Citroen Xsara opinie, oceny użytkowników, Citroen Xsara spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Citroen Xsara

Åšrednia ocena: 7.57/10

Citroen Xsara spalanie (l/100km)

8.57/9.72
6.45/7.74
7.62/8.62

Oceny CITROENA XSARA

Szymon2008-02-08

Generalnie jestem zadowolony. Samochód na trasie pali umiarkowanie jeśli kierowca nie ma za ciężkiej nogi. Dynamika mizerna. ;-) Dobre zabezpieczenia antykorozyjne. Głośne zawieszenie na nierównościach. Hamulce sa jakies takie średnie. Szału nie ma.
No cóz się można spodziewać po wolnossącym Dieslu. Takie samochody kupujemy nie na wyścigi lecz dla ekonomi i prostoty rozwiązań i faktycznie silnik nie sprawia żadnych problemów przy odpalaniu czy kiedykowliek indziej.
Jak już wcześniej wspominałem wolnossący Diesel nie należy do chchych jednostek napędowych.
Karoseria jest ocynkowana więc nawet w moim 11 letnim egzemplarzu trudno dopatrzeć sie korozji. Niestety mocno trzeszczy u mnie tapicerka. Denerwują mnie trochę przysiski do sterowania szyb umieszczone centralnie z przodu na kokpicie.
Generalnie fatalna jest widocznośc do tyłu przy parkowaniu. Ale to już taka uroda tego modelu. Rekompensują to panoramiczne lusterka wsteczne.

Michał2008-08-09

bardzo wygodne i ekonomiczne autko. nie nadaje się do szybkiej i agresywnej jazdy ( zbyt słaby silnik i bardzo miękko zestrojone zawieszenie). Ilość miejsca w środku wystarczająca, bagażnik bardzo pojemny. trochę zbyt dużo taniego plastiku na desce rozdzielczej.
Skrzynia biegów dziaÅ‚a bez zarzutu, co do silnika 1,4 to minimum i niestety czuć to wo czasie codziennej eksploatacji o ile w warunkach miejskich jest wystarczajÄ…cy to w czasie jazdy na trasie stanowczo brakuje mu mocy co szczególnie jest odczuwalne w czasie wyprzedzania. natomiast na pochwaÅ‚Ä...
Citroen zawsze dbał o komfort i wygodę pasażerów co jest tu wyraźnie odczuwalne. bardzo wygodne fotele, miękkie zawieszenie i dość cichy silnik sprawiają że na naszych Polskich drogach jeździ się znakomicie,
bardzo trzeba uważać na zakrętach, autko jest bardzo miękkie i komfortowe, ale do jazdy sportowej czy nawet bardzo szybkiej zwłaszcza w koleinach i na zakrętach się nie nadaje.

2008-02-10

W autku przez 280000tys.km. wymieniłem łożyska tylnej belki-150tys., dwa razy tylne amory(przednie orginalne cały czas), swożnie, końcówki drążków,tulejki w przednich wachaczach, sprzęgło-180tys,uszczelka pod głowicą-260tys, do końca chodzi na syntetyku i przez 20000 od wymiany do wym...
silnik dośc elastyczny, jednak do xary kombi zdecydowanie za słaby, min. 1,6, a najlepiej 1,8.
w kwesti komfortu xara bije na łeb niemieckich konkurentów, jest komfortowo zawieszona, a przy tym doskonale trzyma się drogi( oczywiście jak na samochód turystyczny-kombi)
samochód jak na swoją klasę bardzo przestronny z dużym bagażnikiem. Bardzo dobra jakośc materiałów(nowsze modele miały gorszą tapicerkę- twardy plastik). Karoseria ocynkowana, po 8 latach zero korozji.
W porównaniu do vw, czy opla xara jest naprawdę komfortowa, a przy tym całkiem nieżle radzi sobie w zakrętach.

2008-08-16

Trafiłam wyjatkowo felernie jesli chodzi o skrzynie biegów, pobiewaz rozpadła sie 2 miesiace po zakupie auta. Musiałam szukac i zakladać kolejną, ale nie wiem, czy miałam pecha, czy wszystkie ksary tak mają. Mechanik powiedział, że Xsary maja po prostu słabsze skrzynie- a konkretnie mecha...
Mimo problemów, które opisałam wyżej, jestem z auta zadowolona, i najprawdopodobniej kupie za jakiś czas równiez Xsarę, gdy będe chciała znowu zmienić auto na nowsze.
w niektórych miejscach wg mnie zbyt szybko pojawia sie rdza
Od kilku miesiecy jeżdżę Xsarą, szukałam jej kila miesięcy, potwierdzam opinię o Citroenach, że mają słabsze zawieszenia niż inne marki, zawieszenie jest delikatne i szybciej sie wyeksploatowuje, więc ja powymieniałam po zakupie mase rzeczy, ale teraz jestem zadowolona. Xsara jest cicha...

Jaszczuk2008-02-11

Samochód posiada trochę nowinek (jak na ówczesny standard) lecz wykonanie w marnym standardzie. Można powiedzieć iż jakość podrózy jak na tą wielkość jest zadowalająca, ale ilość stuków, puków itp znacząca i denerwująca. Spełnia warunki dla podróży jedno i dwuosobowych. Stosunk...
Jak dla mnie przydałby się szósty bieg. Generalnie po przekroczeniu 4 tys obr praca silnika dkuczliwa a zużycie paliwa wysokie. Nieznośne włączanie pierwszego biegu.
Względnie niźle.
Nieco mało miejsca, czyli samochód dla szczupłych.
Trochę nadsterowny. Dość szybko pojawiły się luzy wpływające na jakość jazdy.

Åšrednie oceny CITROEN XSARA

4.4/10

Osoby zainteresowane autem Citroen Xsara braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Lancia Musa.

Citroen Xsara

Citroen Xsara

Lancia Musa

Lancia Musa

Citroen Xsara: coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Citroen Xsara: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Citroen Xsara: 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Citroen Xsara: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997