Opinia Suzuki SX4 1.6 120KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (nm2)

Suzuki SX4 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-17

Jest komputer pokładowy, więc można tu wpisać realne liczby. Tyle pali. Czasami jeżdżony autostradowo. Wtedy nie ma przebacz.

Na przeczytanie instrukcji obsługi. Jest bardzo dobrze napisana i potem jest łatwiej ;-)

Na sprzęgło... Może również na szybkie zużycie tarcz hamulcowych. Myc i jeździć.

Kobietom mieszkającym poza miastem i jeżdżącym po wertepach.

Śmieszne auto. Ma niesamowitą zaletę. Prześwit 20 cm. I dołączany napęd. Na roztopy i drogę nieutwardzoną będzie jak terenówka. A nie wygląda. Trochę zbyt anemiczny. Dla jeżdżących szybko pali za dużo. Trzeba sie turlać i wtedy trzyma normę. Może zaniżyłem oceny, ale w sumie przyzwyczajony jestem do dynamicznych aut.

Prowadzenie OK, ale testu łosia bym nie próbował. Wysoki profil opon, wysokie nadwozie. Nie do jeżdżenia serpentyn, ale przyczepić się nie ma do czego. Układ kierowniczy bardzo dobry, czuły. Plus. Hamulce... tarcze mają ranty mimo spokojnego docierania i przebiegu 3 tys. km. Chyba klocki Galfer fabryczne są wysokometaliczne. Ten model ma 4 hamulce tarczowe i przy osiąganych prędkościach można hamować bez obaw. Parkowanie jest i łatwe i trudne. Byle nie w ciemnościach. Ktos wpadł na pomysł przyciemnienia na malinowo świateł cofania. Nic nie widać. Wielki zwis tylnego zderzaka. Jak w jakimś amerykańcu. Można dotknąć sąsiada.

Elastyczny to on nie jest, bo to nie jest diesel. Trzeba kręcić obroty i płacić zużyciem paliwa. Mało niutonometrów. Wyprzedzanie trwa dość długo mimo 120 koni. No i trzeba przepiąć bieg, dwa niżej. Skrzynia za szybka nie jest. Może zgrzytnąć. Przełożenia raczej OK. Na skrzyżowaniu nie wygramy. Nie wyprzedzamy na V biegu.

Bardzo fajnie wybiera wszystko i nie wali niczym. Tył trochę słychać. Fotele przednie trochę mało kubełkowe. Za bardzo przypominają autobusowe. Trzymanie boczne ok. Zapakowanie 4 osób niczego nie zmienia Cichy nawet na wysokich obrotach. Nic nie szumi.

Wszystko pod ręką. Z tyłu nie bardzo wiem... nie siadam. Bagaznika nie ma. Prawie. Jakość materiałów powyżej przeciętnej. Aranżacja ? Tu sie nic nie da aranżować bo i po co. Karoseria ? Nie rozumiem pytania. On jest nowiutki. Kto wpadł na zastosowanie 2 kolorów: wskaźniki niebieskie a komputer i radio wypala oczy czerwienią ? Fuj.

Aż za dużo możliwości. Chociaż przy minus 20 st. C nie było zbyt gorąco. Mocny punkt.

Wiodocznośc jest OK. Lustra ma a nie lusterka. Do tyłu typowo.

Nic sie nie psuje.

cała historia... Na "gierkówce" przed zjazdem redukcja biegów i pedał sprzęgła w podłodze. Przebieg 2000 km. Hmm. Jeszcze jedzie, więc na śłizgającym sprzęgle poszukiwanie parkingu. W ASO stwierdzono ! spalenie sprzęgła ! No trudno nie s[palić jak się rozpiął napęd a parkowanie w tuneluśnieżnym na drodze było zbyt ryzykowne. Oczywiście naprawa na koszt klienta anie jakaś gwarancyjna. Nie mam czasu na powoływanie biegłych a sam zatarłem ślady jadąc na zepsutym sprzęgle.

Awaria sprzęgła bez mojej winy.

Postawiłem ogrzewanie na pierwszym miejscu, chociaż do zalet należy napęd w terenie w aucie raczej nieterenowym.

Lech Wójcik