Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2004r.

Średnia ocena: 8.41/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

Piotr2008-02-10

Samochód godny polecenie poniewaz jest mało awaryjny, solidnie wykonany i jesli sie na bieżąćo wymienia zużyte czeci to można się długo z niego cieszyć
Skrzynia 6-cio biegowa z silnikiem FSI idealnie współpracuje. Praktycznie biegu 6 mozemy uzywac od 70 km/h i dobrze przyspiesza bez redukowania. Kultura pracy silnika bez zastrzeżeń spokojnie i szybko mozemy jechać powyżej 200 km/h i nic nie odczuwamy
Zawieszenie w samochodzie jest bardzo mocnym i solidnym elementem V-tki -przy tej klasie auta to jest naprawde dobrze dopracowane. Przednie fotele oceniam na bdb ponieważ można regulować odcinek ledzwiowy i sa dobrze dopasowane do ciała i z wysokiej klasy produktów
Wbrew pozorom golf V jest wewnatrz naprawde duży, osoby siedzące z przodu to wogóle nie ma co pisac bo jest wygodnie, miejsce dla nóg, schowek pod fotelem , regulowany podłokietnik z klimatyzowanym schowkiem itd. Z tyłu natomiast jezeli się jedzie w 4 to również bez zastrze...
Samochód reaguje na kazde nierównosci, nic nie przenosi sie na kierownice, żadne dragania.bardzo dobrze trzyma sie drogi.Hamulce naprawde super -to jest naprawde mocny punkt tego auta.

2009-07-30

Godny polecenia. Jedyne minusy to kiepskawe materiały no i słabawa widoczność. Reszta ok. To przecież kompakt, więc pewne ograniczenia są, choć są kompakty przestronniejsze i z większym bagażnikiem. Technika i bezawaryjność - najlepsze!
Naprawdę dobry silnik i osiągi. Dla normalnego kierowcy wystarczające. Tylko skrzynia biegów średnia - krótkie drogi prowadzenia, ale na początku trudno było w 3 trafić, zwłaszcza przy szybkiej zmianie, czasem haczy
Fotele przednie dobrze trzymają, z tyłu nie za dużo miejsca, no ale to tylko kompakt. TWARDO na każdym miejscu. Aż chyba za twardo... Wyciszenie w miarę dobre, ale odgłosy silnika słychać, no ale to pompowtryski
Przestronność w miarę. Jak z przobu usiądzie ktoś pow.185cm (ja) to z tyłu jest ciasno. Obsługa intuicyjna i bezproblemowa, ale materiały tylko średnie, spasowanie w miarę dobre, choć spodziewałem się lepszego. Bagażnik ustawny ale nie za duży (2 duże walizki i koniec)
Prowadzi się bardzo dobrze, świetnie trzyma się drogi. Parkowanie tyłem mocno utrudnione z powodu kiepskiej widoczności - masywne tylne słupki.

2008-02-09

jestem zadowolony z autka, mało awaryjne(właściwie bezawaryjne) normalne zurzucie jazdą , w ciągu roku robię ok. 50-60 tys. km, tylko regularne wymiany czegoś tam(oleje, płyny, klocki..) lać V-powera diesla na shellu i do przodu
coż można spodziewać siępo 90 kucykach, ale fajnie zestrojony silnik ze skrzynią, po przejechaniu paru kiloetrów brakuje tych 130 koni(testowałem). Jak sięnie ma co się lubi...
Jeżdżę sam, więc przy komplecie dziwnie wynosi na zakrętach. mógłby być bardziej wyciszony, fajny na długie jazdy - doskwiera jedynie brak tempomatu na autostradach.
przy 2-drzwiowym jestem zadowolony , to nie kombi czy pick-up albo ciężarówka. Jak się przesiadłem na A-4 znajomego wiedziałem co mam pod ręką- niemiec - ergonomia OK
typowy VW-ej, sztywny na tyle na ile trzeba, na polskich drogach troszkę pływa(koleiny), ale zakręty suuuuper, hamulce mogłyby być ciut lepsze ale nie narzekam

2010-02-17

Jestem bardzo zadowolony z Golfa :) Teraz wiem że sprzydałby się troche wiekszy silnik.. ale mimo wszystko tym jeździ sie wystarczająco komfortowo.. Polecam!!
Skrzynia biegów bardzo ledziutka i cicha.. nigdzie takiej nie spotkalem.. biegi wbijają sie bardzo lekko z takim fajnym charakterystycznym dzwiekiem ;D Co do przyspieszenia, to jak na tak mały silnik nie jest najgorsze.. nie ma co wymagać przy tak niskim silniku.. przyspieszenie do 100 w 10,8 s...
Samochód przy wyższych obrotach w okolicach 4000 ob/min zaczyna POMALUTKU hałasować, ale nie jest to uciazliwe..
co do materiałów i jakości nie mam zastrzeżeń poza jednym.. w okolicach przyciskow do otwierania szyb material sie troszke sciera.. zarowno z przodu jak i z tyłu.. poza tym wszystko ok..
Autko prowadzi się bardzo dobrze, hamulce są bardzo dobre.. Troche gorzej z parkowaniem.. zbyt duże tylne słupki, co zdecydowanie ogranicza widocznosc..

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Audi A3

Audi A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Piotr

Volkswagen Golf Trendline 1400 16V 75KM 2004r. hatchback

Gdyby nie bardzo nędzne wykończenie wnętrza "szmata i cerata", które wyjątkowo łatwo ulega uszkodzeniu i bardzo niestarannemu spasowaniu części karoserii (nierówne szczeliny drzwi przednich i tylnych), oraz zasłoniętych potencjometrów regulacji świateł i natężenia oświetlenia wskaźników z czystym sumieniem wystawiłbym ocenę 10 i to miejsce pozostało by bez komentarza.

Przy tak małej mocy silnika trudno oczekiwac fajerwerków. Ale celowo wybierałem taką pojemność licząc na niewielkie zużycie paliwa i sprawdziło się. Skrzynia biegów zestopniowana niestety gorzej niż w poprzednim modelu co skutkuje większym zużyciem paliwa, ale da się bez problemów jeździć z prędkością 50 km/h na piętym biegu. przy delikatnym operowaniu pedałem gazu nawet z mniejszą prędkością. Średnie zużycie paliwa w mieście na poziomie 7l/100km.

Widoczność do przodu ogranicza przedni słupek, ale nie jest źle, widziałem gorsze rozwiązania. Do tyłu gorzej bo słupki są dość szerokie. Za to w lusterkach pełna kontrola.

Komfortowo pod każdym wględem. Nieważne czy z kompletem pasażerów, czy przy podróżowaniu samotnie. Wsiadanie bardzo wygodne, szczególnie na tylne siedzenia. Dużo miejsca na nogi z tyłu, przy wsiadaniu do tyłu nie kopie się po słupkach ani fotelach. Po prostu super. Wyciszenie jak na tak słabe wyposażenie znośnie, bez problemów można przy prędkości ok. 120km/h rozmawiać i słuchać radia.

Wykończenie grubo poniżej normy. Łatwo rysujące się plastiki, pokrycia siedzeń wycierają się bardzo szybko pryz raptem 22000 km już widać zmechacenia. Po prostu szmata i cerata. Bagażnik mniejszy niż w poprzednim modelu. W Golfie IV był większy. Tył samochodu łatwo się brudzi i otwiranie pokrywy bagażnika wiąże się z "upaćkaniem" rąk. Elementy karoserii spasowane bardzo niestarannie. Nawet samochody na F (francuskie Ford i Fiat) są pod tym wględem dużo lepsze. Wielkie rozczarowanie pod tym względem szczególnie po wzrocowym modelu Golfa IV.

Prowadzi się bardzo dobrze, choć czasami szczególnie na mokrej nawierzchni przeszkadza układ kontroli trakcji, który w najmniej odpowiednim momencie potrafi "odebrać" moc na kołach. O mały włos z tego powodu zaliczyłbym przydrożny słup. Na szczęście można go wyłączyć w każdej chwili.

Samochód jest bez klimatyzacji i pomimo tego doskonale można sobie poradzić latem w czasie upału. Nie nagrzewa się szczególnie, bardzo łatwo i można dopasować wentylację we wnętrzu choć na 3 biegu dmuchawa zaczyna dokuczać hałasem.

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978