Citroen XM opinie, oceny użytkowników, Citroen XM spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Citroen XM

turbo diesel

Średnia ocena: 8.43/10

Citroen XM spalanie (l/100km)

Oceny CITROENA XM

Auto na prawdę znacznie mniej awaryjne niż wieść gminna niesie
Resorowanie z obciażeniem i bez obciażenia praktycznie takie samo. Fotele bardzo wygodne, ergonomia bez zarzutu. Dużo miejsca z przodu i z tyłu. Jedyny mankament to świst powiertza na różnych elementach nadwozia, na relingach prędkości ponad 130-150 km/h

2009-02-28

ZALET JEST BARDZO WIELE, A WAD, JAK DLA MNIE BOMBA JA JESTEM ZAKOCHANY W TEJ MARCE I MODELU, ODEMNIE WAD SIĘ NIEDOCZEKACIE. POZDRAWIAM
PRZYŚPIESZENIE IDEALNE, TRZYMANIE DROGI LEPSZEGO AUTA NIE WIDZIAŁEM, ELASTYCZNOŚĆ, BARDZO DOBRA, A NAJLEPSZE Z TEGO WSZYSTKIEGO JEST ZAWIESZENIE, TERAZ JUŻ REGULOWANE ZAWIESZENIE ROBIĄ W NAJNOWSZYCH MODELACH AUT NIEMIECKICH, JASNE ŻE NA INNEJ ZASADZIE, ALE TO SAMO DZIAŁANIE, BAJKA!!!
JAK JEST WSZYSTKO W AUCIE OK TO JAK DLA MNIE NIE MA NIC LEPSZEGO NA NASZE POLSKIE DROGI, TYM AUTEM SIĘ PŁYNIE NIE JEDZIE, POLECAM !!!
JEST MAŁO KRUTSZY OD PASSATA KOMBI, WSZYSTKO MÓWI ZA SIEBIE, MIEJSCA JEST POD POSTATKIEM, Z PRZODU, Z TYŁU, I OCZYWIŚCIE W BAGARZNIKU, TEŻ, BLACHA OCYNK, JAKOŚĆ MATERIAŁU, JAK NA TAMTE LATA, BDB, JA MAM WERSJĘ ZE SKURĄ, NIE NARZEKAM DLAMNIE BOMBA
IDEALNE AUTO, JA MAM JUŻ DRÓGIEGO XMa I JESTEM ZADOWOLONY JAK NAJBARDZIEJ, W OBU, WYMIENIAŁEM ZAWIESZENIE, NABIJAŁEM SFERY, WSZYSTKO CO DAŁO SIĘ WYMIENIĆ ŁĄCZNIE Z LHM WYMIENIŁEM ZA 450ZŁ, PRZÓD I TYŁ, TO DO NORMALNEGO AUTA, MOŻNA ZA TE PIENIĄDZE KUPIĆ NAJGORSZE AMORTYZATORY... JA JE...

Auto jest po prostu fenomenalne.
Bardzo podatny na jakość paliwa - przy niższej jakości czuć, że nie chce tak dobrze ciągnąć. Skrzynia ma dobrze dobrane przełożenia, dające dobre przyspieszenie i elastyczność.
Hydroactiv dobrze dostosowuje się do załadowanego samochodu. Przednie fotele są genialne, tylna kanapa de facto jest 2 osobowa, ale trzy nie mają większych problemów no i mają sporo miejsca na nogi nawet przy cofniętych przednich fotelach. Wycieszenie mogłoby być trochę lepsze.
Miejsca jest pod dostatkiem, no może poza bagażnikiem, który mógłby być większy i łatwiej dostępny. Wykończenie jest kapitalne: miłe, przyjemne i dobrze zrobione. Karoseria sama w sobie jest śliczna, a i dobrze zabezpieczona przed korozją: warstwy lakieru plus ocynk. Zero rdzy.
Układ jezdny działa wręcz wybornie: hydroactive bardzo dobrze dba i o komfort jazdy i o przyczepność kół, a spore tarcze i mocne zaciski pewnie zatrzymują samochód. Ok, czasami przy parkowaniu są problemy ze względu na rozmiary.

2008-02-16

Samochód idealny dla rodziny.Tani w zakupie gdyż ludzie się go boją (nie słusznie).Za kwotę 5-8 tys.zł można mieć ekonomiczną limuzynę porówmywalną z prawie 2 razy droższymi autami niemieckich marek tej klasy a z nieporównywalnymi własnościamo jezdnymi.
Jak to diesel....Na tamte lata był rewelacyjny.Teraz jedynie dobry.Nadrabia bezawaryjnością i zużyciem paliwa
Tu nie ma co pisać.Każdy kto jechał autem z zawieszeniem hydropneumatycznym (sprawnym) zawsze da 10 na 10
Wymiary dł 480cm szer 180cm więc nie może być mało miejsca....To nie minivan żeby były jakieś możliwości atanrzacji wnętrza....

2009-07-11

Jak na turbodiesla starszej generacji silnik jest bardzo dobry i ekonomiczny.
Brakuje jedynie porządnych serwisów, które umiały by się z nim obchodzić.
Solidny samochód, solidnej i przemyślanej konstrukcji, bardzo wygodny i pojemny.
Jedzie jak po szynach. Hamulce - działają proporcjonalnie do nacisku. Ze względu na wymiary trudno o dużą przestrzeń na miejskich parkingach.

Średnie oceny CITROEN XM

4.0/10
4.3/10
4.7/10
2.9/10

Osoby zainteresowane autem Citroen XM brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chrysler Sebring.

Citroen XM

Citroen XM

Chrysler Sebring

Chrysler Sebring

Najciekawsza opinia użytkownika o Citroenie XM

Citroen XM 2500 139KM 1998r. kombi

Auto na prawdę znacznie mniej awaryjne niż wieść gminna niesie

Osiagi samochodu z tym silnikiem generalnie oceniam jak wystarczajace. Daje sie jednak we znaki zły dobór przełożenia I i II. Jazda w mieście, w korkach wymusza ciagłe przełaczanie biegu I i II. zauwazalna jest tez dziura turbinowa do 1800 obr/min. Silnik jest dobrze wytłumiony i wyważony, drgania nie przenosza sie na nadwozie

Jak we wszystkich długich samochodach kombi widoczność do tyłu gorsza niż w sedanach. Uwaga! Kiepskie światła mijania. Wymiana żarówek na silniejsze daje tylko umiarkowaną poprawę

Jest to jeden z największych europejskich samochodów kombi o ile nie najwiekszy. Miejsca jest bardzo dużo ale aby np. wyjąć całkowicie tylne siedzenia i oparcia (długość powierzchni załadunku przy "podłodze" ponad 2,1 m) trzeba nieco się natrudzić. Kłania sie rozwiazanie z opla Omegi

Auto wyjatkowo dobrze sie prowadzi pomimo braku samoskrętnej osi tylnej. Ze wzgledu na hydropneumatyczne zawieszenia nie odczuwa sie różnic w prowadzeniu z ładunkiem i bez ładunku, wynoszenia na zakrętach itd. Samochód jest długi (5 m) wiec parkowanie nie najwygodniejsze ale skrętność lepsza niż w niektórych krótkich autach

Samochód wyposazony w klimatronik, który działa precyzyjnie. Szybko usuwa zaparowanie szyb, klimatyzacja włacza sie i wyłacza automatycznie. Komfort cieplny bardzo dobry

Citroen XM: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Citroen XM: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen XM: 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.5, 3.0

Citroen XM: 2000, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989