Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

Średnia ocena: 8.29/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

10.48/11.73
7.76/9.10
9.25/10.43

Oceny VOLKSWAGENA PASSAT

miikkii2009-06-23

masakra-nie polecam.moze gdyby to nie było moje wsoaniale kochane auto które miało sie nie psuć i dowaliło mi taką serią dziwnych rzeczy to bym to sobie jakoś tłumaczył,natomiast po tym cyrku kategorycznie negatywna opnia!
Bardzo duża elastyczność! z 50km/h na 5 biegu jak dodam gazu to (nie od razu-wiadomo) dość szybko przyspiesza i łapie obroty.skrzynia biegów haczy,za krótki 2gi bieg :/ silnik spoko,tylko turbina wali olejem przy tym przebiegu to dziwne:/ przebieg potwierdzony po n-rze VIN
zawieszenie raczej twarde do polski słabo si enadaje. fotele wygodne,w ogole nie trzymają na zakrętach, regulacja w 3 płaszczyznach z tyłu kupa miejsca,pełen komfort wyciszenie niezłe do 120km/h
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu,obsługa raczej ok-nie narzekam bagażnik pojemny-w końcu kombi jakośc materiałów średniawka zeby po 128000 kierownica byla starta?????!!! i nic nie robiąc poza otwieraniem drzwi i okien ze wszystkich trzymadełek na drzwiach schodzi warstwa farby czy...
Na nierównościach beznadzieja.aż się boję że się rozleci.prowadzi się dobrze.nic wybitnego,ale nic do zarzucenia.hamulce mogłyby być troszkę lepsze bo jak się nagrzeją to tracą dobre 20% skuteczności.problemy z parkowaniem,lub ich brak to kwestia umiejętności kierowcy

2008-08-04

Auto ma dużo zalet mniej wad.Generalnie karoseria mogłaby mieć nowocześniejszy kształt, większa moc silnika i na wyposażeniu klima i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
Generalnie silnik nie do zajechania.Jestem właścicielem passata z 93r. z silnikiem diesla o poj.1,9 bez turbiny.Jak na auto o tej masie i wersji nadwoziowej(sedan) moc auta (65km) jest zbyt mała, przydałoby się więcej.W górach często trzeba zmieniać biegi zwłaszcza kiedy jedzie cała rodzi...
Zawieszenie ok, nawet na nierównościach czuje się jakby płynąc.Pięcioosobowa rodzina bez problemu podróżuje przez 300km.
Klasyczny wygląd, może się podobać lub nie, wszystko kwestią gustu.Środek bardzo komfortowy,przestronność to słowo które najlepiej oddaje wnętrze.Bagażnik bardzo pojemny, jego wielkość można zwiększyć poprzez złożenie siedzeń tylnych.Auto rodzinne. Występują sporadyczne ognisk...
Autko bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, nawet w trudnych warunkach pogodowych mimo to, że mój egzemplarz nie posiada ABS.Samochód dobrze wybiera nierówności.

2011-02-14

Samochód bez dwóch zdań atrakcyjny i pożądany przez wielu. Nie jestem fanem marki, a właściwie z przypadku (braku wyboru) zdecydowałem się na zakup tego modelu, generalnie nie żałuję, obszerny, wygodny, względnie ekonomiczny, stosunkowo bezawaryjny. Minusem oczywiście ryzyko kradzieży...
Samochód z racji zasilania gazowego, a także najmniejszego w tym modelu silnika nie należy do demonów prędkości i elastyczności, jednakże w zupełności wystarcza do spokojnej jazdy tak w trasie jak i w mieście.
W tym aspekcie jeden z najlepszych na tle konkurencji. Mankamentem nietrwałe zawieszenie przednie, choć niewątpliwie dzięki niemu znacznie bardziej wygodny.
Wielkość samochodu na pewno jest jego atutem, a zwłaszcza wykończenie, minusem jak w każdym niemal sedanie nie do końca funkcjonalny choć na pewno bardzo duży bagażnik.
Doskonały samochód na dłuższe trasy po dobrych drogach, komfortowy i precyzyjny układ jezdny. Gabaryty na pewno nie ułatwiają parkowania.

2008-02-09

Spalanie podane dla gazu (sekwencja BRC). Mam dwa Passaty B3 i tego B5. No i B5 słabo wypada, poza tym, że inny komfort jazdy, jakość wykończenia, miękkość zawieszenia (ale krótka żywotność). Chyba bym nie kupił kolejnym razem B5, ale auto bardzo mi się podoba i jestem przywiązany d...
125KM na takie auto to może mało, ale mi wystarcza, można spokojnie wyprzedzać, nie trzeba go bujać. Tu raczej wszystko bez zarzutów.
Auto bardzo wygodne, ale przez tą wygodę tracimy trochę miejsca w środku (mniej miejsca w porównaniu do Passata B3). Auto w miarę ciche(nie wiem jak przy prędkościach pow 150km/h)
Duże auto, ale szału nie ma z ilością miejsca (można by się było spodziewać więcej po tym aucie). Jakość materiałow bardzo dobra, chociaż nie wiem jak, ale złamał mi się regulator od lusterek (80zł). Elementy plastikowe na drzwiach ulegają szybkiemu zarysowaniu. Wnętrze to i tak d...
Zaczyna się chyba sypać zawieszenie, te nieszczęśliwe aluminiowe wahacze. Pozostałe elementy ok. Szybko zużywają się klocki hamulcowe (bynajmniej u mnie)

2008-02-07

Po podniesieniu mocy do ok 200 KM nie jest źle :) Skrzynia przy sportowym "wbijaniu" biegów zawsze zgrzyta przy 3 biegu. W przypadku, gdy się prowadzi normalnie nie ma żadnych problemów.
Amortyzatory w tych modelach powinni od razu dawać gazowe. Przy olejowych (nawet nowych) są problemy z dobijaniem opon do nadwozia, przez co błotniki tną opony. Po wymianie amortyzatorów, utwardzeniu zawieszenia (szczególnie tył - wzmocnione sprężyny) jest wszystko ok.
Jest to dość stary samochód, więc blacharka zazwyczaj jest już gdzieś podjedzona. Jeżeli chodzi o bagażnik to jest trochę maławo miejsca, ale to ze względu na butlę gazową (68 L)
Problematyczne jest wspomaganie kierownicy. Problem polega na nieustannie mokrych przewodach zasilających pompę. Pompa nie leje, ale przewody zawsze mokre (ten typ tak ma). Nie bardzo też jest z hamulcem ręcznym. Ręczny tarczowy nie jest zbyt dobrym pomysłem do tego samochodu, ponadto zaci...

Średnie oceny VOLKSWAGEN PASSAT

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980