Volkswagen Transporter opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Transporter spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Transporter

Średnia ocena: 8.63/10

Volkswagen Transporter spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA TRANSPORTER

2010-02-21

jestem zadowolony z funkcjonalnosci i niezawodnosci,oraz mocy silnika który ma wystarczającą moc aby ciągnąc 2tonową przyczepę jak i wyciągac rozbite auta z głebokiego rowu! wkurzające sa małe awarie typu zgnity kabelek, zurzyte, wytarte przyciski które mogą czasami sprawiac niemiłe n...
silnik 2.4d po osiagnieciu 80km/h przyspieszenie na zawołanie, ale do 80 poprostu trzeba go rozbujac
jak na dieselka z '94 to (w poruwnaniu z transitem)jest bardzo cichy nawet przy 100km/h. fotele wygodne wersja 8 miejsc, suwane drzwi z obu stron.
łatwosc demontarzu foteli, jak i ich składanie, powiekszanie pow. ładunkowej.-wielki plus. jak na busa mało miejsca za ostatnią kanapą- ale skladana i przewracaną dzieki czemu mozna ja powiekszyc kosztem 3 miejsc. jestem bardzo zadowolony z tak łatwej aranzacji przestrzeni. jesli chodzi o...
wysokosc vw t4 powoduje przechyły i wynoszenie na zakretach,ale ogolnie dobrze się prowadzi, kwestia przyzwyczajenia, wyczucia.

2008-04-10

W moim egzemplarzu zamontowalem silnik 1,9 D Golfa III - w zasadzie bez zadnych przerobek - elastycznosc niesamowita
Auto przy obciazeniu 1,5t wykazuje sklonnosc do "plywania" Fotele przednie od wersji Caravelle z podlokietnikami po dwoch stronach w pelni regulowane.
Mankamentem jest podwyzszenie - komora silnika umieszczona z tylu ograniczajaca zaladunek przez tylna klape
Uklad kierowniczy BEZ wspomagania dziala lzej niz w niejednym aucie osobowym. Niestety trzeba sie przyzwyczaic do stosunkowo niewielkich lusterek

2011-06-02

Brak klimatyzacji i kiepsko wyciszone wnętrze, nie mówiąc o ekonomice spalania nie nadaje się na auto turystyczne. Do przewozu osób na niewielkich odległościach jest OK, możliwość aranżacji wnętrza stanowi o wielkiej zalecie tego typu auta.
Niestety to nie sportowiec
Na przednim fotelu (2) raczej dla jednej osoby, resorowanie lepsze niż w niejednej osobówce. W przypadku kompletu pasażerów normalnie "płynie". Niestety głośno w środku co na dłuższych trasach jest męczące.
Z tyłu wygodnie na drugim rzędzie siedzeń, na pierwszym trochę ciasno za to bardzo szybko demontuje się pierwszy rząd siedzeń i oczywiście wszystkie siedzenia błyskawicznie się składają co jest bardzo wygodne. Karoseria niestety nie wytrzymuje zęba czasu ale łatwo ją naprawić.

2011-02-15

Małej mocy silnik ,jak na taki samochód.
W tym modelu miałem mniej KM,ale i tak radził sobie dobrze,
Woziłem różne rzeczy nie tylko ludzi, po wyjęciu foteli jest duża przestrzeń i można go dobrze załadować,wyciszony jest ale nie do takiego stopnia jak by się chciało.
Trzy siedzenia z przodu,trzy w środku i trzy z tyłu.Schowki tylko z przodu ,ale można bagaże umieścić także pod siedzeniami,materiały wykończeniowe nie najgorsze,łatwe w utrzymaniu w czystości.Karoseria przez okres używania trzymała się dobrze nawet pomimo zadrapań i rys nie rdzewiał...
Przy podstawowych wymianach oleju i filtrów nie było z nim problemów ,chyba jeden z lepszych aut jakie miałem ,jeżdziłem dużo tagże do Niemiec,holandii i Austri i był niezawodny.

Auto w środku wykonane jest topornie,lustra boczne jak od kradzionego auta (każde jest inne),bez halogenów przednie oświetlenie jest kiepskie (prawie jak 126p)
Auto raczej nie nadaje się do długich podróży.Prędkość max 145km/h co nie jest rewelacją,szczególnie przekraczając drogi naszych zachodnich sąsiadów.
Przednie fotele można porównać z siedzeniem na deskach.Podczas dłuższej jazdy(kilku godzin) nie wiadomo jak siedzieć.Jechałem z pólnocy na południe kraju i wiem jak to jest.
Tu dam porównanie do innych aut:wnętrze toporne-siekierką ciosane; brak kieszeni na drzwiach bocznych dla pasażera.Nie ma co zachwycac się.
Często spotykane piszczenie przy wspomaganiu.

Średnie oceny VOLKSWAGEN TRANSPORTER

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Transporter brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes Vito.

Volkswagen Transporter

Volkswagen Transporter

Mercedes Vito

Mercedes Vito

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Transporter

Volkswagen Transporter T3 1600 CS 55KM 1983r. bus

Transity i T4 to "zgnilki" w porownaniu z blacha transporterow do 91roku. Naprawde ekonomiczne auto, ktorym zjezdzilem pol Europy i nigdy mnie (odpukac) nie zawiodlo. Uzytkowalem Transita 2,5D, i T4 1,9, sytuacja finansowa 6 lat temu zmusila mnie do zmiany busa a teraz nie chce myslec o rozstaniu sie z nim. Polecam zmiane foteli na wygodniejsze i zamontowanie wiekszych lusterek (np. od modelu LT)

Zbyt male lusterka, do precyzyjnego cofania trzeba zmieniac ich polozenie

Wymiany wylacznie eksploatacyjne, dlatego uwazam auto za bezawaryjne. Chlodnice przedziurawilem przypadkiem jezdzac bez przedniej trapy

Swietne i szybkie ogrzewanie z przodu, gorzej wyglada sytuacja z pasazerami

Volkswagen Transporter: bus, kombi, mini-van, pick-up, van

Volkswagen Transporter: olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Transporter: 1.6, 1.7, 1.9, 2.4, 2.5

Volkswagen Transporter: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1986, 1985, 1984, 1983