Opinia Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 115KM (olej napędowy) hatchback 1999r., ocena użytkownika (2x6)

Volkswagen Golf IV 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TDI 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-09

liczba wyświetleń: 1922

Polecam wizytę w serwisie aby sprawdzić czy przebieg widoczny na liczniku jest prawdziwy - naprawa "wyjechanego" diesla nie należy do przyjemności, po prostu jest droga!!!

Zmieniałem olej co 15 tyś km ale już po 12 - 13 tyś zauważałem podwyższone spalanie - teraz zmieniam co 10 tyś i myślę że pozwoli to na znaczne wydlużenie żywotności silnika.( używam pełen syntetyk zalecany przez VW do silników na pompowtryskach )

Polecam auto wszystkim którzy chcą jak najrzadziej odwiedzać stację benzynową!!!

na 100 tyś km które zrobiłem w ciągu 1,5 roku dwa razy wymienielem pompę wody - wada wrodzona - lub nieuczciwość mechanika!!!

Przy oponach 215/45 R17 auto trzyma się drogi jak przyklejone - podstawa to dobre amortyzatory - przy wybujanych auto strasznie pływa ponieważ ma bardzo miekkie zawieszenie. Generalnie prowadzi się duzo lepiej niż np. Opel Astra ( moje poprzednie auto )

115KM pozwala rozpędzić mojego golfa tylko do około 205km/h ale za to przy wyprzedaniu nie boję się że nie zdąże - Astra 1.8 którą jeżdziłem miała dużo gorsze wyniki przy wyprzedaniu.

W ogrzewaniu brakuję funkji nadmuchu na nogi i szybę jednoczesnie - poza tym wszystko O.K.

Od czasu kiedy zmieniłem auto z Opla Astry na Golfa zapomniałem co to pukające elementy wnętrza czy. zaskoczyło mnie też bardzo niskie spalanie - silniki benzynowe o podobnych osiągach palą o 3 do 4 litrów więcej - a ja nie jeżdże wolno!!!

Waldemar Gorny