Opinia Nissan Primera visa 1.9 dci 120KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2005r., ocena użytkownika (21wv)

Nissan Primera visa 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 dci 120KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-03-20

Spalanie mile zaskakuje, naprawdę można zejść do 4,5 - 5 litrów na trasie ale co to za jazda :)

Na przebieg - wymiana podzespołów ( sprzęgło, wtryski, turbina, rozrząd) dość drogie. Uniknąłem tych awarii ale z ciekawości sprawdziłem ceny...

Regularna wymiana płynów eksploatacyjnych, chłodzenie turbiny. Przy kłopotach z wtryskami nie czekać - można naprawić 1 szt.

Auto rodzinne, ze względu na bagażnik dobre na wakacyjne wypady.

Korzystam z pojazdu 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem autem 70 tys km w 3 lata. Silnik bomba. Poza wtryskami nie zepsuło się nic! Ogólnie polecam. Zmieniam na młodszy model.

Bardzo dobre prowadzenie auta, doskonale trzyma się drogi, zastrzeżenia co do hamulców - w porównaniu z konkurencją wypadają słabo, parkowanie - gdyby nie kamera ...

skrzynia posiada zbyt długi skok przy zmianie, silnik rewelacja jeśli chodzi o elastyczność, natomiast naprawa wtrysków po 120 tys koszmar - 2000zł

zawieszenie dość twarde, wyciszenie jak na taką klasę pojazdu marne w porównaniu z innymi pojazdami.

duże, przestrzenne auto, jakość wykończenia nie powala na nogi - złe dopasowanie elementów powoduje charakterystyczne skrzypienie. Bagażnik ogromny, natomiast przeszkadza wysoki próg przy załadunku.

Klima bez uwag, natomiast dość długo się nagrzewa.

Nie ma większych problemów z widocznością z przodu i na boki, natomiast z tyłu - nie dziwi mnie kamera cofania w standardzie

Bez problemów, wszystko działa.

Gdyby nie wtryski pojazd bezawaryjny. Auto posiadam 3 lata więc stawiam na średnie koszty ( 2000zł na 3 lata). Po naprawie pracuje jak zegarek. Nie można narzekać.

Po pewnym przebiegu można narzekać na spasowanie materiałów. W aucie tej klasy nie powinno nic trzeszczeć, może to wina zimy?

Wiele osób narzekało na francuski silnik 1,9dci więc przy zakupie miałem poważne obawy. Kupiłem model po lifcie więc usunięto wiele usterek które występowały wcześniej.

roman