Opinia Opel Vectra 1.6 16XEL 101KM (benzyna+gaz) kombi 1999r., ocena użytkownika (m5j)

Opel Vectra 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16XEL 101KM (benzyna+gaz)

przebieg: 147 km

data oceny: 2009-09-08

OK- wiem tylko że na zbiorniku gazu przejadę około 330-340 km-10l/100km

Odpowiedź:Raczej nie

Gdybym wiedział to bym go nie kupił!

w moim przypadku na olej silnikowy.

Na pewno nie sobie, ale Polak mądry po szkodzie!

Uwaga dotycząca prowadzenia, kupując auto miałem problemy z zarzucaniem tylną częścią samochodu-jazda na częściowo zaśnieżonej nawierzchni graniczyła z cudem.

Ból, czyli silnik- bardzo, bardzo oliwo żerny, oprócz tego dziwne stukanie na zimnym silniku, jakby zawór, ale dałem sobie z tym spokój.

W moim aucie jest głośno, ale próbuję do sobie wytłumaczyć oponami wielosezonowymi o rozm.195/65/15

Jest to wersja po lifcie, a już muszę pamiętać o pęcherzach rdzy wokół listwy prawego bocznego kierunkowskazu i pod listwą ochronną tylnej klapy, bagażnik jak na kombi-mały w tej klasie dodając że koło zapasowe stało się częścią powierzchni bagażnika- gaz

Trochę długo czekam na uzyskanie ciepłego powietrza, dziwny zapach, ale nie zawsze-chyba muszę wyczyścić wyloty i kratki wentylacyjne (klima)

Jak dla mnie OK

Dobrze, tylko ten funkcjonalny wyświetlacz na desce rozdzielczej, zauważyłem że gdy poruszam się po dość wyboistej drodze nawet wyświetla pełne informacje bez jakichkolwiek przerw, ale sytuacja ta nie trwa długo.

Nie będę się powtarzał silnik i jego spalanie oleju, nie wiem czy założenie gazu sekwencyjnego po miesiącu od nabycia auta mogło mieć wpływ na jego apetyt olejowy, w rodzinie mam jeszcze renie clio z 5 letnim gazem i nie wiem że mam samochód- taki dobry, opel przegrywa na całej linii(renault clio 1,2- 1992r)

Szukałem kombi, w przedziale dostępnych środków finansowych jakie posiadałem opel vectra kombi najbardziej przypadł mi do gustu, chociaż myślałem o omedze.