Opinia Opel Vectra GL plus 1.8 x18xe 115KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (hvf)

Opel Vectra GL plus 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 x18xe 115KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-11

No więc ze spalaniem to jest różnie jednemu spali 8 w mieście drugiemu 12l/100km. U mnie spalanie w mieście oscyluje w okolicach 10litrów, na trasie to zależy jak się jedzie. Trasa Katowice-Strzelce Opolskie-Ostrava-Katowice średnie spalanie 6l/100km. Jadąc po A4 z prędkościami między 110-130km/h można spalić koło 7l. Gazu nie mam i nie będę miał.

Najlepiej to na wszystko.

Dziwne pytanie.

Wszystkim

W posiadanym przezemnie egzemplarzu zawieszenie jest dość twarde w porównaniu z innymi vectrami. Układ kierowniczy nie jest jakoś wybitnie precyzyjny ale mi się jeździ przyjemnie:) Wspomaganie działa dość ciężko i jak dla mnie jest to zaleta. Czuję auto.

115km i 170nm na ponad 1300kg czyli bez rewelacji:p przyspieszenie do pierwszej setki w granicach 11s gdy jeżdżę sam daje rade ale w 54 osób już ciężej zwłąszcza z klimatyzacja, przy wyprzedzaniu trzeba poredukować. Na sam silnik nie mam co narzekać 15k od zakupu niby nie wiele, na razie nic nie wymienane oprócz oczywiśćie filtrów, olejów itd.

Z tyłu jeżdzi siędobrze mam 190cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca nawet z kompletem pasażerów na pokładzie. Z przodu dużo miejsca fotele wygodne, dobre wyciszenie wnętrza.

Schowków za dużo nie ma. Ale mi osobiście nie są specjalnie potrzebne. Wykończenie wnętrza (w mojej wersji) to dużo plastików, lecz są one dobrej jakośći miękkie i nie trzeszczą nawet po 12latach. bagażnik prawie 500litrów,

8 za mało odporny na awarie układ klimatyzacji.

Jako że posiadam wersje sedan to widoczność do tyłu nie jest imponująca. Lecz ja po prawie roku się już przyzwyczaiłem.

Żadnych problemów na razie i myślę że tak zostanie.

1 dość poważna awaria. I tyle na szczęście.