Opinia Audi A4 B6 Avant 2.5 TDI 163KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (p8q)

Audi A4 B6 Avant 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 TDI 163KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-18

Na to co zawsze, przy zakupie używanego auta, plus wizyta na stacji diagnostycznej. Reszta to ruletka :)

na prawidłowe użytkowanie silnika, diesel wymaga troskliwej obsługi a odwdzięcza się wielkim "sercem" silnika. Skrzynia automatyczna trip tronic również wymaga żebyśmy spod świateł nie wrzucali 5 biegu :)Naprawa może być bolesna.

Rodzinie,kierowcy który lubi szybko i dużo podróżować.

Jestem zadowolona z użytkowanego modelu, w przyszłości napewno, jeśli auto będę zmieniać będzie to Audi A4 Avant.

Bardzo dobre auto, w okresie użytkowania wymienione rozrząd, olej, filtry, płyny, klocki,serwis klimatyzacji,przewody paliwowe. Standardowe rzeczy. Nie mam z nim żadnych problemów. Po autostradach mknie jak burza.Sprawdzone na trasach Austrii, Włoch i Norwegii (fjordy). Polecam.Diesel wiadomo nie jest cichuteńki ale spalanie na trasie jest super.

Z tyłu niezbyt dobry komfort jazdy przy komplecie pasażerów. Jadąc z 3 dzieci z tyłu siedzące pośrodku nie może powiedzieć o komforcie jazdy.Odgłosy silnika nie odczuwane wewnątrz. Zawieszenie bardzo dobre, na nierównościach nie odczuwa się dyskomfortu.

Zabezpieczenie przed korozją super.Auto nie nowe a zero śladów rdzy. Wykończenie mam częściowo drewniane co się ładnie komponuje w kokpicie. Tworzywo nadal wygląda jak nowe. Bagażnik duży, po złożeniu tylnych siedzeń obszerny, można sporo przewieźć.

Klimatyzacja zimą nagrzewa się szybko. Ogrzewanie tylnej, bocznych tylnych i przedniej szyby super. Nie trzeba drapać szyb w czasie mrozu, wystarczy chwile odczekać. W lecie klmatyzacja sie sprawdza - w ponad 30 stopniach wewnatrz miły chłod. Posiadam klimatyzacje 2 strefową.

Widocznośc bardzo dobra, jedyne co mi przeszkadza to czasem słupek przedni, który ogranicza mi widoczność podczas skrętu. Ale może to wina mojego niewielkiego wzrostu a nie słupka.

Nie było żadnych problemów, zwarć itd. Standardowa wymiana zużytego akumulatora i bezpiecznika zapalniczki.

a raczej ilość miejsca dla pasażerów z tyłu, jak na kombi to mało miejsca.

Po takim wielkim aucie raczej spodziewałam się problemów z prowadzeniem, parkowaniem itd.