Opinia Volkswagen Golf TDI 1.9 130KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (s2j)

Volkswagen Golf TDI 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-03-27

pali dość mało jak na niemiecki samochód.Ale przy mocy 130KM trzeba trochę uważać,bo każde wciśnięcie gazu powoduje wyrażną zmiane na wskażniku paliwa.Na trasie im szybciej sie jedzie tym mniej spala!

czy nie był wyciągany zestaw wskazników.Każde auto chociaż raz dla zasady było w serwisie!Tam został ślad na komputerze i co!!!!! kilometry!!!!Wystarczy pojechać w mieście rodzimym auta do serwisu i wiemy jaki był przebieg faktyczny naszego przyszłego samochodu!

jak w każdym aucie,kontrolki,płyny,czy równo stoi bez kapcia,jak zgasna te kontrolki po uruchomieniu silnika co powinny zgasnąć,można jechać.

Spokojnym Ludziom!Golf IV TDI to płachta na byka!!Nawet kadet z szeroką końcówką rury wydechowej chce go wyprzedzić!No i tu sie zaczyna i konczy cała historia o Golfie IV TDI(a on potrafi!!!!!)

trchę za niski z przodu,często sie widzi jak IV-ka jedzie z oberwana osłoną silnika.Ale mechanicy też ciała dają bo niechce im się 4 wkretów wiecej odkrecić np.przy wym.oleju i wyrywją całą z bocznymi osłonami.Tak 1-2 sie udaje,a póżniej to widać na ulicach jakie pokraki jezdżą.

układ kierowniczy wymaga kontroli,bo bez wymiany koncówek drazków bedzie lużny przy 180tys.km

Silnik O.K,ale juz skrzynia biegów nie jest tak precyzyjna jak np.w Mercedesie,czy Japończykach.Z tą mocą a więc 130KM to już mogą sie inni bać na drodze i można łapać mandaty.(ale wchodzą żaluzje na tablice rej.na pilota! )

co mogę powiedzieć to że nigdy nie siedziałem na tylnej kanapie w czasie jazdy,trudno powiedzieć,myśle że są tak samo wygodne jak przednie,bynajmniej nikt nie marudził.

z przodu mogło by być więcej miejsca,prawa noga blisko konsoli,ale jak po 400km jazdy autostradą(w Niemczech)robiłem postój,to chyba nie jest żle.

diesel długo sie nagrzewa,ale jak złapie temp.jest dobrze,na krótkich odcinkach,moga byc problemy.chyba że coś zakombinuje się z termostatem.Klimatronik dobrze działa nie ma problemów.pamiętać o wymianie filtra pyłkowego,raz w roku,nie będa parowały szyby,podczas deszczu,bez klimy.

nie lubie lusterek które oszukują.A tak jest w moim Golfie! co prawda bezpiecznie ,ale nie wiadomo jak jest faktycznie.(przybliżają)

przy 195tys.km,naprawiłem antenę dachową,ponoć wada wszystkich VW i AUDI

golf IV nie dla biednych! jak cos padnie,trzeba siegać do tylnej kieszeni,drogi w częśći,za młody na szrotowe części,używanych części brak! odsyłaja do servisu!

właściwie spalanie i nie zawodność,tyle co przejechałem nim po autostradach,stały BEEMKI,Mercedesy,jakieś Francuzy,Golfa IV nie zauważyłem!