Opinia Opel Astra G 1.6 8V 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1998r., ocena użytkownika (j7z)

Opel Astra G 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 8V 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-07-11

Gaz dopiero 3 dni temu założyłem-więc nie ściemniam że 7 w mieście(po prostu nie wiem jeszcze!).Kolega mając ten sam silnik spala 10,2 l gazu--ale nie potwierdziłem tego jeszcze.Spalanie zależy od nogi-mi udało się dojść do 10,5 na bardzo krótkich trasach(ok.3 km z klimą). Cykl mieszany-zależy od stosunku miasto-trasa.Gaz na razie chodzi dobrze-przejechane 250 km bez problemu(instalacja 2 generacji koszt 1480 pln).Paliwo dowolne-od pepsi do nafty lotniczej, na pewno odpali.

Bo ja wiem?? Może na korozję? Sprawdzenie działania urządzeń elektronicznych?

Nie oszczędzać na siłę! W razie czego na necie(np.ALLEGRO) są dostępne tysiące części-ceny niższe niż ma VW(sprawdzone!!!!!!!!)No i nie kupować najtańszych zamienników-lepiej wydać na klocki(np)20 zeta więcej, niż miałyby skończyć się po 5000 km przy zjeżdzie z gór!!

Jazdy na krótkich trasach-na trasę 1000-2000 km nie jest to rewelacja. Dla 3-4 osobowej rodziny akurat. No i dla osób które nad osiągi przedkładają bezawaryjność.

Tani w zakupie,BARDZO tani w użytkowaniu. Całkiem ładny-5 D hatchback-lakier metalik. Silnik ekonomiczny chociaż trochę za słaby(jak dla mnie!!). Awaryjność-a co to?. Poprzednio miałem Fiata-koszmar. Teraz wsiadam,odpalam i jadę. NIGDY mnie nie zawiódł-zobaczymy czy gaz coś zmieni. Trochę zasmucił mnie widok rdzawek na błotnikach-coś trzeba będzie z tym zrobić.

Problemów z trakcją nie ma, można jeżdzić dynamicznie-chociaż to zależy od opon. Hamulce skuteczne i nawet dość odporne na fading(przegrzewanie)-sprawdzone w górach! Układ kierowniczy trochę gumowaty, ale przy odrobinie wprawy ok.

Silnik miodzio do miasta, w trasie wyprzedzenie TIRA trzeba dobrze rozważyć. Przy pełnym załadunku brakuje z 20-30 KM.Skrzynia zestrojona krótko- na 1 i 2 biegu w zasadzie skala obrotomierza kończy się błyskawicznie. Za to na 5 można jechać 50 km/h-oczywiście bez prób gwałtownego przyspieszania(może się to skończyć problemami z układem korbowym-podobno!?.

Przy jeżdzie w 2-3 osoby-super. Dla kompletu i pełnego obciążenia-nieco gorzej. Fotele dość wygodne, za to trzymanie boczne na szybkich slalomach-przeciętne.Wyciszenie ok do prędkości 150 km/h- sprawdzone na autobahnie. Powyżej silnik ma już dość i słychać świst wiatru-radio rulez.

Z minusów-dla kierowców słusznej postury ciasno,brakuje podłokietnika,mocowanie foteli-kpina,brak schowków w bagażniku.Plusy-bagażnik ustawny,dość pojemny. Materiały jak na klasę C dobre-nic nie skrzypi,brak zniszczeń tapicerki i kokpitu(przebieg 176tyś).Trochę zmęczony mieszek lewarka skrzyni biegów. Ergonomia super-mimo niezłego wyposażenia wszystko proste jak drut.Korozja-tylne błotniki! i małe ogniska pod osłoną progów-poza tym blacharz nic więcej nie zauważył.

Ogólnie nieżle-chociaż spodziewałem się trochę więcej po klimatyzacji(pełna po przeglądzie i napełnieniu).Możliwość włączenia obiegu wewnętrznego-przydatna.

no comment.

Jedyny minus-centralny nie lubi otwierać wszystkich drzwi(u mnie tył-strona kierowcy),po prostu na te drzwi nie działa.Aczkolwiek elektryk samochodu nie widział-może to zaśniedziałe styki? I słyszałem, że nie tylko mnie to spotkało.

Przez rok wymieniłem tylne amortyzatory(koszt 180 pln z wymianą firmy SRL),klocki i tarcze hamulcowe przód(koszt 195 pln-wymieniłem sam,BRECK i Hart),Łączniki stabilizatora 102 pln z wymianą. Chyba kończą się klocki hamulcowe tył.Olej z filtrem i wymianą w ASO Opel-119 pln(półsyntetyk).Klima-w promocji w FEU VERT(koszt 95 pln-przegląd,napełnienie czynnikiem).Blach jeszcze nie ruszałem(szwagier blacharz-lakiernik).

Zewnętrznie wydaje się większy-ważę 90 kg i nie czuję się rozpieszczony ilością dostępnego miejsca.

No cóż,OPEL nie jest podobno mistrzem bezawaryjności-jeśli tak to ja trafiłem wyjątek. Jak na przebieg-super.

jarek