Opinia Nissan Primera P11 SRi 2.0 16V 131KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (fmz)

Nissan Primera P11 SRi 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16V 131KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-02-19

Nie podaję dokładnie spalania benzyny bo po prostu nie wiem ile pali, przy sekwencji spala mi o dziwo ponad 2 litry mniej niż poprzedni model. Ekonomika jazdy rewelacja nawet przy większych prędkościach 15 zł. / 100 km!!!

Przy primerze standartowe rzeczy, silnik, zawieszenie, blachy. Jak przy każdym aucie należałoby zwrócić uwagę na ewentualną korozję, która powstaje w momencie, gdy ktoś nieumiejętnie wykonuje naprawy lakiernicze. Ogólnie nie mam problemu z korozją ani na progach ani w nadkolach.

Po prostu na przyjemność jazdy, w tym przypadku od czasu do czasu zajrzę ile jeszcze mam płynu do spryskiwaczy.

Osobie, która dużo jeździ w trasy i w ruchu miejskim i osobie, która czasami ma ochotę na chwile szaleństwa (moc 131 KM jest wystarczająca).

W tej klasie jest to jedno z lepszych aut dynamiczne, wygodne, dobrze wyposażone, ergonomiczne, ekonomiczne, a osobiście nie stwarza wrażenia ciężkiego czołgu i przytłoczenia plastikiem we wnętrzu. Kupując go wiedziałem, że nie będę się martwił o naprawy i koszty eksploatacji. Może ktoś uważa, że są inne lepsze, ale dla mnie Primera jest OK.

Jest to już moja druga Primera i coraz bardziej mnie zaskakuje. Auto jak na swoją klasę mogę zaliczyć do górnej półki wygodne, bezpieczne, choć brakuje mu zęba agresji.

Jedyne co zauważyłem to to, że na 15 calowych seryjnych kołach porusza się bardziej dystyngowanie niż drapieżnie.

Trudno mi określić dokładnie jakiej jakości są fotele z tyłu z tego względu, że zazwyczaj siedzę za kierownicą, ale pasażerowie się nie skarżą.

Jedynym problemem jest aranżacja wnętrza, ze względu na fakt, że jest to sedan nie jest tak pakowny jak hatchback, ale w końcu ma coś w sobie z limuzyny.

Trochę słabsze jest ogrzewanie (dla zmarzluchów), ale jak się odpowiednio ustawi to można nawet się spocić.

W moim przypadku widoczność do tyłu ogranicza firmowy spojler, ale nie jest zbyt duży.

Jak na razie nie miałem żadnych problemów z elektryką, w poprzednim modelu był problem z korozją na stykach żarówek tutaj już nie.

Jedynie co wymieniłem to wachacz górny za 90 zł. problem był z uszkodzoną tuleją stalowo-gumową (w poprzednim modelu też wymieniałam wachacz), ale 90 zł. na rok to śmieszna cena, po za tym nie wiem co to jest wymiana rozrządu (łańcuch).

Marek Krauze