Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

1999r.

Średnia ocena: 8.12/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

9.13/12.00
6.72/10.50
7.85/11.00

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

Paweł2010-02-26

Polecam ten model z tym silnikiem wszystkim użytkownikom
jak na diesla dosyć elastyczny, przy 60 na godzinę można wrzucić 5 bieg i rozpędzi się nawet pod górkę, silnik twardy i bezawaryjny jeśli jeździmy na normalnym paliwie a nie chrzczonym :)
z tyłu może nie jest za wiele miejsca, ale wiadomo że to auto średniej wielkości, Wyciszenie ok, silnik słychać głośniej dopiero powyżej 160 km/ godz, myślę że na diesla to wynik ok.
obsługa wnętrza intuicyjna, bardzo łatwa i wygodna, karoseria nie rdzewieje nawet po 11 latach użytkowania
autko łatwe w użytkowaniu, wspomaganie kierownicy bardzo dobre i precyzyjny cały układ kierowniczy, zawieszenie trochę twarde ale za to bezawaryjne i nie wynosi z zakrętów, hamulce brzytwa nawet po dużym przebiegu

2012-05-07

Skrzynia biegów to jakieś średniowiecze. Miałem wcześniej Mazdę, a każdy kto miał wcześniej japoński samochód, doskonale wie co mam na myśli :)
Fotele - jak w każdym niemieckim samochodzie - żenada: jak na drewnianej ławce się siedzi.
Trzeszczy wnętrze - w silnym mrozie plastiki wręcz denerwująco piszczą. Z tyłu siedzenie raczej dla młodzieży szkolnej - dla dorosłych jest za ciasno.
Właściwie nie ma się czego czepiać, aczkolwiek potrafi czasami szarpnąć przy "normalnym, spokojnym" hamowaniu.

Artur2010-12-11

Doskonala jednostka do modyfikacji, ale juz za maly troszke:)
W trasie w sumie daje rade, jednak po miescie oporny, trzeba krecic w obroty, mowie o benzynie, na Gazie nie ma jazdy i niedlugo zostanie wymontowany
Zmienione zawieszenie daje rade, fotele mam recaro najglebsze wiec tutaj to poezja i na dalekie trasy tez, z tylu jakos tak oparcie moglo by byc bardziej polozone, prosto sie siedzi
Z przodu OK z tylu w sumie tez, przedenie fotele dobrze sie skladaja w wersji 3d, jednak to nie to samo co wsiadac normalnie, nieszczesliwe plastiki obskrobane
Seryjne zawieszenie zmienilem na twardsze i nizsze H&R, trzyma sie calkiem niezle ale brak komfortu, duzy promien zawracania, hamulce moglyby byc lepsze

Waldemar Gorny2008-02-09

na 100 tyś km które zrobiłem w ciągu 1,5 roku dwa razy wymienielem pompę wody - wada wrodzona - lub nieuczciwość mechanika!!!
115KM pozwala rozpędzić mojego golfa tylko do około 205km/h ale za to przy wyprzedaniu nie boję się że nie zdąże - Astra 1.8 którą jeżdziłem miała dużo gorsze wyniki przy wyprzedaniu.
Przy oponach 215/45 R17 auto trzyma się drogi jak przyklejone - podstawa to dobre amortyzatory - przy wybujanych auto strasznie pływa ponieważ ma bardzo miekkie zawieszenie. Generalnie prowadzi się duzo lepiej niż np. Opel Astra ( moje poprzednie auto )

2010-02-19

Polecam to autko choć nie jestem fanem marki:) Jestem pewien, że można nim przejechać z milion km bez większych usterek.
Silnik i skrzynia biegów są rewelacyjne, jedyne co brakuje to trochę mocy przy rozwijaniu większych prędkości.
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, zapewne toz asługa sportowego zawieszenia jednak znacznie zmniejsza to komfort jazdy. Hamulce sprawują się dobrze jednak potrafią zbyt gwałtownie się zakleszczyć co powoduje szarpnięcie.

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Audi A3

Audi A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

Volkswagen Golf Trendline 1900 100KM 1999r. hatchback

Ładny, zgrabny samochód - z bardzo dobrym silnikiem. Dobrze zachowuje karoserię po latach (aczkolwiek nie jest tak super jak wielu miłośników tej marki głosi). Generalnie reszta jest żenująca, szczególnie wykończenia plastikowe (przełączniki, światełka wnętrz itp.), a w szczególności najbardziej rozczarowują niespodzianki z elektroniką i poduszkami AirBag.

Generalnie widoczność nie jest idealna - ale jest generalnie OK.

Porażka - mit o VW którego każdy Ci naprawi (i to tanio) można wrzucić do kibelka i spłukać.

W zimę długo - nawet do 15 minut - zanim nagrzeje się wnętrze (w Maździe miałem maks. 3-4 minuty).

Tu jest największy szkopuł: jeśli już zaczną siadać drobnostki, typu złączka od poduchy itp. to zaczyna się domino. Co chwilę coś siada: zrobisz lampkę w drzwiach to siądzie ci np. coś w zamku centralnym w drzwiach. Generalnie jedno zrobisz, a kolejne dwie rzeczy na pewno siądą w ciągu kolejnego pół roku.

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978