Opinia Audi A8 Lang 4.2 310KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (gbw)

Audi A8 Lang 2000r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-05-21

To dane spalania mojego auta, i nie czarujmy się, gdy jeździ się tylko w mieście i to na ktrótkich odcinkach auto spali 18-20 l/100km. Na trasie potrafi spalić mało, przy spokojnej jeździe ok. 10 l, przy bardziej dynamicznej 12+ litrów/100km. Komputer lekko przekłamuje, ale to normalne, do średniego spalania wyświetlanego przez komputer trzeba dodać 1,5-2 l.

Zawieszenia, sprawdzić wszystkie funkcje elektryczne auta, nie dać sobie wmówić, że to pewnie bezpiecznik albo inna kosmetyka. Silnik powinien chodzić jak pszczółka :) równo i bez jakichkolwiek szmerów, stukotań itp. Mój tak chodzi jak zegarek, a przejechał 500 tys. km. To jest auto, w którym wszystko, ale to wszystko powinno działać. Jeśli tak nie jest to ktoś bardzo auto zaniedbał, skatował, albo przejechało ponad milion km.

Jeździć szybko, nie żałować, w ciemnych ulicach nie parkować. Uważać na wysokie krawężniki przy parkowaniu przodem, można sobie nieźle popsuć wygląd auta :) jest dość niski, to nie SUV.

Polcam każdemu kto chce mieć auto: rodzinne, bezpieczne, szybkie, pojemne, wygodne, itd. To auto, które z biegiem czasu nie przestaje dawać przyjemności z jazdy nim.

Wady? Jakie wady? :) Wielu mówi, że to pali jak smok, ale jak ktoś chce to zawsze może sobie kupić Fiata Pandę i przerobić na gaz. Owszem, jest jedna wada, każda trasa w którą się wybieram jest za krótka :) ale to już nie jest wina auta :) Zalety? Za wiele aby tu wymienić, więc podam tylko jedną: żona zaczyna się bardziej starać bo jest zazdrosna o tą warczącą kochankę z czterema kółkami na masce :)

Dla niektórych trochę twarde jak na limuzynę, zwłaszcza na 19" felgach. Auto prowadzi się bajecznie, większa szybkość i ostre zakręty to dla tego auta bułka z masłem. Za parkowanie też daję 10, jak na tak duże auto to parkuje się go wyśmienicie, promień skrętu jest zadziwiający.

Silnik 4.2 i 40 zaworów to muzyka dla uszu, moc dla lubiących prędkość i przyspieszenie. Nie zawiedzie przy wyprzedzaniu, zawsze ma zapas mocy i czeka na mocniejsze wciśnięcie pedału gazu. Skrzynia jak skrzynia, nie jechałem jeszcze automatem, który by mnie do końca zadowolił.

Twardość i stabilność, a do tego komfort i jeszcze raz komfort. Wyciszenie bardzo dobre, gdyby nie wydech Ultera z pomrukiem to nie wiedziałbym czy silnik chodzi czy nie, mogliby pomyśleć żeby odfiltrować wszystkie dźwięki zewnętrzne oprócz głosu silnika - to piękna muzyka :)

Po co ta cała aranżacja? Owszem, czasami przydałoby się mieć możliwość obalenia tylnich siedzeń, ale czy to takie ważne? Bagażnik jest tak wielki, że 4 osobową rodzinę spakowałem na wakacje wraz z leżakami, krzesłami itp. bez problemu, jeszcze miejsce zostało, ale nie było już co upychać :)

Bez komentarza. Po dziewięciu latach wszystko działa jak w zegarku.

Widoczność o wiele lepsza niż w wielu mniejszych autach.

Jedno lewe tylne światło nie świeci, to w klapie bagażnika, kiedyś tam zajrzę :) widziałem raz inne A8 na drodze też tak miał, albo ten model tak ma, albo muszę wymienić żarówkę :)

Koszt naprawy usterek czy wymiany części na nowe zależy od tego na jakie części się decydujemy, lepiej wybierać dobre części - nie zamienniki, są droższe, ale posłużą dłużej. Koszt wymiany rozrządu jest dość wysoki :) kto wymieniał to wie. Najważniejsza rada: znajdź mechanika, który ma doświadczenie z takimi autami. A8 to nie jest przeciętny samochodzik, który może serwisować każdy - nawet serwis Audi nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia powyżej modeli A6 :)

Brak możliwości wprowadzenia się tam z całą rodziną i zamieszkania na stałe.

Wszystko w tym aucie jest pozytywnym doznaniem, ale najbardziej pozytywnie zaskoczyło mnie przyśpieszenie i stabilność przy tej wadze i wielkości auta.

Krystian