Alfa Romeo 156 opinie, oceny użytkowników, Alfa Romeo 156 spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Alfa Romeo 156

1.8

Średnia ocena: 7.93/10

Alfa Romeo 156 spalanie (l/100km)

11.03/10.30
7.80/9.23
8.98/9.73

Oceny ALFY ROMEO 156

2010-08-01

Na razie świetna decyzja o zakupie. Jazda - sama radość. A w życiu miałem niemało samochodów, więc układ porównawczy jest dość konkretny.
Auto jest na razie bardzo sprawne, ma co jakiś czas "dziwne" włączanie się kontrolki silnika , i co jakiś czas samoczynnie się wyłącza. Akurat wg mnie nie silnik jest głównym atutem alfy,
Właśnie kabina jest wielkim atutem Alfy.
Ergonomia jest rewelacyjna, wszystko jest na swoim miejscu, świetne wyciszenie.

2008-02-12

Ceny części są dosć wysokie jak na 10 letnie auto. Acz kolwiek Alfa Romeo nadrabia to tym, że wyróżnia sie na ulicach pomiędzy niemieckimi i japońskimi samochodami Włoska maszyna daje o sobie znać ;)
Jeżeli chodzi o przyśpieszenie Alfa sprawuje sie doskonale na wyższych obrotach.
Komfort jazdy zależnie od tego kto co lubi Alfa pomimo że jest stylizowana na auto sportowe jest przestronna i ma wiele miejsca, fotele również są wygodne.
Doskonała stylizacja wnętrza wspaniale wykończone szczegóły.Klamki chromowane sportowe zegary,czytelne pokrętła,sporo miejsca.
Alfa Romeo sportowa limuzyna. Stylizacja odbiegajaca w przyszłość. Prowadzenie auta ? Niema lepszego auto dosć łatwe w opanowaniu a zarazem ma sporo mocy jak na taką jednostkę napędową.Bardzo dobrze wyposażone.

2009-07-12

Gdyby się nie psuł. Wnętrze mogłoby być z lepszych materiałów wykonane. Auto ma jeździć - z tym bywały problemy
Silnik ogólnie dobry ale drogi w utrzymaniu (spore spalanie, kosztowne naprawy - wariator, drogie świecie).
Twarde zawieszenie, świetnie zestrojone do agresywnej jazdy. Średnio przyjemne po mieście / dziurach. Mało miejsca z tyłu (rzadko bywałem).
Tylna kanapa nie kładzie się (duży problem). mały bagażnik.
Dobrze zestrojony, twardy.

Zbyszek2008-10-12

Właściwie to nie można mieć specjalnych zastrzeżeń.Należy jednak koniecznie pamiętać o terminowej wymianie płynów-zwłaszcza oleju.
Samochód jest trochę "sztywny" ale taki jego "sportowy" charakter.
Słaba widoczność zwłaszcza do tyłu co sprawia kłopoty podczas parkowania.

2008-06-19

jestem zadowolony, teraz zmieniam również na Alfę i ten sam model, tylko nowszy
bez uwag
pilnować zawieszenia
bez uwag
Bardzo dobre auto i z charakterem. Trzeba pilnować rozrządu (wymiana na czas)

Średnie oceny ALFA ROMEO 156

4.9/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Alfa Romeo 156 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Laguna.

Alfa Romeo 156

Alfa Romeo 156

Renault Laguna

Renault Laguna

Najciekawsza opinia użytkownika o Alfie Romeo 156

Alfa Romeo 156 sportwagon 1800 1.8 TS 144KM 2002r. kombi

To może nie jest najwyższej półki, ale kształty Alfy, czyli rewelacyjne, ograniczyły projektanta, można się nauczyć sposobu na mniejszą widoczność z tyłu, czyli jazda do tyłu na lusterka.

Właśnie kabina jest wielkim atutem Alfy.

Ergonomia jest rewelacyjna, wszystko jest na swoim miejscu, świetne wyciszenie.

Posiadałem wiele samochodów.Ten jest rewelacyjny, ma swoje jakieś tam kaprysy , jednak wynagradza resztą plusów.Świetnie się prowadzi, wewnątrz świetnie wykończony, świetna ergonomia, i co ciekawe przy delikatnej jeździe można zejść do 7 - 8 litrów benzyny, to fakt że nie zna górnej granicy, ale coś za coś.....

Przejechałem na razie kilka tysięcy , nic nie robiłem, poprzedni właściciel wymienił silnik , mam nowy , zgodnie z fakturą - chyba nic nie będę musiał robić...., na razie - odpukać.

Chyba mam do wymiany filtr przeciwpyłkowy, więc słabe wentylowanie, więc szyby mam często zaparowane.Zobaczymy co będzie po wymianie.

Na razie delikatnie kaprysi elektronika silnika, a przejechałem dopiero kilka tysięcy, więc jak jest po kilkudziesięciu tysiącach..., pożyjemy zobaczymy.... :D

Alfa Romeo 156: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Alfa Romeo 156: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Alfa Romeo 156: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.4, 2.5

Alfa Romeo 156: 2010, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997