Opinia Opel Astra II 1.7 XDTL 75KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (r1a)

Opel Astra II 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.7 XDTL 75KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-20

Spalanie ma w trasie bardzo przyzwoite poniżej 6 litrów ale przy jeździe około 90/km na godzinę. Gdy jechałem autostradą około 140/godz. przez odcinek około 100 km to spalił powyżej 7 litrów to jest więcej niż przy spokojnej jeździe w zimie po mieście.

Przy starszym samochodzie na korozję oraz typ silnika i turbinę.

To co przy wszystkich samochodach by obsługi i płyny były wymieniane i uzypełniane.

Dla tych lubią komfort za stosunkowo niską cenę.

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji części oraz komfort jazdy oraz cena samochodu to oceniam go bardzo pozytywnie ale unikać należy silnika 1.7 XDTL to katastrofa.

Samochód prowadzi się i trzyma drogi bardzo dobrze.Jazda tym samochodem jak na tą klasę jest w miarę komfortowa i przyjemna.Co roku natomiast trzba wymieniać stabilizatory zawieszenia przód raz wymieniłem końcówki wacgacza i piasty przód. Srednio rocznie przejeżdżałem około 25.000 km.

Skrzynia biegów miała awarię przy 126.000km rozsypały się łożyska pomimo że nigdy nie zabrakło oleju i był wymieniany w skrzyni biegów zgodnie z instrukcją.Silnik niemiecji 1.7 XDTL to koszmar przeróbka z Kadeta uzupełniona turbiną.Spalanie średnie około 6 litrów ale brak przyspieszenia i za mała moc. Ponadto mimo tego że nigdy silnika nie przegrzałem- jeżdżę sam i jestem bardzo doświadczonym kierowcą i mechanikiem to wymieniałem uszczelkę pod głowicą bo lała na zewnątrz oraz konieczne było szlifowanie głowicy + wymiana uszczelniaczy. Awarii uległa turbina w serwisie Opla kosztuje 5.300 zł. a tego samego producenta w sklepie 2.400zł. Nie radzę regenerować turbiny bo to zwykłe oszustwo. Zakłady regenerujące nie zakładają pierścieni tytanowych tylko podróbę która w zależności od przebiegu wytrzyma od kilku tygodni do pół roku.Koledze rozleciała się po regeneracji w trasie do Warszawy po przebiegu 300 km. Moją po regeneracji słychać było już po przebiegu 2000km.Gwarancja którą dają na rok zakłady to fikcja, ponieważ gdy zgłosi się reklamację to żądają faktury dotyczącej założenie z serwisu a gdy ten numer się im nie uda to twierdzą że zły olej stosowano i odsyłają do Warszawy aby zrobić ekspertyzę oleju która kosztuje 1.000 zł i nie wiadamo czym i w jakim czasie się zakończy.Ponadto dwukrotnie wymieniłem alternator.Nadmieniam że wszystkie wymiany oleju i rozrządu wykonywane były profesjonalnie i terminowo oraz jeździłem na oleju syntetyku pełnym ELF. W trakcie eksploatacji pękła chłodniczka od nawiewu i trzeba było wymienić na nową.Awari dwukrotnie uległ wentylator - sterownik który jest po lewej stronie błotnika z przodu - często korodują styki i nie włącza wentylatora.

Komfort jazdy jak na tę klasę samochodu pełny. Wszystkie parametry oceniam bardzo pozytywnie

Miejsce i wnętrze wystarczające. Trochę mało schowków.Karoseria pomimo faktu,że pojazd był bezwypadkowy po 9-ci latach zaczął tył korodować dosyć mocno nad układem wydechowym, okolice zbiornika oraz tylne nadkola.

Gdyby nie przestarzały i bardzo awaryjny silnik niemiecki 1.7 XDTL to pozostałe elementy samochodu oceniam bardzo pozytywnie i polecam ale z innym silnikiem.

Trzeba uważać przy skręcie na pieszych trochę przeszkadza przedni słupek aale do tego można się przyzwyczaić.

Kłopoty ze stykami pompy wtryskowej /jest elektryczna/ oraz ze sterownikiem do zespołu wentylatorów pozostała część OK.

Części ogólnie jeżeli chodzi o zawieszenie i poozostałe elementy są bardzo tanie natomiast drogie części to pompa wtryskowa i turbina

Silnik i osprzęt silnika

w sumie wszystko oprócz silnika