Volkswagen Polo opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Polo spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Polo

1998r.

Średnia ocena: 8.38/10

Volkswagen Polo spalanie (l/100km)

7.10/8.33
5.69/6.27
6.29/7.33

Oceny VOLKSWAGENA POLO

2008-08-16

Autko ok dla każdego szczególnie do jazdy w mieście!!! Wiadomo że nie jest to najnowsza technologia i top prestiż :) ale jak na moje potrzeby jestem bardzo zadowolony!!!
Autko jak wspomniałem wcześniej w miarę komfortowe na krótkich trasach i w mieście (oczywiście jak na swoją klasę hehe)
Blacha ogólnie w porządku na 10 lat mojego autka jedyna korozja to narożniki drzwi, rdzewieje też tylne nadkole ale autko było tam kiedyś bite!!!! Ogólnie jak na autko z tego rocznika i tej klasy jest bardzo dobrze!!!
Fajne autko do codziennej jazdy po mieście i w krótkie trasy!!! mój świetnie trzyma sie drogi bo stoi na 14`` i obuty jest w opony 185/50, standardowo miał 155/65/13 i było troche kiepsko! Zawieszenie ok przy 180000 prawie generalny remont całości nie ruszanej od nowości!!!

maciek2008-10-06

Założenie gazu przy przebiegu 80000 było bardzo dobrym posunięciem. Teraz mam 250000 i silnik nie okazuje żadnych problemów z tym związanych. Jedyne co mnie rozczarowało to jakośc zabezpieczenia antykorozyjnego, może to dlatego że samochód był składnany w polsce?
Żeby wyprzedić w trasie trzeba redukować do 3 ale wtedy niema problemu z łyknieniem tira. Biegi wchodzą ładnie i płynnie (jeżeli coś jest nie tak to pewno urwany element plastkiowy trzymający bieg wsteczny). Silnik bezawaryjny, jedynie wycieki spod miski (ale bardzo małe), oraz standardow...
Nie jest to dostawczak i po pełnym obciążeniu zachowuje się troche niestabilnie. Z tyłu nie ma zbyt dużo miejsca na nogi. Wyciszenie jak na tą klasę, przebieg i wiek może być. Do 110 spoko, powyżej 150 nie można rozmawiać normalnie.
Zbyt szeroki słupek z tyłu ogranicza widok. Hamulce OK a wszystko zależy od opon.

Piotrek2014-05-25

Pomimo kilku wad fajnie autko. W miarę mało awaryjne, części mogłyby być ciutkę tańsze.
Mankament silnika 1,0 to wiecznie zamarzająca odma przy większych mrozach. Silnik trochę klekocze (szklanki). Niestety pojemność robi swoje i o dobrym przyśpieszeniu można zapomnieć. Przydałby się 6 bieg, wsteczny czasami źle wchodzi.
To nie jest auto do jazdy z kompletem osób. Mocno siada tył, silnik też nie ogarnia tematu. Przy dłuższej trasie fotele są niewygodne. Wyciszenia nie ma od 80 km/h
Auto dość mocno koroduje, zwłaszcza okolice przednich błotników (kwadraty przy kołach)
Zawieszenie jest dobre, ale starszy Opel Corsa lepiej wchodzi w zakręty.

dawid bortnik2008-04-08

samochod jest bardzo dobry i malo awaryjny,ciesze sie ze go kupilem :)
silnik jest nieco za slaby ale da sie nim fajnie pojechac:)malo pali ale bardzo dobrze pracuje.brzmi niczym 200 konny V6:)
samochod ma sportowe zawieszenie wiec jest bardzo twardy ale ma to swoje plusy,jest z niego wygluszenie wyciagniete by byl lepszy efekt ale mi to nie przeszkadza
jest on po tuningu wiec w bagazniku jest sprzecik audio i nie ma bagaznika,wnetrze jest ok.karoseria po modyfikacji,on podoba sie ludziom:)
samochod jednym slowem jest soper,jest sprawdzony na dlugich trasach

2010-04-23

mało pali tanie częśći i naprawy usterek mało awaryjny głośny silnik mułowaty mało miejsca z tyłu
od 80-120 przyspiesza w miarę dobrze choć wyprzedzanie jest trudne mało awaryjny silniki są długo trwałe nie do zajechania
jest to twarde zawieszenie im więcej osób tym jazda staje się bardziej komfortowa
bardzo mały bagażnik materiały nie najlepsze
mam 1.9 sdi mało pali ale głośny silnik mało dynamiczny wręcz muł ale ogólnie jestem bardzo zadowolony dla kogoś dla kogo ważne jest spalanie i oszczędność to strzał w 10

Średnie oceny VOLKSWAGEN POLO

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Polo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Polo

Volkswagen Polo 6N 1400 60KM 1998r. hatchback

Silniczek jak na swoje ok 60KM bardzo dynamiczny i przy dwóch osobach na "pokładzie" całkiem przyjemnie się jedzie! Niestety max. prędkość szczególnie w dłuższych trasach to jakieś 120 ponieważ przy większych silnik osiąga takie obroty że troszkę męczy hałas dochodzący z komory silnika! Jeśli chodzi o żywotność zespołu napędowego daje 9/10 na 180tyś mojego auta praktycznie żadnych większych awarji a jeśli to tylko osprzęt, z silnika nie cieknie-od wymiany do wymiany oleju praktycznie nie potrzebuje dolewać oleju!

jest ok

Bardzo tanie i dostepne zamienniki niedrogie i równie dostępne oryginały, ja oddaje moje autko w ręce zaprzyjaźnionego mechanika więc naprawy też stosunkowo niedrogie jeśli chodzi o naprawy w serwisie to jak to w serwisie..........

Nagrzewa sie bardzo szybko nawet mimo tego że autko ma zamontowany gaz co troszkę odbiera ciepła z obiegu, nie ma problemu z grzaniem nawet przy bardzo niskich temperaturach!!!

Ostatnio zrobiło się jakieś zwarcie i samochodzik stanął bo porozłączalo wtryski pompę i wszystko co się dało na szczęście szybko i w miarę tanio sobie z tym poradził poza tym bez zastrzeżeń!

Volkswagen Polo: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Polo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Volkswagen Polo: 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Volkswagen Polo: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1979