Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2000r.

Średnia ocena: 8.27/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

8.86/9.35
7.06/8.15
7.94/8.80

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

Henryk Bukowiecki2008-08-29

Z małym obciążeniem zawieszenie tylnej osi jest trochę twarde. Gdy tył jest choć w małym stopniu dociążony, resorowanie jest idealne. Przednie fotele, choć bardzo wygodne i dobrze wyprofilowane, mogłyby mieć lepsze trzymanie boczne. Stąd dla nich 9 punktów.
Auto jest zaskakująco zwrotne i świetnie trzyma się nawierzchni. Nigdy jeszcze nie dobiło na nierównościach, nawet gdy jechaliśmy w piątkę. Coś pięknego:)

2010-02-17

oszczedne auto i cos w tym jest ze vw jest niezawodny,miałem bmw 5-bmw 3 mercedesy 2 sztuki ale ten jesli chodzi o bezawaryjnosć naprawe koszty utrzymania i dostep do cześci bije wszystkich na głowe -popularne auto dlatego duzo rzemieslniczych cześci
jak pisałem,nie dla sportowego charakteru kierowcy
jest cichym motorem ale z kompletem pasazerów troche brakuje mu mocy
wygodny dla kierowcy z tyłu troche gorzej w wypadku duzych pasażerów,bagaznik obszerny duzo miejsca ,po zlozeniu foteli równa podłoga SUPER,karoseria po odpryskach nie rdzewieje spoko mozna zachlapac farba i jest oki
auto dla niewymagajacych sportowego zaciecia,samochód b.rzadko wymaga napraw ,po 200tys wymieniona chłodnica sprzegło i wydech,nie psuja sie duperele jak zamki nadmuchy czy jakies wyswietlanie bóg wie czego na kontrolkach,dosyc twardy ale zaskakujaco trzyma sie jezdni,miałem perzed nim dwie bee...

2009-12-30

Musi posiadać 4/5 drzwi! Wygląd jest modny i długo bedzie. Wygłuszenie przydało by sie poprawić:D
Wspaniale dopasowana skrzynia biegów (6-biegowa), Na biegach 1,2,3,4 idealnie sie zbiera przy obrotach do 2100, a biegi 5,6 wymagają jednak doładowania turbiny która włącza sie przy obrotach <2100. Silnik mocny jak na masę auta. Przyspieszenie 0-100 to 11,8sek.
Resorowanie ogólnie jest ok, ale przy obciążeniu, zwłaszcza tyłu to jest za słabe. Fotele przednie nie są extra ale jak na tego rodzaju klasę auto to może być, audi oczywiście jest pod tym względem lepsze, jeżeli mówimy o standardzie. Przy komplecie pasażerów znaczne osłabienie mocy...
Przestrzeń z przodu myślę ze każdemu powinna wystarczyć, lecz jeśli chodzi o tył to nie postarali się, złe się jedzie w dalszą trasę w 5 osób. Idzie wytrzymać jak jest jeszcze 4. Bagażnik jak na hathbacka to standard, czyli może być. Jakość materiałów jak na VW to cienko, dość...
Ja na hathbacka to przyzwoicie sie trzyma drogi.

redom2014-02-09

jak na 14 letnie autko to mój golfik jest Oki dla singla i rodzinki, koszty utrzymania średnie miedzy 1000-3000 tys. rocznie na części regularne wymiany filtrów i oleju i jest ok. jestem jego 3 właścicielem i powiem szczerze wady no wiadomo zamek bagażnika, podgrzewanie szyby tylnej, automat...
myślę ,że spoko jak na miasto taka wersja akurat by przyspieszy jak potrzeba 200km/h poleciał:)skrzynia 6-biegowa
czuć jak siedzi pięć osób ale też sobie radzi. denerwują czasem skrzypienia wew. kabiny ale co tu chcieć od 14-latka
miejsca spoko w tym roku np: w bagażniku pojechaliśmy w trójkę a wróciliśmy w czworo po lekkim przepakowaniu walizek weszło wszystko i nie było straty na komforcie, fajnie, że we wnętrzu jest skóro podobna tkanina bo plastiki w nowych wersjach szkoda gadać są bezduszne
maglownica umarła i poszła do regeneracji przy 280 tysiącach

Paweł2008-11-16

Samochód bardzo przyjemny w użytkowaniu. Wygodny, zrywny i komfortowy. Zdecydowany minus dla elektryki oraz autoryzowanych serwisów. Nie potrafili usunąć żadnej z trzech podstawowych usterek: - elektryka - żarówki nadal palą się co miesiąc a alarm nie działa, - mimo wielu prób nie usu...
Silnik klekoce, jak to diesel VW, ale szybkko się zbiera. Problemy zaczynają się po 150 000 km - pada przepływomierz, co skutkuje znacznym osłabieniem mocy przy przyspieszaniu. Mimo wielu prób i wielu warsztatów - problem nie do usunięcia.
Słychać silinik ale nie nierówności nawierzchni.
Bardzo dobre tłumienie drgań z nawierzchni.

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Audi A3

Audi A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Henryk Bukowiecki

Volkswagen Golf 1900 TDI 90KM 2000r. kombi

Zalet jest naprawdę sporo: oszczędny, cichy, komfortowy, dynamiczny, niezawodny, ze skutecznym ABS-em i przydatnym ESP, mocny silnik, bardzo powolna utrata wartości. Gdyby nie te 2 usterki, byłby idealny. Ale może oczekiwanie, że nic się nie zepsuje w ciągu 8 lat jest zbyt wielkim wymaganiem...?

Silnik pracuje miękko i miarowo. Bardzo dobre przyspieszenie na nizszych biegach. Raz na kilka miesięcy zdarzy się, że nie mogę wrzucić jedynki, ale gdy auto przejedzie kilka centymetrów (np. gdy spuszczę z ręcznego), bieg wchodzi bez problemu. Mocny silnik już przy małych obrotach. Za granicą pod górki wchodzi z niezminną prędkością 130 km/h.

Doskonale widać gdzie samochód się kończy i gdzie zaczyna. Lepiej by było, gdyby lusterka wewnętrzne były wyższe lub bardziej wypukłe - by lepiej było widać niższe partie auta (np. okolice kół)

5 osób przeciętnych gabarytów nie narzekało na brak miejsca. Podczas wysuniętego uchwytu na napoje, możliwe jest haczenie o niego podczas zmiany biegów. Wszystkie przełączniki są pod ręką i odpowiedniej wielkości (w przeciwienstwie np. do Corsy). W bagażniku praktyczne uchwyty i miejsce pod podłogą w pojemniku obok koła zapasowego. Super! Przy 8 latach nie widać najmniejszych śladów korozji.

Częsci i robocizna w serwisie relatywnie niedrogie w porównaniu z innymi markami. Nigdy nie zawiódł na drodze. Rolkę wymieniłem, bo zaczynała popiskiwać.

Zarówno klima jak i ogrzewaie są wydajne i stosunkowo szybko spełniają swoją rolę.

W ciągu 2 lat użytkowania (70 tys. km) żadnych zwarć. Padł silniczek obiegu wewnętrznego, ale naprawa była prosta.

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978