Opinia Citroen C4 II 2011 1.4 1.4 95KM (benzyna) coupe 2011r., ocena użytkownika (252r)

Citroen C4 II 2011 2011r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.4 1.4 95KM (benzyna)

data oceny: 2015-08-31

spalanie zadowalające, ale teraz kosztem większego spalania wybralbym 1.6

Odpowiedź:Raczej nie

problemy z elektorniką,

rodzina 2+1

gdyby nie problemy opisane powyżej to byłby idelny samochód dla rodziny 2+1, na miasto i w trasę.

Największy problem to parkowanie tyłem. Poprzednio miałem Ocatvię II która była dłuższa, ale miała o niebo lepszy promień skrętu i na ciasnym parkingu pod blokiem nie miałem nigdy problemów. C4 natomiast te same manewry muszę robić na dwa albo i trzy razy. Ale trakcja, prowadzenie, trzymanie się drogi wygląda lepiej, więc suma sumarum wolę C4, a z parkowaniem jakoś sobie radzę.

Chciałem mieć oszczędną bezynę to mam, ale kosztem dynamiki. Niestety brakuje koni, teraz wybrałbym jednak 1.6 Poza tym silnik ostatnio wziął mi 0,5l oleju na 1000km, ostatnio mniej, o co chodzi? ASO nie potrafi powiedzieć i wciskają mi że to w normie

Ogólnie fajnie, bez rewelacji, ale to nie limuzyna za 100tys. Nie ma się do czego przyczepić.

brak zastrzeżeń,

działa jak trzeba.

wszystko widać, z widokiem do tyłu kwestia przyzwyczajenia, a przy czujnikach parkowania wogóle nie ma problemu.

Samochód mam od kilku miesięcy, używany, ale przeróżne komunikaty doprowadzają mnie do szału a najbardziej komunikat o usterce ładowania akumulatora której to usterki nie ma, akumulator jest ładowany, szwankuje komputer albo coś innego. Liczyłem na niezawodność w tym temacie, a tu ogólnie badziew.

po kilku miesiącach, po zakupie używanego w salonie z gwarancją Select, samochód bierze olej i pojawia się komunikat o usterce ładowania akumulatora. Za dużo jak na samochód ze sprawdzonego źródła i z 50tys przebiegu. Strach pomyśleć co będzie dalej

Piotr