Opinia Citroen Xsara II BREAK EXLUSIVE 1.6 TU5J4 16 V 110KM (benzyna) kombi 2003r., ocena użytkownika (pxn)

Citroen Xsara II BREAK EXLUSIVE 2003r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 TU5J4 16 V 110KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-18

W zimie jednak,na trasie w granicach 8,natomiast w mieście w granicach 9,podczas ostatnich mrozów,gdy temperatura wzrasta powyżej 0 wszystko wraca do normy.

Tylna belka-specyfika starszych modeli Citroena,jeśli się na tym nie znasz,koniecznie przed zakupem jedź do serwisu,regeneracja belki to 1500,siada mniej więcej co 160 000 km,ale na to nie ma reguły.Wszystko zależy od warunków drogowych.

Użytkuję się normalnie,polecam okresowe smarowanie wkładek zamków i ograniczników drzwi,jeśli tego nie zrobimy to w przypadku awarii centralnego zamka zmuszeni będziemy odstawić samochód na parking strzeżony,bo go nie zamkniemy.Smarowanie wkładek zmniejsza zużycie grota kluczyka.Ci którzy wymieniają wkładki lub groty kluczyka na pewno nigdy nie skłonili się do smarowania wkładem zamków i stacyjki.Eksploatacja kochani.Proponuję też po każdej zimie odkręcenie kosza z kołem zapasowym i przesmarowanie śruby mocującej kosz koła zapasowego i oczywiście uzupełnienie ciśnienia.

Rodzinny samochód z przeznaczeniem uniwersalnym,idealny dla rodziny 4 osobowej plus bagaż.Dla ludzi uprawiających sporty.Duży bagażnik w wersji BREAK czyli Kombi jest idealny.

Generalnie wszystko w porządku,problemy z parkowaniem na lusterka,wydaje się ,że prawie dojechałeś sąsiada do jego przedniego zderzaka,wysiadasz a tu zonk,masz jeszcze co najmniej metr odległości,konieczny radar cofania.

Skrzynia biegów mało precyzyjna,biegi wchodzą twardo i sztywno,możliwość przyzwyczajenia.Silnik okej,ekonomiczny i bardzo żwawy,poza tym że program sterujący dopuszcza do lekkiego spowolnienia przyspieszania w okolicach 3000 obrotów na drugim biegu.To charakterystyka a nie wada.

To kompakt z przedłużonym zadem,nie oczekuję tutaj zbyt wiele.To nie C5 czy C4 Picasso,tam po prostu się pływa.Komfort jazdy w tych samochodach przypomina bujanie się w fotelu zestawu kanapowego,po prostu rewelacja.

Tak jak poprzednio opiszę,to typowy przedłużony kompakt,miejsca jest tyle ile w konkurencyjnych modelach.Odnośnie jakości materiałów mogłaby być lepsza,deska rozdzielcza twarda i mocno plastikowa,lekko przypomina mi deskę z DAEWOO LANOSA,ale ma i to zalety.Jest łatwa w czyszczeniu i nie brudzi się tak mocno.Ale to początki futurystycznego dizajnerskiego trendu Citroena.Teraz Citroen to przyszłość.

Problemy mam z ogrzewaniem stóp.Wylot powietrza znajduje się z tunelu środkowego,to beznadziejne rozwiązanie ślimakożernych konstruktorów.Idealnym rozwiązaniem,byłoby zastosowanie kanału wylotowego ciepłego powietrza pod deską rozdzielczą bezpośrednio na nogi.

Podczas jazdy widoczność jest OK.Lusterka zaprojektowane są tak aby uniknąć martwego punktu podczas zmiany pasa ruchu.Jednak podczas wchodzenia w zatokę mam problem z analizą odległości od pojazdu stojącego za mną.

Jedynym problemem to okresowe zawieszenie funkcji fabrycznego radioodtwarzacza,tzn.gaszę silnik i radioodtwarzacz powinien samoczynnie zgasnąć,czasami dzieje się tak ,że wystarczy jeszcze raz zapalić silnik i wzbudzić sieć.Jednak okresowo to nie pomaga i należy wykonać szybki reset modułu BSI przez wyciągnięcie bezpiecznika HS i to pomaga.

Jest przysłowie,"Kto smaruje ten jedzie" doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich marek samochodów.Krótko,jeśli dba się o pojazd i eksploatuje się zgodnie z jego przeznaczenie,stosując się przy tym do zaleceń producenta odnośnie okresowych przeglądów auta,będziesz nim jeździł bez najmniejszych problemów.

Myślałem na temat montażu instalacji gazowej,jednak z powodu niewielkiego spalania odpuściłem temat.Polecam typ silnika TU5J4