora: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Volkswagen Bora: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Bora: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0, 2.3

Volkswagen Bora: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999