BMW seria 5 opinie, oceny użytkowników, BMW seria 5 spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach BMW seria 5

1997r.

Åšrednia ocena: 8.62/10

BMW seria 5 spalanie (l/100km)

12.41/14.06
9.19/10.54
10.56/12.36

Oceny BMW SERIA 5

Krzysiek2010-02-18

Moc silnika powinna być po wyżej 200KM Zawieszenie delikatne czuć na kierownicy nawet mały luz. Tak ogólnie to całkiem fajna bryka.Kokpit naprawdę świetnie zaprojektowany i wykończony.Spalanie troszkę za duże nawet przy delikatnej jeździe spor jak na diesla.
Mam Chipa na 170KM bo z 143KM nie da się jeździć po polskich drogach.Przyśpieszenie 8,5s do 100km/h norma 11s Elastyczność dobra ale nie najlepsza.Skrzynia biegów zwykły automat-ma pamięć (będziesz jeździć ostro to i biegi będzie zmieniać na wyższych obrotach nawet jak równo będzie...
Jestem wysoki jeżdżę sam ok.ale jak siÄ™ dosiÄ…dÄ… z tyÅ‚u to jest maÅ‚o miejsca.Wyciszenie Na zimnym silniku gÅ‚oÅ›no.Na rozgrzanym w miarÄ™ caÅ‚kiem przyjemnie na piÄ…tym biegu.W kombi naprawdÄ™ trzeba dużo naÅ‚ożyć żeby siÄ™ tyÅ‚ obniżyÅ‚.Ale mam zawieszenie w 90%sprawne.PrzetarÅ‚o mi siÄ...
Jakość materiałów-jak by nie ten fotel to naprawdę się firma postarała.Z tyłu ciasno.Z przodu może być-ale jak z tyłu dorośli nie siedzą.Karoseria solidna choć trochę chyba za miękka.Nic nie puka ani nie stuka a także nie trzeszczy.
Przy szerokich oponach nosi auto w koleinach(jest to jakiś luz na zawieszeniu przez polskiego mechanika ciężkie do naprawy)Uwaga na tarcze przednie przy wymianie nie żałować kasy na dobrego producenta przy ostrej jeździe szybko się krzywią-jest to zjawisko powszechnie znane wśród użytown...

2011-04-27

Wszystko jak lalka, samochodem przejechalem juz 300 tyś km. I co w niego włożylem to koszta olei płynów i filtrów. Jest to mój 3 tds i dziwie się dlaczego inni oceniają że źły silnik czy coś. Polecam te auto dla każdego oczywiście z automatem! NAPRAWDE POLECAM

2010-07-15

Nie daję 10 pkt., bo zbyt słaba moc, i moment obrotowy w stosunku do współczesnych aut.Sam fakt, że jest to moje 4 BMW, jak i również to , że poszukuję teraz Piątki e60, swiadczą o tym, że ta marka jest super. Mogę każdemu polecić, bo czasy, kiedy jeździły dresy, juz chyba minęły.
Mój 2 litrowy silnik, niestety już z zeszłego wieku (1997), daje radę, ale nie jest to mistrz zrywności i przyspieszeń. 150 KM przy tej wadze nie porywa.
komfort dobry +. W środku cicho, wygodnie.Niestety nie mam fotela z wysuwaną przednią częścią pod kolana.
Mimo, że moja bmka ma już 13 lat, to nie zauważyłem żadnej rdzy.Po tym przebiegu i latach, mam lekko przetarty welur na siedzeniu kierowcy,i trochę wytartą kierownicę. Składam to na karb jej poprzedniego miejsca zamieszkania- słonecznej Italii, gdzie ręce kierowcom bardziej się pocą i n...
mam trochę wybite poduszki tylnego zawieszenia, więc trochę słychać na nierównościach. Poza tym prowadzenie, trzymanie się drogi, precyzja prowadzenia - idealne.

2008-03-05

Bardzo dobry samochód. Może zbyt duże spalanie ale wzorowa dynamika i komfort. Pojemny bagażnik.
Silnik ma 170 km do bardzo szybkiej i dynamicznej jazdy trzeba trzymać obroty - 3000-4000 tys. W tym zakresie jedzie idealnie. Dość elastyczny silnik ale przydałoby się więcej koni. Do spokojnej jazdy po mieści i trasie wystarczający. Do sportowej jazdy lepszy silnik 2800 - 192 km.
Komfort zdecydowanie najlepszy z przodu. Z tyłu mało miejsca jak na taki samochód, szczególnie gdy kierowca ma powyżej 180 cm wzrostu. Fotele przednie komfortowe i podczas długich podróży nie bolą plecy. Samochód cichy i komfortowy.
Duża ilość schowków, jakość wykończenia b.dobra, wzorowa ergonomia.
Jak to BMW prowadzi się pewnie i bezpiecznie. Bardzo czuły układ kierowniczy. Hamulce bardzo dobre. Zawieszenie dość twarde ale za to dobrze się prowadzi. Wspomaganie kierownicy dość "twarde" ale ma to zaletę przy dużych szybkościach.

2011-02-13

autkiem jeździ się dobrze, jednak jeśli chodzi o dynamikę najlepsza jest od 2500 obr/min., czyli w momencie przestawienia się wałka rozrządu (Vanos - zmienne fazy rozrządu). Części do tego auta, są droższe od większości popularnych marek, jednak auto nie jest zbyt awaryjne. Auto nie lu...
Bez zastrzeżeń :) Słychać to co powinno być słychać :)
Super autko ale troszkę za słaby silnik. Dobrze się prowadzi, dobrze trzyma się drogi za sprawą swojej masy (1600 kg). Silnik 2.0 do przemieszczania się wystarczy ale jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę polecam wersję z silnikami 2.5, 2.8 lub 4.4 v8. Spalania są mniej więcej porównywalne.

Åšrednie oceny BMW SERIA 5

4.0/10

Osoby zainteresowane autem BMW seria 5 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: BMW seria 3.

BMW seria 5

BMW seria 5

BMW seria 3

BMW seria 3

Najciekawsza opinia użytkownika o BMW seria 5

BMW seria 5 2500 V6 170KM 1997r. sedan (limuzyna)

Lusterka b.duże wszystko w nich widać. Do czasu wyczucia samochodu mogą być kłopoty z cofaniem - przeciętna widoczność do tyłu.

Duża ilość schowków, jakość wykończenia b.dobra, wzorowa ergonomia.

Szybko siÄ™ nagrzewa, nawiew bardzo mocny.

BMW seria 5: camping, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

BMW seria 5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

BMW seria 5: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.5, 4.0, 4.4

BMW seria 5: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1983, 1982