Opinia Volvo 940 2.3 131KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1991r., ocena użytkownika (w16)

Volvo 940 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 2.3 131KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-01-19

Nie jest to wzór ekonomii, ale nadrabia wygodą i bezawaryjnością.

Kto nim jeździł, czy dbali o silnik i czy nie był bity. Warto też sprawdzić przepływomierz powietrza jesli jest instalacja LPG, bo to dość droga i delikatna część.

Sprawdzać olej, płyny i wymieniać na bieżąco filtry itp. A tak na codzień to praktycznie nie trzeba się niczym martwić. Pod warunkiem, że zadbało się o te podst.części. Czasem treba zajrzeć pod maskę, ale przy tak leciwy aucie to nie nowość i zwykle ogranicza się do sprawdzenia oleju i przewodów.

Raczej ludziom spokojnym, którzy dużo jeżdżą i cenią wygodę i niezawodność. Na pewno nie maniakom szybkości.

Fantastyczny samochód, warty duzo więcej niż większość nowych naładowanych elektroniką i drogich aut. Piękne, klasyczne kształty, auto z klasą i osobowością. Zawsze dowiezie do celu. To moje pierwsze volvo, ale nie zamieniłbym go na żaden inny. Rewelacja!

Mały promień skrętu pomimo dużych rozmiarów, układ jezdny bez żadnych stuków, luzów itp, pomimo dość mało dbającego poprzedniego właściciela nie musiałem nic wymeniać jak do tej pory

Nie jest to auto sportowe, więc amatorów szaleństw muszę rozczarować, ale jak na tak duże i solidne auto moc wystarczająca. No oczywiście nie do zamykania licznika, ale z takimi zapędami, to należy wybrać inne auto.

Fantastyczne i bardzo wygodne auto, podróże nie męczą, a nawet przeciwnie, po przejechaniu kilkuset km i dotarciu do celu często chce się jeszcze trochę zostać w środku:)

Blachy są fantastyczne, mój ma już prawie 20 lat i z tego, co wiem garażowany przez większość tego czasu i zero śladów korozji, podwozie też ok. trzeba tylko dbać, żeby wszystkie rysy i uszkodzenia warstwy ochronnej podwozia zamalować, szczególnie przed zimą.

Dobrze grzeje, zimą można się spocić w środku, latem nawiew spisuje się dobrze. Klimy nie posiadam, ale otwarte okno wystarczy:)

Wszystko, co trzeba widać:)

Elektroniki nie ma za wiele, więc nie ma z nią problemów, reszta, el.szyby, podgrzewanie siedzeń, światła i wszystko inne tip top. U mnie czasem małe problemy z podświetleniem deski rozdzielczej w mroźne zimowe poranki, ale jak się nagrzeje jest ok.

Auto, którego nie ima się wiek i któremu nie szkodzi przebieg, do tej pory bezawaryjnie, wymieniać trzeba tylko zwyczajowo, filtry, świece itp.