Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

Średnia ocena: 7.57/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

8.57/9.72
6.45/7.74
7.62/8.62

Oceny CITROENA XSARA

2009-07-13

Ja dobrze trafiłem i z auta byłem zadowolony. Sprzedałem tylko dlatego bo potrzebowałem większe i kupiłem Scenica 1,9TDi (broń Panie Boże kupować Dci) Gdyby nie ta potrzeba większego auta to napewno jeździłbym xsarą do dzisiaj!!!
Z racji że to jest diesel i to bez turbiny to silnik wolno się zbiera. Trzeba mieć dobre oko i patrzeć z przodu czy nie jedzie jakiś samochód żeby zdążyć coś innego wyprzedzić. Ale są też plusy, że nie ma turba gdyż ten silnik podobno jest nie do zajechania:)
Jak na francuza przystało auto jest bardzo wygodne i śmiało można jechać nawet w dłuższe trasy. Mało jest jedynie miejsca wtedy kiedy upchniemy 2pasażerów do tyłu i mamy złożony jeden fotel.
ok
Nic dodać nic ująć. Auto fajnie w zakręty wchodzi i stabilnie trzyma się drogi

2008-08-14

Ogólnie samochód oceniam b. dobrze. Nie zawiódł mnie .trzeba tylko dbać wymieniać olej na czas filtry i pilnować paska rozrządu co 80-100 tyś km wymieniać.Olej ELF 5W/40
silnik b.dobry elastyczny jest czym przycisnąć gdy potrzeba.żużycie paliwa w trasie to około 6,7 litra na 100km.Przy tym przebiegu nie bierze nic oleju nie stosuję tzw.dolewek.wymiana co 20.000 km.
żadnej rdzy blacha w pełni ocynkowana fotele super wygodne po przjechaniu 600-700 km nie czuję zmęczenia i nie boli prawa noga -pedał gazu tak jak to miałem gdy jexdziłem fiatem Palio Weekend.
Samochód ma bardzo dobre zawieszenie przy przebiegu 150000 km wymieniłem tylko sworznie i jedną koncówkę drążka.Gdy sprowadziłem samochód miał przebieg 110000 km i wszystkie części zawieszenia były oryginalne

Artur2010-02-19

Awarie zdarzają się rzadko. Auto jest bardzo wygodne, odbrze się prowadzi, dłuższa podróż nie męczy. Jest też duże.
Jest ok. Przecież to nie jest sportowy samochód, ale zryw ma. Ze świateł ruszam pierwszy, a wcale nie jestem rajdowcem.
Jazda jest bardzo komfortowa. Fotele i przednie i tylne są wygodnie i miękkie. Wyciszenie ok.
Miejsca dla pasażera i kierowcy z przodu jest bardzo dużo. z tyłu normalnie jak w większości aut. Auto jest wygodnie w obsłudze. Bagażnik bardzo duży. Jakość materiałów zadowalająca, nie blaknie.
Samochód bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, ma miękkie zawieszenie, jazda jest bardzo komfortowa, nierówności są mało odczuwalne.

Przemo2014-12-31

Polecam do jazdy na codzień. Uwaga: nie posiada FAP i dwumasy więc i nie ma podwyższonego ryzyka drogich napraw tych elementów.
Z fabrycznych 90 KM pozostało mi.. 127 km. Silnik "zmapowany". Przyśpieszenie i elastyczność super. Skrzynia przy zimnym silniku chodzi ciężko.
Dla mnie ciasno z przodu i za wąskie siedziska. Ale do małych nie należę. Żoncia mega zadowolona choć jest o 2 cm niższa ode mnie (184 cm).
Ciężki silnik powoduje że auto potrafi zarzucić tyłem. Kierownica nie zbyt precyzyjna. Należy uważać na przestawianie geometrii. Parkowanie tyłem wyłącznie na lusterka (mała tylnia szyba) - dla mnie to nie problem - parkuje wyłącznie na lusterka.

2010-03-22

Sprowadzone auto, HDI niby 90 KM, ale prawdopodobnie ten egzemparz dostał mały upgrade, jeżdziłem innymi "klekotami" w tej mocy i wysiadały. Ważna uwaga miał układ wtryskowy Bosch, nie Siemens. moja póżniejsza Xsara Hdi 90 KM, była w Siemensie i jeżdziła jak wolnossący w zakr...
To auto sprowadzone z Francji pierwotnie zarejestrowane było jako "ciężarowe". Tylnia belka prawdopodobnie była wzmocniona, amortyzatory ogromne. Miałem okazję wieźć nim 600 kg z pasażerem na trasie 250 km i lux, ani razu nie dobiło. Moja póżniejsza xsara II 5D, "siedział...
W porzadku, spokojna podroz dla 3,4 osób.
Przy cofaniu trzeba się przyzwyczaić do szerokich słupków tylnich ale tak ogólnie jazda ok.

Średnie oceny CITROEN XSARA

4.4/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Lancia Musa.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Lancia Musa

Lancia Musa

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997