Citroen C5 opinie, oceny użytkowników, Citroen C5 spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen C5

sedan

Åšrednia ocena: 8.51/10

Citroen C5 spalanie (l/100km)

9.69/10.18
7.70/7.74
8.65/8.84

Oceny CITROENA C5

aleksander2017-09-18

Zaskakuje mnie cały czas citroen ,przykład byczy przy skręcaniu ? to znaczy że co to jest zepsuta maglownica? nie !! brak płynu w zbiorniku hydro . jak by pompa za długo pracowała to szło by ją zniszczyć i tak dalej i tak dalej - obsługa i reakcja na to co się dzieje i auto malina .Dla m...
Silnik V6 to moc która na 4 biegu jedzie 50 i 170km/h 5bieg tez można używać przy 70km/h ale do dynamicznych nie należy :) Jeden z najcichszych silników bez buczenia szarpania i innych zjawisk ,tempomat od 4bieg i min 50km/h szybciej nie włączysz. Silnik co będę się rozpisywał-produkowan...
Tutaj każda ale to każda zła wypowiedz o citroenie i jego zawieszeniu jest ludzi co nim nie jeździli ,posiadam 2 cytrusy opinia będzie tez,jadą wygłuszają i resorują w najwyższym komforcie. Przesiadka po roku do Audi A3 kobiety wzbudziło szok i mdłości po 10 minutach ostrej jazdy ( męc...
Jak dla faceta który lubi siÄ™ rozpasać we wÅ‚asnym fotelu i jajka mieć zawsze wentylowane nie Å›ciÅ›niÄ™te zÄ™by z niewygody i czasami bez wychodzenia z auta je poprawić to auto dal was :) z tyÅ‚u dziunia może dać niezÅ‚ego kopa ,zwÅ‚aszcza w opisanych miÅ›kach powyżej . Co chcieć od bagaÅ...
Dałem najwyższe noty ale ... koła w ostrym max zakręcie na mokrej nawierzchni obślizgują -tył nigdy nie udało mi się go zmęczyć by zarzucił ,nawet prowokując na śniegu czy mokrej nawierzchni-trzyma się jak przyspawany .Kierownica za lekko chodzi ale przyzwyczaiłem się za to na autos...

Radek2019-09-01

Na pewno wśród aut które biore jako następne pod uwagę jest C5, ale patrzac przyszłościowo (chcę tym autem pojeździć kilka lat) będzie to 2,0 benzyna - nie mam nic do HDi bo to świetne silniki, ale przy 12-15 letnim aucie może nie być różowo. Dodatkowo jeżdzę na odległość 4-6 km...
HDi rewelacja- przy 140 na autostradzie odjeżdżam w miarę dynamicznie jak już zjedzie przede mną zawalidroga, Bardzo fajny silnik, po programie na 163 km i 403 nM to już w ogóle zbierał się super. Spalanie trochę wzrosło, no ale cóż auto cieżkie i podniesienie mocy zrobiło swoje- ale ...
Wersja bez hydro na pewno nie jest tak komfortowa, ale i tak jest wyjątkowo fajnie, prowadzi się świetnie, komfort bdb
Ergonomia jak dla mnie wzorowa, minus mało schowków, miejsca na telefon, uchwytu na napoje/kubek./butelkę
Miałem zwykłe zawieszenie (bez hydro), byłem mega zadowolony, bez ryzyka związanego z awariami zawieszenia. Świetnie, stabilnie się prowadzi. Duże auto wiec z parkowaniem mogą być problemy, ale czujniki są ok i pomagają.

Auto bardzo wygodne i sprawiające, że "chce się jechać". Mało awaryjne i w miare oszczędne. Wspaniale trzyma się drogi a system ESP kilka razy "ratował' mnie z poślizgu na zakrętach.
Silniki te mają "dziure" przed właczeniem się turbiny i trzeba trochę czasu aby się przyzwyczaić ale przy wiekszych obrotach to miłe uczucie "wciskania" w fotel wynagradza tą "dziure"
Bez względu na ilość pasażerów auto spisuje się świetnie. Specjalny system zawieszenia to naprawde coś niesamowitego. Każdego kto przejedzie się C-5 zauroczy, zwłaszcza po poprzedniej jeżdzie autem na alusach "17" ( wóz drabiniasty jest lepszy). Przesiadłem się z Forda z alu...
Luksus w kazdym calu. Miejsca jak w autobusie a komfort nieporównywalny. W bagazniku mozna zmieścić dwie osoby.
Auto posiada radar parkowania dlatego wspaniale się parkuje, bez problemów. Jazda to czysta przyjemność. Zwłaszcza jazda po ostrych zakretach z właczona opcją "sport" zawieszenia.

Przestronny, wygodny, komfortowe zawieszenie i ekonomiczny.
Samochód ma bardzo miękkie zawieszenie. Daje to wyjątkowy komfort jazdy. Fotele w tej wersji nie są kubełkowe i trochę słabiej trzymają na bokach. Wyciszenie bardzo dobre (potrójne uszczelki drzwi).
Wnętrze trochę za ciemne w tej wersji ale wygodne. Schowki w drzwiach trudno dostępne po zamknięciu drzwi. Pozostałe schowki mogłyby być nieco większe.
Po przejechaniu 2000 km pojawiły się stuki w tylnym zawieszeniu. Auto ma zawieszenie wielowahaczowe.

2010-07-18

Sprzedałem ten samochód jak najszybciej, tzn gdy już zrozumiałem że jakiekolwiek jego naprawy są bez sensu ponieważ cały czas psuje się coś innego i w krótkim czasie samochód kosztuje użytkownika więcej niż był wart. NIE POLECAM.
Silnik bardzo elastyczny, w końcu ma 320Nm momentu obrotowego. Raczej cichy zwłaszcza na wyższych biegach. Od 2000 obr/min na 2 i 3 biegu wciska w fotel.
Auto ze wzgledu na swoje hydrauliczne zawieszenie o zmiennym prześwicie jest bardzo komfortowe i ciche.
Niby wszystko jest ale te francuskie materiały za przyjemne nie są. Takie jakieś tanie te plastyki itp.
Hamulce są świetne jak na pótoratonowy samochód. Parkowanie jest utrudnione ponieważ auto jest duże a lusterka wsteczne raczej małe.

Åšrednie oceny CITROEN C5

Osoby zainteresowane autem Citroen C5 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Citroen DS5.

Citroen C5

Citroen C5

Citroen DS5

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie C5

Citroen C5 Attraction 2000 136KM 2008r. sedan (limuzyna)

Przestronny, wygodny, komfortowe zawieszenie i ekonomiczny.

Przełącznie biegów nieco toporne. Nie wchodzą lekko i bez pewnego czasu koniecznego do synchronizacji. Dziwny efekt przy przyspieszaniu na 2 biegu, przy stałym naciśnięciu pedału przyspieszenia w pewnym momencie następuje gwałtowny wzrost prędkości. Auto dostaje "kopa". trzeba się przyzwyczaić.

Trochę za szerokie słupki zwiększają martwą strefę zarówno z przodu jak i z boku (szczególnie prawego. Trzeba uważać. Lusterka świetne.

Na razie tylko ukadziono mi kolpaki (koszt kompletu 460 PLN). Usterek nie było.

Klimatyzacja działa bardzo skutecznie tak jak i nagrzewnica. Ciepło w środku (przy -10 st. C na zewnątrz) robi się już po 10 min jazdy.

Nie zdarzyły się jeszcze żadne usterki.

Citroen C5: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), van

Citroen C5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen C5: 1.6, 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.7, 3.0

Citroen C5: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000