Citroen C4 opinie, oceny użytkowników, Citroen C4 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C4

Średnia ocena: 8.59/10

Citroen C4 spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA C4

2011-02-20

Wadą jest pewnie niewielki bagażnik. Poza tym wygląd - oryginalny ale w naszym społeczeństwie to raczej wada, bo najlepiej się sprzedają, wiadomo jakie samochody, do których C C4 i rodacy, nie należy. Nie podoba mi się dobijanie tylnego zawieszenia na nierównościach.
Elastyczność - w zasadzie biegów nie trzeba za często zmieniać. Skrzynia - nie, no ! Nie odrobili Francuzi pracy domowej. Tak jak zaczęli współpracować z Niemcami w zakresie budowy silników, tak i skrzynie należałoby przekonsultować z Niemcami lub Japończykami. Czasem trudno jest dokł...
Komfort w miarę dobry - oczywiście tył dobija na dziurach tak, że wydaję się że trzeba go będzie zaraz wymieniać. Zobaczę, jak z trwałością - na razie za krótko jeżdżę.
Ilość z przodu - wystarczająca, z tyłu - nie korzysta, ale nikt nie narzekał. Schowek z przodu, w zasadzie jeden, boczny, reszta malutka, brakuje mi podłokietnika, na cd i takie tam. Te nad radiem i po bokach, pod nawiewami - symboliczne. Ilość miejsca w środku wystarczająca, jakość mate...
W zasadzie trudno coś krytycznego lub odwrotnie, napisać. Kierownica z nieruchomym rdzeniem - dla mnie bomba! Jak widzę klasyczną, to aż wydaje mi się dziwna. Wspomaganie działa bez zastrzeżeń. Widoczność do tyłu dobra, z przodu może trochę przeszkadzają słupki.

2008-08-10

BARDZO DOBRE AUTO! Szczerze polecam, i proponuję nie wierzyć w bzdury opowiadane o francuzach, jakoby były awaryjne i miały problemy. Nic z tych rzeczy! To już mój drugi francuz, i mam nadzieję, że nie ostatni!
Elastyczność dobra jak na benzynę (wiadomo, nie jest to diesel). Silnik sprawuje się bardzo dobrze, zbiera się ładnie i nie ma problemów ani w mieście, ani na trasie. Ponieważ jest to 16V, żeby wycisnąć moc trzeba go trzymać na wyższych obrotach, ale za to jaka frajda z jazdy... :-)
Zawieszenie KOMFORTOWO ZESTROJONE, nie przenosi dziur, wybojów - bardzo dobrze się nim jeździ, a jednocześnie przyjemnie i bez \'kopnięć\' od nadwozia. Bardzo dobre wyciszenie. Znakomite fotele z przodu, dobra kanapa z tyłu - nikt nie narzeka, bo to jest francuz - uosobienie komfortu i wygo...
Karoseria - bardzo stylowa, rzuca się w oczy, jest typowo designerska :-). Po prawie dwóch latach jest dla mnie nadal pięknym autem... Wygodny, ergonomiczny, dobrze \'poukładany\' - taki właśnie jest C4. Do tego ilość miejsca dla pasażerów - zarówno z przodu jak i z tyłu - wzorowa! Baga...
Rewelacyjne właściwości jezdne, bardzo dobrze trzyma się trasy (koła 205/55R16), bardzo silne, sprawne hamulce - w połączeniu z ABS dają naprawdę dużą skuteczność hamowania. Parkowanie - jak to w hatchbacku - są ślepe strefy i trzeba uważać, ale generalnie nie ma problemu, bo auto j...

2010-01-17

Bardzo przyjemnie się nim jeździ. Wygodny i przestronny. Jednak trzyletni, dobrze utrzymany, samochód nie może "stawać w trasie"! I nie może żreć więcej oleju niż mój 10-letni fiat 125p.!
Silnik całkiem niezły, gorzej z precyzją działania skrzyni biegów. Długie przełożenia i konieczność "trafiania" z biegami.
Jak już wspomniałem - zawieszenie jest strasznie hałaśliwe na nierównościach. Fotele przednie bardzo wygodne; o tylnych nie mogę za wiele powiedzieć.
Bardzo przestronny z przodu. Z tyłu - trudno mi powiedzieć, bo tam nie jeżdżę :) Obsługa przyrządów bezproblemowa i przemyślana. Centralny prędkościomierz wg mnie ma więcej zalet niż wad. Plastiki całkiem dobre. Rdzy nie zaobserwowano.
Twarde zawieszenie, bardzo głośne na nierównościach (szczególnie tył). Hamulce doskonałe, przyjemność z prowadzenia również. Jednak ciężko niekiedy wyczuć, czy samochód trzyma się dobrze drogi, czy też powoli traci przyczepność - czasem to zaskakuje.

2010-01-17

2011-02-15

Myslę że na 10 to nie ma pojazdu a ten akurat polecam na 7-8.
Przez czas eksploatacji żadnych problemów z jednostka napędową. Nie jest to auto z silnikiem wyścigowym. Jednak napęd nw miare dynamiczny i pozwala na spokojne, bezpieczne manewry.
Szczególnie w br na naszych drogach wpadłem w kilka pułapek i było czuć dobijanie na nierównościach. Pojazd dobrze wyciszony. Fotele zapewniaja spokojna komfortową jazdę przez dłuższy czas nawet 3-4 h.
Ilość miejsca nie budzui zastrzezen. Rozmieszczenie przełączników w tym tablica rozdzielcza bardzo praktycznie. Nie narzekam na jakiekolwiek zastrzeżenia do materiałów wykończeniowych.
Przez 2 lata jazdy jak na pojazd sprowadzony nie miałem żadnych problemów. W tym również z zawieszeniem po tegorocznej zimie i "tragicznych" drogach.

Średnie oceny CITROEN C4

Osoby zainteresowane autem Citroen C4 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Citroen C4

Citroen C4

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C4

Citroen C4 coupe 1600 16V 110KM 2006r. coupe

Ogromne przednie słupki, za którymi pieszy chowa się bez problemu. Widoczność do tyłu słaba z uwagi na belkę poprzeczną na wysokości oczu i wielkie słupki.

Jak na trzyletni samochód to tragedia!! Dwa razy zawiódł tak, że dalsza jazda nie była możliwa. Oprócz tego kilka drobnych uszkodzeń w postaci rozpiętych kabelków elektrycznych, np. od czujnika otwarcia maski. Oprócz tego silnik (1.6 benzyna!) pożera ogromne (jak dla mnie) ilości oleju - litr na 5.000km. Citroen twierdzi, że to normalne.

Bardzo dobry nadmuch, w szczególności na przednią szybę. Szybko można uzyskać ciepłe powietrze. Klima też bez zarzutu.

Elektronika nie sprawiała problemów. Często ukazywały się dziwne komunikaty błędów, ale - jak się okazało - były one prawdziwe, a ich przyczyną była wadliwa pompa paliwa i cewka zapłonowa. Po ich wymianie komunikaty już się nie ukazują.

Citroen C4: coupe, hatchback, liftback

Citroen C4: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, napęd elektryczny