Opinia Volvo 940 2.4 TIC 122KM (olej napędowy) kombi 1995r., ocena użytkownika (vxq)

Volvo 940 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.4 TIC 122KM (olej napędowy)

jeździłem/łam tym autem: 20 lat lub więcej

data oceny: 2011-01-18

W sezonie urlopowym ze względu na duży ruch na drogach poza miejskich ta średnia podniesie się o około 0,3

Wydaje mi się, że trzeba patrzeć od kogo? Na pewno nie kupowałbym w Polsce takiego auta.

???!!

Na pewno nie młodzieży, której się wiecznie spieszy. Ludziom statecznym i poważnym, ceniącym sobie wygodę i komfort jazdy.

Moim zdaniem jest to samochód, który powinien widnieć w herbie tej marki. Jestem, oczywiście, fanem tej marki i moja ocena jest w tym miejscu subiektywna. Mogę jedynie powiedzieć, że jakość i komfort jazdy oraz koszty obsługi serwisowej jak również jej prostota plasują ten samochód w czołówce aut z tego okresu. Z okresu kiedy produkowano Samochody a nie przyrządy do szybkiej jazdy.

Bardzo równo, bez podejrzanych stuków. Nie ściąga. Hamulce z ABS bdb. Parkowanie tyłem w lukę po 0,5 m z przodu i z tyłu.

Jest to silnik starej generacji, ale chcąc pojechać i wrócić bez szaleństwa to wystarczy. Ze spalaniem to nie jest rewelacja ale Volvo nigdy nie było mistrzowsko ekonomiczne. Ale to nie uważam za duży minus.

Wystarczająco jak na rok 1995 (produkcja)

Kanu na dachu, po bokach dwa rowery, cały bagaż na wczasy "pod namiotem" (ja, żona i dwie córki oraz dwa psy) To daje wyobrażenie o przestrzeni tego samochodu (RODZINNEGO !!!)

Omawiany model ma w fabrycznie szyberdach i klimatyzację.

Siedzi się jak w czołgu. Takie mam wrażenie, ale nie przeszkadza mi to.

Elektryka bardzo logiczna. Elektroniki praktycznie brak (oprócz tempomatu i jakiś drobiazgów mało istotnych) Jak do tej pory bezawaryjnie. Jest to bardzo duży plus.

Samochód kupiłem po przebiegu 300 tys km. Od razu zrobiłem "wszystko" tzn olej + filtr, płyn hamulcowy i sprzęgłowy + klocki i szczęki ręcznego, rozrząd (pasek, napinacz, rolka, pompa wodna, płym chłodzący i termostat), świece żarowe, końcówki wtryskiwaczy + regulację pompy, wymiana końcówek drążków kierowniczych + regulacja geometrii zawieszenia, Kontrola turbosprężarki, filtr powietrza, kontrola ABS i klimatyzacji. Wszystko z jednego podejścia - dwa dni na podnośniku. Koszt całości razem z częściami około 2000,- (dwa tysiące zł) w roku 2009 w kwietniu. Dodatkowo jezeli policzyć opony to kpl - 4szt kosztuje ~900 zł

Tu większość jest przewidywalna.

Przydałoby się 4 X 4

Jarek