Opinia Opel Vectra 2.0 101KM (olej napędowy) kombi 2001r., ocena użytkownika (sch)

Opel Vectra 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: kombi
silnik: 2.0 101KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
przebieg: 196 000 km
liczba drzwi: 5
pochodzenie: importowany
jeździłem/łam tym autem: 2 lata
data oceny: 2010-05-15
liczba wyświetleń: 4013

Spalanie
Nie wiem jak co niektórzy "niby" osiągają spalanie w mieście ok 7.5l/100km i 6l/100km w trasie-chyba głaszcząc gaz i jadąc przy tym 80km/h. Jeżdżąc normalnie w granicach 120-130km/h nie da rady zmieścić się w takich wartościach-najwidoczniej ja nie umiem, albo brak mi cierpliwości...
  diesel gaz
Miasto 10.00 -.--
Trasa 7.50 -.--
Cykl mieszany 8.70 -.--
Odpowiedź:Trudno powiedzieć
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Rdza, stuki (szczególnie tylnego) zawieszenia, klimę, jak pracuje silnik.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Jak w każym przypadku na wszysto i nic. Szanować go, to on będzie szanować nas-przeważnie :)
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Osobom, którym nie zależy na dobrych osiągach, dobrym przyspieszeniu, idealnym prowadzeniu i przepastnym wnętrzu.
Auto stoi na przeciętnym poziomie jeśli chodzi o ogólną awaryjność. Jak każde ma swoje przypadłości-klimatyzacja, rdza, zawieszenie, ale nie ma samochodów idealnych. Części i koszty napraw są znośne do przyjęcia. Ogólnie nie jest to najgorszy samochód, wszystko zależy kto, czego będzie od niego oczekiwał. Komfort: przeciętny, spalanie: raczej nie małe, wygoda: przód-ok, tył-tragedia, dobre audio-jak na seryjne, sinik dość dobry mało kłopotliwy na łańcuchu.
6 / 10
Nadsterowny, nie nadaje się do ostrzejszej jazdy po zakrętach, niezbyt dobrze trzyma się drogi. Zawieszenie dostatecznie dobrze tłumi nierówności (jest "sprężyste" jak w większości opli), jednak na poprzeczne garby, itp. nie nadaje się. Samochód na naszych drogach ma tendencję do "podskakiwania". Wspomaganie działa dobrze, układ kierowniczy-są lepsze...
6 / 10
Silnik nie jest elastyczny, ciągle trzeba mieszać biegami żeby to jako tako jechało, chyba że jeździ się samemu i nie zależy na dobrym depnięciu, choć i przy duszeniu auta to przyspieszenie jest słabe. Skrzynia też typowa dla opla-idealnie gładko nie pracuje. Uważam, że za późno załącza się sprężarka-jakoś słabo to opel skonfigurował.
3 / 10
Bez obciążenia w miarę dobrze tłumi nierówności, z obciążeniem jest słabo, wnętrze wyciszone na średnim poziomie, ale po trasie łba nie roz... Z przodu osoby średniego wzrostu siędzą dość wygodnie, ale tył porażka, więc nie wiem skąd co nie którzy wypisują BZDURY że jest tam wygodnie i komfortowo. Mało miejsca na nogi.
5 / 10
Auto wizualnie po mimo upływu lat prezentuje się okazale. Bagażnik w miarę duży, dość ustawny, pomocne są skrytki pod podłogą bagażnika i plus za płaską podłogę po otwarciu klapy (nie ma obniżenia podłogi). Wykonanie i wykończenie jak na samochód z tych lat nie jest najgorsze, ale wiadomo że są auta o niebo lepiej wykonane, ale są też gorsze-nawet te nowsze. Wnętrze jest dość przyjemne, plastiki nie odstraszają, dość dobrze znoszą upływ czasu, troszeczkę wyciera się kierownica, mieszek lewarka, tapicerka trwała, łatwa do utzrmania w czystości, oczywiście te ciemne konfiguracje.
2 / 10
5 / 10
Wentylacja jest dobra, ogrzewanie działa bardzo sprawnie i wydajnie, climatronic też się sprawdza, jednak już działanie samej klimatyzacji na średnim poziomie, awaryjność na najwyższym. Strasznie lubi się rozszczelniać, często siada sprężarka klimy-chyba największa przypadłość vectry B.
8 / 10
Widoczność dobra do przodu jak i tyłu, w lusterkach-TRAGEDIA!!! Z tym się nie popisali, fatalnie (z tego względu) ciąga się szersze przyczepy.
2 / 10
Nie zawielę mogę tutaj powiedzieć-w moim egzemplarzu wszystko ok.
Nie ma nic za darmo....
4 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Lusterka-wypier... bym je w ...
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Tu nie ma co zaskakiwać... To jest zwykłe przeciętne auto.
Nic
autor opinii