Opinia BMW seria 5 525TDS Touring 2.5 170KM (olej napędowy) kombi 1997r., ocena użytkownika (nwd)

BMW seria 5 525TDS Touring 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-18

Mam ciężką nogę i nie oszczędzam w mieście jeżdżę sam(pierwszy) więc tyle wychodzi.Na trasie po niżej 120km rzadko jeżdżę. Nie zwracam uwagi na zużycie.

Zawieszenie tylnej belki,skrzyni wiadomo automat,turbina

Ilość paliwa w baku.Na rezerwie strzałka nie spada poniżej pierwszej kreski.W gorące dni w mieście wskaźnik temperatury bynajmniej u mnie.

Każdemu nawet emerytowi.

Moc silnika powinna być po wyżej 200KM Zawieszenie delikatne czuć na kierownicy nawet mały luz. Tak ogólnie to całkiem fajna bryka.Kokpit naprawdę świetnie zaprojektowany i wykończony.Spalanie troszkę za duże nawet przy delikatnej jeździe spor jak na diesla.

Przy szerokich oponach nosi auto w koleinach(jest to jakiś luz na zawieszeniu przez polskiego mechanika ciężkie do naprawy)Uwaga na tarcze przednie przy wymianie nie żałować kasy na dobrego producenta przy ostrej jeździe szybko się krzywią-jest to zjawisko powszechnie znane wśród użytowników BMW tej serii

Mam Chipa na 170KM bo z 143KM nie da się jeździć po polskich drogach.Przyśpieszenie 8,5s do 100km/h norma 11s Elastyczność dobra ale nie najlepsza.Skrzynia biegów zwykły automat-ma pamięć (będziesz jeździć ostro to i biegi będzie zmieniać na wyższych obrotach nawet jak równo będziesz trzymał gaz to musi do swoich minimalnych obrotów dojść,przy normalnej jeździe biegi zmienia przy swoich obrotach a nie wszystkie na raz. Piszą że nie wymienia się oleju nie prawda co miń.100tyś olej w/g koloru korka spustowego bo po 250tyś będziesz miał koszta.Silnik-uwaga jest podatny przy dużym obciążeniu na wzrost temperatury w gorące dni w mieście temp.pod kontrolą -może i wina wiskozy(wentylator) oraz konstrukcji głowicy.W mojej głowica była wymieniana przy 180 tyś.w Niemczech do dziś nic nie robiłem przy silniku.

Jestem wysoki jeżdżę sam ok.ale jak się dosiądą z tyłu to jest mało miejsca.Wyciszenie Na zimnym silniku głośno.Na rozgrzanym w miarę całkiem przyjemnie na piątym biegu.W kombi naprawdę trzeba dużo nałożyć żeby się tył obniżył.Ale mam zawieszenie w 90%sprawne.Przetarło mi się oparcie siedzenia przy 240tyś

Jakość materiałów-jak by nie ten fotel to naprawdę się firma postarała.Z tyłu ciasno.Z przodu może być-ale jak z tyłu dorośli nie siedzą.Karoseria solidna choć trochę chyba za miękka.Nic nie puka ani nie stuka a także nie trzeszczy.

Super regulacja można wszystko.Minus to kiepski nawiew na nogi pasażera z tyłu.Nawiew na tył z kanału tylko zimne powietrze dziwne.Zimą bardzo szybko leci ciepło.

Nie jest źle

U nie działa wszystko.Choć musiałem naprawić tylną wycieraczkę(zapiekła się) i naprawić zamykanie tylnej szyby.Uwaga przy czyszczeniu kanałów wentylacyjnych nad radiem-może zalać koszt radiaCD 700zł na allegro+robota

Naprawiałem przeważnie tylko zawieszenie takie mamy drogi że zawsze coś.Koszt wentylatora klimy na allegro nówka 400zł Zawieszenie w zależności od producenta myślę że jak wszystkie tej klasy zachodnie

Na kierownicy odczuwa się każdy luz w układzie zawieszenia.Musi być sprawny na 100%

Bardzo mi się podoba styl i brak pokręteł jest tylko do radia.Bardzo dobry nawiew ciepła jak i klimy.

Krzysiek