Opinia Mitsubishi Carisma SPECJAL 1.8 GDI 125KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (2zn)

Mitsubishi Carisma SPECJAL 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 GDI 125KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-08

Na stan silnika GDI bo naprawa może okazać się droga.

Auto nie wymaga sczególnej troski. Trzeba wymieniać wszystko na czas.

Każdemu niezależnie od wieku.

Auto naprawdę SUPER. Najlepszy silnik jaki do tej pory miałem. W ciągu roku przejechałem tym autem 50 tys. km. Bezawaryjne!!! Bardzo ekonomiczne!!! - jak diesel. W trasie przy delikatnej jeżdzie - do 80 km - spala nieco ponad 4l/100km. Bardzo dynamiczne!!! Znowu zaznaczam, ż miałem auto obniżone więc to mogło spowodować "wybicie" łączników stabilizatorów. Niestety, z powodu oryginalności silnika, którego chroni (podobno) ponad 200 patentów droga jest wymiana rozrządu i dość skomplikowana dla "przeciętnego" mechanika.

Moje auto było troszkę obniżone, na 15 calowych aluminiowych felgach z oponami 50/195R15

Chyba najlepsza jednostka benzynowa w tym modelu (1,8 GDI). Bardzo dynamiczny na każdym biegu i bardzo oszczędny. Niestety w wersji GDI czasami słychać jakieś klekotanie, bardzo delikatne, zwłąszcza jak silnik jest zimny. Jedni mówili, że popychacze inni że zawory. Podobno w tych silnikach to normalne i nie miało to wpływu na jakość jazdy.

Zaznaczam,że miałem auto obniżone i niskoprofilowe opony co skutkowało usztywnieniem zawieszenia. W mojej wersji fotele nie były zbyt komfortowe, trochę za twarde i trzymanie boczne mogłoby być lepsze. Dobra regulacja w kilku pozycjach.

Z karoserią nie miałem problemów, podobno jest cynkowana. Bagażnik w wersji hatchback + zdejmowana półka = super pojemność. Auto nie jest za wielkie więc przestrzni nie za dużo. Trochę męczy obsługa Climatronic\'a, a może to kwestia przyzwyczajenia.

Trochę za szerokie tylne słupki, no ale to hatchback.

Nie miałem wcześniej obniżonego auta, a przesiadłem się z Citroena Xantii więc był na początku bardzo sztywny ale przyzwyczaiłem się.

Bardzo ekonomiczny ale trzeba się nauczyć jeździć tym autem tzn. bez wciskania pedału do podłogi.

Daniel