Opinia Volvo V40 1.9 1,9 d 116KM (turbo diesel) kombi 2002r., ocena użytkownika (24vh)

Volvo V40 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 1,9 d 116KM (turbo diesel)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2015-03-26

Spalanie przy dynamicznej jeździe w mieście 7,5 l/100 KM, w trasie można zejść do 5,2 litrów na setkę.

Po ponad roku użytkowania jestem bardzo zadowolony z mojej V-ałki i jeżeli ktoś poszukuje tego modoelu i zastanawia się nad zakupem, to szczerze polecam zakup samochodu od osoby prywatnej, która o niego dbała, a na pewno nowy właściciel będzie zadowolony i jeżeli odpowiednio będzie dbał, to Volvo odwdzięczy się bezawaryjnością.

Samochód na prawdę bardzo dobrze trzyma się drogi w zakrętach nawet przy wyższych prędkościach, zawieszenie jest dość twarde co przy nierównych drogach da się odczuć.

Silnik pozwala na poruszanie się płynnie po drogach, przyspieszenia jak na diesla z tą mocą, wyprzedzanie nie stanowi problemu, spalanie średnie to około 7 litrów na 100 KM, z tym, że ja jeżdżę dynamicznie. Mógłby trochę ciszej pracować, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Nawet po długich trasach nigdy nie odczułem zmęczenia, fotela jak dla mnie są na prawdę rewelacyjne, dodatkowo mam je podgrzewane, co w przypadku skóry zimą się sprawdza. Do tej pory żadnym z posiadanych samochodów nie jeździło mi się wygodniej.

Wnętrze ergonomiczne, proste i nieskomplikowane. Jakość wykończenia według mnie na na prawdę wysokim poziomie, mój samochód ma przejechane niemal 300 000 KM, a oprócz jednego z bocznych obić fotela kierowcy, nie widać zużycia materiałów. Karoseria jest świetnie zabezpieczona, nigdzie nie widać śladów korozji. Bagażnik pomimo, że kombii, nie jest zbyt duży, ale to tylko samochód klasy kompakt, po rozłożeniu foteli można śmiało przenocować w dwie osoby na płaskiej powierzchni. ;)

W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu Mercedesa C- class, to nagrzewa się długo, wiadomo silnik diesela, ale po osiągnięciu optymalnej temperatury silnika można w środku poczuć się jak w saunie na maksymalnie ustawionych pokrętłach temperatury.

Widoczność dla mnie nie stanowi problemu, co prawda do tyłu mało co widać w szybie, ale zawsze są lusterka.

Po ponad roku użytkowania nie spotkałem się absolutnie z żadnym problemem.

Po zakupie samochodu po pewnym czasie zdecydowałem się wymienić komplet sprzęgło oraz koło dwumasowe, operacja tania nie była, ale teraz przynajmniej jestem pewien, że samochód posłuży przez kolejne lata i kolejne setki tysięcy KM. Poza tym dbam o wymianę elementów eksploatacyjnych na czas, regularną wymianę filtrów, wysokiej klasy olej i dobre paliwo, a samochód odwdzięcza się bezawaryjnością i nie zawodzi.

Zaskoczyło mnie na prawdę świetne prowadzenie i to, że można tym samochodem na prawdę szybko pojechać nawet po krętej trasie.

Dawid