Opinia Opel Omega Classic 2.0 TDI 74KM (olej napędowy) kombi 1998r., ocena użytkownika (mkd)

Opel Omega Classic 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 TDI 74KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-11-27

Kupując ten samochód sprzedający zapewniał mnie, że w trasie pali on 7,2l na 100km. Niestety w trakcie użytkowania okazało się, że spala około 8l na 100km. Jeśli chodzi o paliwo ja jeździłem zarówno na oleju napędowym jak i biopaliwie i nie odczuwałem żadnej różnicy w pracy silnika.

Odpowiedź:Nie

Przejechane kilometry (powyżej 200000km pada pompa wtryskowa) oraz progi, drzwi i nadkola czy nie ma rdzy.

Nie wiem. Ja z silnikiem nie miałem problemów i nie brał mi ani grama oleju.

Rodzinom z małymi dziećmi (nie ma problemu z zapakowaniem wózka i bagażu) oraz osobom prowadzącym działalność gospodarzą.

Jeśli chodzi o zalety samochodu to niewątpliwym atutem jest przestrzenność i komfort jazdy, oraz wykończenie wnętrza. Natomiast główną wadą producenta jest awaryjność pompy wtryskowej, która następuje po przejechaniu 200 000 km. Koszt regeneracji takiej pompy wiąże się z wydatkiem rzędu 2500-3000zł. Poza tym karoseria jest mało odporna na rdzę (progi i drzwi oraz tłumik).

Auto po drodze prowadzi się bardzo dobrze, gdyż jest to duży samochód i trzyma się nawierzchni jak przyklejony. Niestety jeżeli chodzi o układ kierowniczy pozostawia on wiele do życzenia.Po roku użytkowania auta musiałem wymienić prawe przednie łożysko koła i przednie wahacze.

Jeśli chodzi o układ napędowy to odradzam zakup Omegi z silnikiem diesla dwulitrowym, z tego względu iż jest to za mały silnik do tego auta (brak w nim przyspieszenia). Samochód wolno się rozpędza i ma krótkie biegi. Dopiero przy prędkości powyżej 100 km/h nie ma z nim większych problemów.

Do jazdy samochód jest bardzo wygodny, ja mam skórzane fotele i bardzo je sobie chwalę. Jeśli chodzi o resorowanie to źle mi się jeździło z obciążeniem po osiedlach gdzie na jezdniach są tzw. \"policjanci\". Wjeżdżając na taką przeszkodę czułem jak koła dobijają do nadwozia. Jednak mogła to być też wina słabych amortyzatorów.

Wnętrze i przestrzeń ładunkowa w tym samochodzie jest wyśmienita. Siedzenia tylne składają się na równo z bagażnikiem dając nam podłogę około 220 cm długości przestrzeni. Miejsca dla pasażerów zarówno z przodu jak i z tyłu jest bardzo dużo co pozwala w pełni wyprostować nogi. Zastosowane materiały do wykończenia wnętrza są na wysokim poziomie co daje nam komfort jazdy. Niestety karoseria jest bardzo podatna na rdzę. Pierwsze ogniska rdzy pojawiają się na progach i drzwiach. Poza tym występują problemy z uszczelkami szyb, które odchodzą.

Pomimo zastosowania nawiewów z przodu jak i z tyłu samochód długo się nagrzewał i miałem problemy z parowaniem szyb.

Widoczność w samochodzie jest wystarczająco dobra.

Mam problem z elektryką siedzenia pasażera (nie wszystkie funkcje działają) oraz z klawiszem ekonomiki jazdy (nie działa). Poza tym nie działa elektryka prawego lusterko.

Jeśli chodzi o części mechaniczne to koszty są średnie. Niestety regeneracja pompy wtryskowej z montażem wynosi około 2500-3000zł.