Opinia Volkswagen Sharan van 1.9 1Z 90KM (olej napędowy) van 1996r., ocena użytkownika (xa4)

Volkswagen Sharan van 1996r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.9 1Z 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-02-14

W zależności od temperamentu kierowcy latem spalanie wychodzi trochę mniejsze...ale bez rewelacji, to autko ma 1800kg

w dieslu...przedmuchy w głowicy (z korka wlewu oleju),czy silnik nie jest nadmiernie "wyczyszczony"przez sprzedającego,przebieg...czy niekręcony :-) ,ogólnie stan karoserii - spasowanie szczelin,oznakowanie-numeracja szyb (wszystkie szyby z tej samej firmy,oznaczenie - numeracja), stan tapicerki na drzwiach i ogólnie.

Co jakiś czas sprawdzić stan oleju,zakładać tylko opony wzmacniane 95XT,reszta tak jak w innych autach

Rodziny 4-6 osobowe, małe firmy

Co tu napisać,polecam Sharana w dieslu, sam mam taki egzemplarz ja akurat dobrze trafiłem, ogólnie jestem zadowolony.

Nic nie stuka,nie puka...jak się dba. Co do parkowania - wiadomo gabaryty auta i ciężar 1800kg możne być utrudniony dla młodego kierowcy ale jak się zainstaluje kamerkę cofania - miodziooo

...Ja akurat mam wersję z silnikiem 1,9TDI/90KM 1Z, i powiem szczerze że jest to jednostka bardzo niezawodna (o ile się regularnie dba),dla minie jak i dla mojej 4-ro osobowej rodziny w pełni wystarcza. Demonem szybkości to on nie jest ale chyba nie o to chodzi kupując takie auta

ogólnie ok...jest obszerny - pakowny i bardzo wygodny na dalekie trasy. Ja szczerze polecam.

duuużo miejsca z przodu,pasażerowie nigdy nie narzekali na wygodę podczas jazdy,bagażnik jak w dostaw-czaku, dla mnie jakość tapicerki na drzwiach pozostaje wiele do życzenia - kurczy się i odrywa a mam Sharana z 96`, fajne możliwość daje aranżacji wnętrza - ustawianie foteli 2 i 3 rzędu...praktyczne rozwiązania, a karoseria dość solidna...ale jak się dba - najlepiej autko trzymać w garażu wtedy spokój z rdzą.

Spore wnętrze...nagrzewnica ma co nagrzewać,ale spokojnie w zależności od wyposażenia w aucie jest cieplutko nawet w największe mrozy, polecam vebasto

W zależności od kierowcy,ale nie ma na co narzekać,

Trzeba uważać na połączenia: karoseria - tylna klapa, karoseria - drzwi, przewody lubią się łamać i dają różne efekty

ceny napraw w serwisach są różny...zależy co padnie, ja serwisuje autko sam, ceny części są także zróżnicowane ja kupuje w sklepach internetowych

Morze w to nie uwierzycie, ale to autko się nie psuje (w zależności od egzemplarza)