Volvo 440 opinie, oceny użytkowników, Volvo 440 spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 440

hatchback

Średnia ocena: 8.10/10

Volvo 440 spalanie (l/100km)

8.55/10.82
6.75/7.91
7.53/9.36

Oceny VOLVO 440

2010-02-20

Jestem zadowolony z auta, nie bez powodu marka volvo ma dobrą opinię. Naprawde dobre auto za małe pieniądze. Nie ma problemu z częściami i nie są wygórowane cenowo.
Skrzynia biegów precyzyjna, biegi wchodzą bez problemu, silnik trochę za słaby na duże szybkości w trasie, do 120km/h dobrze, powyżej wyje i gwiżdże, brakuje mu 6 biegu. Ale przy normalnym trybie jazdy idealnie się sprawuje.
Jak na swoją klasę to może być wzorem. Jestem wysoki(190cm), z tyłu czuję się komfortowo, fotele pierwsza klasa. Wygodne i przy długiej podróży nie męczą. Samochód ma raczej miękkie resorowanie, nieźle tłumi nierówności.
Ze względu na długi przód ciężko wcisnąć się ciasne miejsca parkingowe. Do prowadzenia nie mam zastrzeżeń, pewny na zakrętach, skutecznie hamuje.

2010-02-21

Rano po zapaleniu zatrzęsie lekko budą i klekocze jak stado bocianów.Wiadomo zimny. Przy nowym akumulaqtorze zapalił z delikatnym problemem przy -28 mrozu w garażu z blachy bez ocieplenia.Mistrz przyspieszenia to nie jest ale mi starczy = oszczędność!
Jak się jedzie we 2 czy tylko kierowca należy uważać na zakrętach :) lubi robić niespodzianki.Fotele baaaaardzo wygodne, trochę głośny ale ja wyciszyłem po swojemu (założyłem pod maskę wygłuszenie z jakiegoś dużego ropniaka i wykleiłem ścianę grodziową od srodka - w miarę możl...
Z przodu dużo miejsca z tyłu też chociaż nigdy tam nie jechałem :) Pozycja za kierownicą zachęca do prowadzenia auta bo człowiek czuje się tam jak w małej ciężarówce volvo- lekko skierowany kokpit w stronę kierowcy.Super rozwiązanie.Materiały ok.Przy przebiegu 350 tys km nie miałem ...
Małe lusterka na zewnątrz wyglądają bardzo ładnie, ale widoczność z pozycji kierowcy jest w nich słaba. Hamulce super, był ABS i 4 tarcze.

2008-11-21

Volvo to VOLVO a nie jakiś przereklamowany Golf. Volvo rok 1992 cena ok 3000 pln. Golf II rok 1992 cena ok 4000 pln (za co)
Silnik 1.8 w tak małym samochodzie daje poczucie dynamiki jazdy. po prostu jest to coś.
Zawieszenie dość twarde, na polskie drogi trochę za twarde( kwestia gustu), co do wygody jazdy to tak sobie, auto idealne do miasta lub na trasy do 300 km ( wsiadam i wysiadam :).
Trochę wszystko sztywne, brak podłokietnika u kierowcy ( trochę ręka opada), wykończenie jak przystało na VOLVO ( ergonomia i funkcjonalność)
Auto trzyma się drogi, prowadzi się jak golf ale jest dużo bardziej stabilne. Części tj. końcówki drążków nie odbiegają ceną od innych samochodów.

2011-02-15

jak na rocznik('94) i wyposazenie(ABS,wspom.kier.,elektr.szyby oraz szyber,podgrzew.lusterka) bylem z niego zadowolony ogolnie bezawaryjny.
nie jest to demon predkosci aczkolwiek jak na swoj wiek nie ma dramatu
przy komplecie pasazerow nie jest zbyt wygodnie na tylniej kanapie
wizualnie auto z zewnatrz wyglada na "kanciaste",fotele w miare latwo zdemontowac,w bagazniku mialem zbiornik z gazem w miejscu kola zapasowego dlatego zapas zabieral duzo miejsca w bagazniku ale mimo to w miare pakowny.w nadwoziu czesta bolaczka sa blotniki tylne poza tym nie mialem zadny...

2010-02-19

Wady: trzeszczące Zalety: Wygodny, przestrzenny, dobra widoczność
Autko zbiera się w porządku lecz przy prędkości 80km/h nie wiadomo czym atakować (4 czy 5 bieg) - polecam 3:)
Hałas głównie z plastikowych wykończeń auta. Silnik dobrze wyciszony. Przy dużych prędkościach też nie ma hałasu tylko szum wiatru.
Auto z zewnątrz wyglądające na małe, lecz w środku wręcz odwrotnie. Wygodne, 1000km bez problemu można jechać. Zimą problem ze zmianą biegów. Mało odporne na boczne podmuchy - zastosowanie twardych sprężyn na tyle jest wskazane.

Średnie oceny VOLVO 440

Osoby zainteresowane autem Volvo 440 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Citroen 2CV.

Volvo 440

Volvo 440

Citroen 2CV

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 440

Volvo 440 GLE 1600 B16F 83KM 1994r. hatchback

Z przodu nie widać mocno wystającego zderzaka, trzeba pojeżdżać na wyczucie. Lusterka choć małe, ale bardzo dobrze w nich widać na boki, a martwe pola są minimalne.

Kokpit projektowany pod kątem do kierowcy, intuicyjnie rozmieszczenie przycisków, obsługa praktycznie bezwzrokowa. Dużo miejsca, w bagażniku już niejedno przewoziłem, nawet szafe i sofę. Deska wykonana z dobrej jakości miękkiego plastiku z wstawkami weluru. Karoseria... tylko tylne nadkola są atakowane przez korozję( źle obmyślany rant w którym gromadzi się brud, sól i wilgoć. No i uroda jak u volvo... troszke kanciata, ale mi się podoba

Awarii jeszcze nie miałem, jedynie wymiany części które się zużywają, bardzo szybko niszczą się tuleje wahacza, sworznie itp. główny winowajca- polskie dziurawe drogi. Jedyną ingerencją w silniku była regulacja luzów na zaworach.

Ogrzewanie perfekt, mało które auto się tak szybko i mocno nagrzewa. Wystarczy dosłownie kilkaset metrów i robi się ciepło.

Niestety czas robi swoje w stosunku do elektroniki, ale i tak jest lepiej niż w niejednym nowym aucie. W zimie zero problemów z zapłonem.

Volvo 440: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Volvo 440: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 440: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0