Opinia Volvo 440 GLE 1.6 B16F 83KM (benzyna+gaz) hatchback 1994r., ocena użytkownika (qsb)

Volvo 440 GLE 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 B16F 83KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-20

Renault odwaliło kawał dobrej roboty budując taki silnik. Jest bardzo oszczędny piorąc pod uwagę że musi uciągnąć taką kupe blachy.

Tylne nadkola, zżera je w zastraszającym tempie. Od razu trzeba dobrze zabezpieczać.

Na to co normalnie się zwraca uwagę, olej, płyny, żarówki, powietrze w oponach.

Ludziom którzy poszukują niedrogiego i oszczędnego auta, a za razem wygodnego. Prestiż marki też robi swoje.

Jestem zadowolony z auta, nie bez powodu marka volvo ma dobrą opinię. Naprawde dobre auto za małe pieniądze. Nie ma problemu z częściami i nie są wygórowane cenowo.

Ze względu na długi przód ciężko wcisnąć się ciasne miejsca parkingowe. Do prowadzenia nie mam zastrzeżeń, pewny na zakrętach, skutecznie hamuje.

Skrzynia biegów precyzyjna, biegi wchodzą bez problemu, silnik trochę za słaby na duże szybkości w trasie, do 120km/h dobrze, powyżej wyje i gwiżdże, brakuje mu 6 biegu. Ale przy normalnym trybie jazdy idealnie się sprawuje.

Jak na swoją klasę to może być wzorem. Jestem wysoki(190cm), z tyłu czuję się komfortowo, fotele pierwsza klasa. Wygodne i przy długiej podróży nie męczą. Samochód ma raczej miękkie resorowanie, nieźle tłumi nierówności.

Kokpit projektowany pod kątem do kierowcy, intuicyjnie rozmieszczenie przycisków, obsługa praktycznie bezwzrokowa. Dużo miejsca, w bagażniku już niejedno przewoziłem, nawet szafe i sofę. Deska wykonana z dobrej jakości miękkiego plastiku z wstawkami weluru. Karoseria... tylko tylne nadkola są atakowane przez korozję( źle obmyślany rant w którym gromadzi się brud, sól i wilgoć. No i uroda jak u volvo... troszke kanciata, ale mi się podoba

Ogrzewanie perfekt, mało które auto się tak szybko i mocno nagrzewa. Wystarczy dosłownie kilkaset metrów i robi się ciepło.

Z przodu nie widać mocno wystającego zderzaka, trzeba pojeżdżać na wyczucie. Lusterka choć małe, ale bardzo dobrze w nich widać na boki, a martwe pola są minimalne.

Niestety czas robi swoje w stosunku do elektroniki, ale i tak jest lepiej niż w niejednym nowym aucie. W zimie zero problemów z zapłonem.

Awarii jeszcze nie miałem, jedynie wymiany części które się zużywają, bardzo szybko niszczą się tuleje wahacza, sworznie itp. główny winowajca- polskie dziurawe drogi. Jedyną ingerencją w silniku była regulacja luzów na zaworach.

Naprawde wydajne ogrzewanie, nie straszne mu siarczyste mrozy, dzięki niemu nawet zimą jazda jest bardzo przyjemna.