Citroen C4 opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C4

8.62/10

Citroen C4 spalanie (l/100km)

miasto 8.56/-.-- 5.30
trasa 6.51/-.-- 4.55
cykl mieszany 7.60/-.-- 5.00

C4

OCENY CITROENA C4

Wadą jest pewnie niewielki bagażnik. Poza tym wygląd - oryginalny ale w naszym społeczeństwie to raczej wada, bo najlepiej się sprzedają, wiadomo jakie samochody, do których C C4 i rodacy, nie należy. Nie podoba mi się dobijanie tylnego zawieszenia na nierównościach.
Elastyczność - w zasadzie biegów nie trzeba za często zmieniać. Skrzynia - nie, no ! Nie odrobili Francuzi pracy domowej. Tak jak zaczęli współpracować z Niemcami w zakresie budowy silników, tak i skrzynie należałoby przekonsultować z Niemcami lub Japończykami. Czasem trudno jest dokł...
Komfort w miarę dobry - oczywiście tył dobija na dziurach tak, że wydaję się że trzeba go będzie zaraz wymieniać. Zobaczę, jak z trwałością - na razie za krótko jeżdżę.
Ilość z przodu - wystarczająca, z tyłu - nie korzysta, ale nikt nie narzekał. Schowek z przodu, w zasadzie jeden, boczny, reszta malutka, brakuje mi podłokietnika, na cd i takie tam. Te nad radiem i po bokach, pod nawiewami - symboliczne. Ilość miejsca w środku wystarczająca, jakość mate...
W zasadzie trudno coś krytycznego lub odwrotnie, napisać. Kierownica z nieruchomym rdzeniem - dla mnie bomba! Jak widzę klasyczną, to aż wydaje mi się dziwna. Wspomaganie działa bez zastrzeżeń. Widoczność do tyłu dobra, z przodu może trochę przeszkadzają słupki.

BARDZO DOBRE AUTO! Szczerze polecam, i proponuję nie wierzyć w bzdury opowiadane o francuzach, jakoby były awaryjne i miały problemy. Nic z tych rzeczy! To już mój drugi francuz, i mam nadzieję, że nie ostatni!
Elastyczność dobra jak na benzynę (wiadomo, nie jest to diesel). Silnik sprawuje się bardzo dobrze, zbiera się ładnie i nie ma problemów ani w mieście, ani na trasie. Ponieważ jest to 16V, żeby wycisnąć moc trzeba go trzymać na wyższych obrotach, ale za to jaka frajda z jazdy... :-)

Bardzo przyjemnie się nim jeździ. Wygodny i przestronny. Jednak trzyletni, dobrze utrzymany, samochód nie może "stawać w trasie"! I nie może żreć więcej oleju niż mój 10-letni fiat 125p.!
Silnik całkiem niezły, gorzej z precyzją działania skrzyni biegów. Długie przełożenia i konieczność "trafiania" z biegami.
Jak już wspomniałem - zawieszenie jest strasznie hałaśliwe na nierównościach. Fotele przednie bardzo wygodne; o tylnych nie mogę za wiele powiedzieć.
Bardzo przestronny z przodu. Z tyłu - trudno mi powiedzieć, bo tam nie jeżdżę :) Obsługa przyrządów bezproblemowa i przemyślana. Centralny prędkościomierz wg mnie ma więcej zalet niż wad. Plastiki całkiem dobre. Rdzy nie zaobserwowano.
Twarde zawieszenie, bardzo głośne na nierównościach (szczególnie tył). Hamulce doskonałe, przyjemność z prowadzenia również. Jednak ciężko niekiedy wyczuć, czy samochód trzyma się dobrze drogi, czy też powoli traci przyczepność - czasem to zaskakuje.

Myslę że na 10 to nie ma pojazdu a ten akurat polecam na 7-8.
Przez czas eksploatacji żadnych problemów z jednostka napędową. Nie jest to auto z silnikiem wyścigowym. Jednak napęd nw miare dynamiczny i pozwala na spokojne, bezpieczne manewry.
Szczególnie w br na naszych drogach wpadłem w kilka pułapek i było czuć dobijanie na nierównościach. Pojazd dobrze wyciszony. Fotele zapewniaja spokojna komfortową jazdę przez dłuższy czas nawet 3-4 h.
Ilość miejsca nie budzui zastrzezen. Rozmieszczenie przełączników w tym tablica rozdzielcza bardzo praktycznie. Nie narzekam na jakiekolwiek zastrzeżenia do materiałów wykończeniowych.
Przez 2 lata jazdy jak na pojazd sprowadzony nie miałem żadnych problemów. W tym również z zawieszeniem po tegorocznej zimie i "tragicznych" drogach.

ŚREDNIE OCENY CITROEN C4

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 3.

Citroen

C4

Mazda

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C4

użytkownik: Flanker

Citroen C4 SX 1400 16V 90KM 2006r. hatchback

Widoczność do przodu - bdb, z tym, że słupki przednie są dość obszerne i trzeba się do tego przyzwyczaić. Widoczność do tyłu - jak już pisałem wcześniej - jak to w hatchbackach. Wymaga koncentracji, żeby w coś nie stuknąć. Widoczność w lusterkach - bdb, z tym że lusterka cofnięte jak w autach sportowych, co wymaga przyzwyczajenia.

Zawieszenie KOMFORTOWO ZESTROJONE, nie przenosi dziur, wybojów - bardzo dobrze się nim jeździ, a jednocześnie przyjemnie i bez \'kopnięć\' od nadwozia. Bardzo dobre wyciszenie. Znakomite fotele z przodu, dobra kanapa z tyłu - nikt nie narzeka, bo to jest francuz - uosobienie komfortu i wygody w podróży!

Karoseria - bardzo stylowa, rzuca się w oczy, jest typowo designerska :-). Po prawie dwóch latach jest dla mnie nadal pięknym autem... Wygodny, ergonomiczny, dobrze \'poukładany\' - taki właśnie jest C4. Do tego ilość miejsca dla pasażerów - zarówno z przodu jak i z tyłu - wzorowa! Bagażnik mógłby być ciut większy... ale kanapa dzielona 2/3 załatwia sprawę i bez problemu można się pomieścić. Materiały lepsze niż u konkurencji - żadnych wrednych, twardych i trzeszczących plastików. Naprawdę autko dopracowane w detalach.

Rewelacyjne właściwości jezdne, bardzo dobrze trzyma się trasy (koła 205/55R16), bardzo silne, sprawne hamulce - w połączeniu z ABS dają naprawdę dużą skuteczność hamowania. Parkowanie - jak to w hatchbacku - są ślepe strefy i trzeba uważać, ale generalnie nie ma problemu, bo auto jak na swoje rozmiary jest BARDZO ZWROTNE!

Obie naprawy na koszt producenta (gwarancja 3 lata), generalnie awaryjność na przyzwoitym jak do tej pory poziomie, przy czym w tej klasie jedna z lepszych lokat - z tego co widzę u kolegów to są częściej w serwisie (też nowe auta).

Bardzo dobra wentylacja, sprawna i wydajna klima pozwala jeździć w każdych warunkach (upał/deszcz/śnieg). Nic nie paruje, nie ma problemu z upałami, auto szybko się wietrzy i nawet przy 38\'C już po chwili jest gotowe do drogi - w komfortowych warunkach :-).

Bezproblemowo. Autko standardowo wyposażone we wszystkich wersjach w tempomat i elektroniczny ogranicznik prędkości (co się rzadko zdarza). Poza tym - wyświetlacz centralny - nie dość, że dużo wygodniejszy od analogowych zegarów, to jeszcze umożliwia pasażerom obserwację parametrów jazdy. Kapitalne rozwiązanie!

Pełna opinia o Citroen C4 SX 1400 16V 90KM 2006r. hatchback »

Citroen C4: coupe, hatchback, liftback

Citroen C4: benzyna, olej napędowy, turbo diesel