Opinia Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10v 210KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 2005r., ocena użytkownika (23w6)

Alfa Romeo 166 Distinctive 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: sedan (limuzyna)
silnik: 2.4 JTD 10v 210KM (turbo diesel)
skrzynia biegów: ręczna/manualna

Miasto 10.00 -.--
Trasa 6.50 -.--
Cykl mieszany 7.50 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Na stan 'zawiechy'. Najtrwalsza w sumie nie jest a przy głupim użytkowaniu na naszych drogach padnie bardzo szybko.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Ja przykładowo zawsze po odpaleniu jak i przed zgaszeniem (szczególnie) trzymam auto chwilę na wolnych ze względu na turbo. Tym bardziej po ostrej jeździe.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Wszystkim, którzy nie traktują swojego samochodu podobnie jak lodówkę (ma być i działać). Jeśli będzie poszanowanym egzemplarzem i będzie dalej szanowana z pewnosćią dostarczy właścicielowi sporo zadowolenia. :)
Cóż. Poprzednio byłem właścicielem Audi A4 b5 z silnikiem 2.5 TDI i mogę powiedzieć, że niezawodność płynie na korzyść 166. Prowadzenie, dobry silnik, przyjemność z jazdy. Co tu dużo mówić. Na prawdę dobry samochód.
7 / 10
Co tu dużo mówić. Samochód prowadzi się naprawdę znakomicie. Pod względem frajdy z prowadzenia jest to jedno z najlepszych aut z tych lat w tej klasie.
5 / 10
Ciężko mi oceniać, ponieważ mój egzemplarz został zmodyfikowany zanim go kupiłem. Na hamowni wychodzi ponad 200 koni i 416 Nm momentu obrotowego. W każdym bądź razie przyspieszenie jest imponujące jak na nie najnowszego diesla. 0-100 km/h-ok. 7,3-7,5 sekundy.
10 / 10
Samochód posiada zawieszenie przód -35 mm, tył -20 mm o ile dobrze pamiętam. Na letnich kołach (235/40 ZR18) raczej ciężko wspominać o komforcie. Wiadomo, co kto lubi. Mi osobiście nie przeszkadza twardość zawieszenia tym bardziej, że w serii jest znacznie bardziej komfortowo.
4 / 10
6 / 10
Przestronny samochód, oczywiście nie spodziewajmy się Bóg wie czego. Miejsca jest przeciętnie jak na swą klasę. Wykończenie bdb. Nie mam powodów narzekać na nie. Nic nie trzeszczy, nic się nie niszczy specjalnie szybko.
Świetna wydajność.
8 / 10
Do przodu jest ok. Tył- beznadzieja, lecz to typowe dla aut z tą linią idącą w górę wraz z tyłem. Lusterka raczej przeciętnie.
6 / 10
Złego słowa nie powiem. Połowa znajomych, 'których wójek/syn/ojciec ma Alfę' narzeka. Moja nigdy mi nie nawaliła. Wszystko w najwyższym porządku.
10 / 10
Na przeciw wszystkim stereotypom póki co. Oby tak dalej. Nie ma się co zrażać do Alf przez czyjeś opowieści. Owszem, są dość delikatne ale odpowiednio zadbany egzemplarz na bank nie będzie sprawiał problemu.
7 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Nic, jest lepiej niż myślałem.
Nic
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Tyle się nasłuchałem... było od połowy znajomych gadanie w stylu:'Audi na Alfę? Wszystko z tobą w porządku?' Jeździ niezawodnie. Wierzcie lub nie. Pseudo fani niemieckich czy tam japońskich wozidełek (też je lubię w sporej częsci, żeby nie było) i tak mi nie uwierzą ale samochód może w gruncie rzeczy uchodzić za wzór nawet.
autor opinii