Opinia Mitsubishi Carisma hatchback 1.9 F8QT 90KM (turbo diesel) hatchback 1998r., ocena użytkownika (nv7)

Mitsubishi Carisma hatchback 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 F8QT 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-17

Spalanie na przyzwoitym poziomie nawet w czasie zimowej pory można zmieścić się w 7 litrach/100 kilometrów. W trasie za to spalanie wychodzi w granicach 5-5,5 litra/100km

silnik, skrzynia(wycieki),tylne zawieszenie i ogólnie stan techniczny (ewentualne naprawy blacharskie)

regularna wymiana płynów eksploatacyjnych, raz na rok wymiana świec żarowych, sprawny akumulator i można cieszyć się autem przez długie lata.

rodzinie z dwójką dzieci która poszukuje taniego a w miarę dużego auta z dużym bagażnikiem lecz nie miniwana.

Zalety: niskie spalanie, w miarę duży komfort podróżowania, w środku dużo miejsca dla czterech osób choć pięć też nie będzie miało na co narzekać, niska cena zakupu auta. Wady: widoczność do tyłu ograniczona, poza tym raczej nie mam powodu do narzekań.

Układ jezdny w mojej ocenie nie jest zły, być może w moim egzemplarzu, zawieszenie w miarę sztywne ale nie wpływa na komfort jazdy, hamulce mogły by być trochę lepsze, w zakrętach trzyma się pewnie ale to chyba też zależy od jakości opon które są założone.moja ocena- 4+

Napęd nie jest najgorszy ale zważywszy iż jest to silnik diesla z pośrednim wtryskiem i pompą wtryskową rotacyjną to jest trochę głośny. Ale można się z tym pogodzić.Jeśli chodzi o przyspieszenie to jest do przyjęcia.

Komfort jazdy w mojej ocenie wypada powyżej średniej, miejsca jest pod dostatkiem tak na przednich jak i na tylnych fotelach. Oczywiście są wygodne. Ocena- 5-.

Wszystkie elementy sterowania w zasięgu ręki , bagażnik duży i pakowny, materiały wykończeniowe troszkę gorzej ale w zadbanych egzemplarzach można spotkać materiały prawie niczym nie różniące się od nowych. Karoseria funkcjonalna,bagażnik można powiększyć w każdej chwili składając oparcia tylnych foteli. Zabezpieczenie przed korozją - dobre.

Bardzo szybko się nagrzewa w czasie zimya z kolei klimatyzacja w miarę szybko chłodzi wnętrze pojazdu.

Widoczność do przodu jak i w lusterkach nie jest najgorsza ale za to do tyłu jest trochę utrudniona ze względu na dość szerokie tylne słupki oraz nie za duże pole widzenia w tylnej szybie.

Układ elektryczny pracuje w moim egzemplarzu bez zarzutu. Elektronice dałem maksimum punktów dlatego że jej.... po prostu praktycznie nie ma.

Wbrew ogólnym opiniom dobrze utrzymana carisma nie jest autem awaryjnym. Ceny części zamiennych nie są wygórowane. Za to te same części w ASO są za drogie. Lepiej zakupić dobry zamiennik niż przepłacać w ASO.

Póki co na razie nic.

Po zakupie auta w czasie pierwszej zimy ogrzewanie w nim bardzo mnie zaskoczyło prawie natychmiastowym nadmuchem ciepłego powietrza tym bardziej że to diesel.